ARVUSTUS | RUNE II: Decapitation Edition

Arvustus: “RUNE II: Decapitation Edition”
Tootja:
Ragnarok Game, Studio 369
Lavastaja: 
Platvorm:  PC
Ilmumisaeg: 1
3. november 2020
Toetaja:
Ragnarok Game

Nagu klassikalistele avatud maailmaga mängudele kohane, käib “RUNE II: Decapitation Edition” sellise stiiliga ilusti kaasas, mil ei puudu kõrvalmissioonid, varustuse kogumise ning craftimise süsteem. Peamine ülesanne on päästa viikingite saar Midgard kurja jumala Loki käest. Kogu mäng põhineb väikese narratiivina, kuid põhirõhk on pandud vastastega võitlemisse.

Tegemist on ka hack’n’slice mänguviisiga, mis sobib žanri päris hästi. Mängu on lisatud lisaks tavalisele löögile ka võimalus lüüa mõnevõrra tugevamini, blockida või üldse varjuda vastase löögi eest ja rulluda tahapoole. Relvade arsenali kohta pole midagi halba öelda ning kõik on ajastu kohane. Relvadeks on igasugused mõõgad, kirved, haamrid ning vibud. Õnneks pole ükski relv teisest niivõrd üle, et peaks ainult samasuguseid relvi kasutama, on võimalik oma maitsele valida sobiv tapariist.

Hack n Slice mängudes on suur osa ka al süsteemil. Kahjuks on see jäänud natuke nõrgaks selles mängus, mida iseloomustab nende kiire valmisolek sinu taktikatele. Kuigi nende kaitsemehhanism on hea, on nende löögid lihtsalt aimatavad ning ei paku pinget. Ka sõbralikud külaelanikud näevad üsna kurvad välja. Nende miimika ning rääkimine ei sobi hästi kokku ning tekitab justkui tunde, et nad räägivad hoopis kellegi teisega, kui sellega kellaga olid plaaninud.

Mis puutub ressursside kogumisse ning külades majade ülesehitamisega, on see üsna halvasti väljakukkunud. Ainuke asi, mida tuleb nende tegemiseks teha on koguda natuke puitu ning hoone ongi sekunditega valmis. Selline võimalus tekitas minus küsimuse: kui nii lihtne on suurendada asutust oma külas, siis milleks sellist võimalust üldse vaja on? Samamoodi on ressursside kogumisega, puud ning kivid mida saab lõhkuda, asetsevad külaääres ning tekivad sinna üsna kohe peale lõhkumist tagasi. Tundub justkui, et tegemist on lihtsavaevaga ning majadel polekski just mingisugust väärtust.

Antud mängus on veidraid aspekte, mille tõttu jääb õhku rippuma küsimus, miks need siin mängus on? Esimest korda sain tunda seda hetke, kui võideldes vastasega lõin maha puu, mis kukkus mulle peale ning surin. Mängus saab raiduda puid, mis kukkudes võivad mängija surmata. Selline võimalus võib tekitada küll reaalse tunde, kuid kui puu hitbox on natuke vale, võib väikse vea tõttu eluga hüvasti jätta ning uuesti ülesannet alustada. Teiseks häirivaks faktoriks on võimalus hävitada oma rajatisi, mida ollakse ehitanud oma küla kaitseks või eluasemeks. See võimalus annab tunda eriti siis, kui vastased tulevad vallutama su küla ning pead võitlema nendega oma majade juures. Kuna tegemist on ka „hack and slash“ stiilis mänguga, võib pahaaimamatult lüüa ka oma ehitisi ning pead pärast need uuesti ehitama.

Kokkuvõttes on mõeldud neile, kes soovivad rangemast story linest lahti saada ning lihtsalt tappa ning koguda varustust. Ka mängu arendajad on seda öelnud ja on pannud suuremat rõhku just ringi seiklemisele ning vastaste hävitamisele, kui loole mis sellega kaasas käib. Kõik see olustik ning võimalused teevad sellise väljakutse huvitavaks ning mängurõõmu on tundides.

Hinne: 7/10

+ Võimalus teha pea kõike
+ Võimalus läbida seiklust ka sõpradega
+ Nauditav võitlemismehaanika

– Vähe rõhku pandud teistele karakteritele
– Vähearenenud resursside süsteem
– Mäng on natuke katki
– Nõrk Al süsteem

Mängu saab osta SIIT.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar