Ace Combat 7: Skies Unknown – lennusimulaator pole kunagi nii mõnus ja arusaadav olnud!

Tootja: Bandai Namco Studios, Bandai Namco Entertainment
Lavastaja: Yuta Hamanaka, Masashi Koyanaga
Platvorm: Playstation 4, Xbox One, PC
Ilumise kuupäev: 18. jaanuar 2019
Toetaja: Bandai Namco

Ace Combat on pika ajalooga mängufrantsiis, mis sai alguse juba 1995 aastal ning tänaseks on neid mänge kokku tervelt seitseteist. Viimane konsoolidele mõeldud versioon ilmus viis aastat tagasi, mis teeb värskelt ilmunud “Ace Combat 7: Skies Unknown” kõik konsoolidel mängivad lennusimulatsiooni fännid rõõmsaks. Tunnistan, et ole kunagi olnud suurem simulaatori austaja, veel vähem lennusimulaatorite oma, siis lähenesin sellele oodatud videomängule olematute ootustega – lasin ennast nö kaasa viia. Mingi veidral kombel vedeles riiulis veel vanem PC jaoks mõeldud lendamise juhtkang, mida Ace Combat 7 õnneks ka tunnistas. Koheselt läksin kampaania kallale, mis esialgu üllatas imeilusa vaheklipi kvaliteediga ning korralikult tehtud narratsiooniga, kuid peagi unustas, et proovis tegelikult rääkida mingisugust lugu.

Adrenaliinirohke märul algab koheselt, kus juba esimene missioon on teiste hävitajatega võitlemine, mürskude eest põiklemine ning meeleheitlik katse droonidega sammu pidada. Vabadus, mida lendamine läbi pilvede annab, vägisi toob naeratuse näole. Virtuaalne lennumasin käitub ilusti ning visuaalselt võimas kogemus on ainult algus. Alustasin algajatele mõeldud lendamisega ning kasutasin endale kõige mugavamat Dualshock 4 mängupulti. Kõik töötas nagu pidi ning probleeme ei olnud. Hiljem kui olin juba rohkem harjunud ning tundus, et olen selles mängus päris osav käpp, siis proovisin ekspertidele mõeldud juhtimist lennukangiga. Ütleme siis nii, et kusagil 5-10 minutit hiljem olin tagasi mängupuldi peal ning targem enda tegelike oskuste suhtes.

Igasugune lendamine ja juhtimine on intuitiivne igal juhul ning suur valik võimalusi erinevates menüüdes garanteerib, et iga mängija on võimeline endale leidma parima variandi. Visuaalselt on mäng detailne ning toetab ka 8K resolutsiooni. Kahjuks ei ole kusagilt võtta ekraani, mis selliseid numbreid toetaks, seega mingisugust päris asja sellega teha ei saanud. Enamus ajast on mäng taevas ja vastased suhteliselt kaugel, seega ega siit mingisugust ülimalt ahhetama panevat elamust ei saa, siis selle tasakaaluks on heli. Muusika, mootorite heli, raketid ja igasugused detailid, mis teevad “Ace Combat 7: Skies Unknown” üheks võimsamaks kogemuseks selles vallas, mida olen kogenud. Korralikud kõrvaklapid muudavad kogemuse juures väga palju ning siin tuleb ka kiita tugevaid häälnäitlejaid, kelle dialoog ja emotsioon seal igas silbis, tulevad selgelt läbi. 

“Ace Combat 7: Skies Unknown” pakub mitu mängurežiimi, milles üksimängijale põhiline on klassikaline kampaania, mille käigus tuleb läbida teatud arv missioone, mille vahel saab natukene narratiivi. Olgugi, et narratiiv on olemas, kus fiktiivsed kuningriigid võitlevad kosmoselifti ja poliitiliste ideoloogiate pärast, siis see kõik tegelikult vajub taustale. On olemas erinevad karakterid, kellel on omad rollid mängida, kuid mängu ülesehitus ja fookus on selgelt mujal. Kõik inimesed, kes kardavad missioonide korduvuse pärast, siis siin seda muret ei ole – keskkonnad on erinevad, ilmastik mängib suurt rolli ning ülesanded on samuti vägagi laiaulatuslikud, mis ainult ei võta teistsugust lähenemist, vaid ka teist tüüpi lennumasinaid ja varustust.

Siit jõuan olulise ressursi juurde – MRP. See on virtuaalne valuuta, mida mängija saab peale iga edukalt lõppenud missiooni olenevalt kui hästi enda ülesandeid täitis. Sellega saab minna Aircraft Tree (klassikaline oskustepuu stiilis menüü), kus saab selle eest osta uusi lennumasinaid, laskemoona ja veel palju muud. Väljaspool kampaaniat on olemas mitmikmäng ning Playstation VR versioon, kuid sellega kogemus piirdub. Ei proovi alahinnata seda mida mäng pakub, vaid näen siin nii palju võimalusi erinevate mängurežiimide jaoks, mis jätab minule kasutamata potentsiaali mulje. Kindlasti inimesi huvitab, et kuidas siis online mitmikmäng on? Seal on kaks mänguviisi – Battle Royale ja Team Death Match. Minu oskustega seal väga palju teha ei olnud, sest frantsiisi austaja selgelt oskavad paremini ning see totaalne kaos lõppes minule äärmiselt kiiresti. Siin ei pea pikalt peatuma, sest ideed on päris selged, kuid nii palju tundsin puudust, et seal ei olnud kuidagi võimalik kõigile anda samasuguseid tingimusi.

Playstation VR versioon on visuaalselt võimas kogemus, kuid kohati tundus tekitavat peapööritust rohkem kui tavaliselt. VR versioonis on paar väikest missiooni ning vabalt lendamise võimalus, millest tegelikult täiesti piisab. Tunnistan, et minule on endiselt “EVE: Valkyrie” kõige parem VR lendamise simulaator ning sealsed kosmoselahingud on sammukene eespool “Ace Combat 7: Skies Unknown” pakutavast. Kokkuvõttes saan julgelt öelda, et siin on tegemist ühe selle aasta tugeva üllatajaga ning kindlasti kõrget meelelahutuslikku väärtust omava tootega. Siin on olemas kõik, et olla täisväärtuslik ning puudused on pigem sümboolsed. Mäng tabab märki seal, kus see on kõige olulisem.

Hinne: 8,5/10

+ Visuaalselt võimas.
+ Imeline helitöö – üks parimaid, mida olen kogenud.
+ Korralik ja detailine kampaania.
+ Igale maitsele mõeldud juhtimise stiilid teevad lendamise kergeks.
+ VR versioon on üks parimaid enda žanris.

– Narratiiv ununeb ära ning tegelikult ei mängi rolli.
– Online mitmikmängus ei ole viisi, kuidas kõiki ühe seadmega mängima panna.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar