Arvustus: “Circuit Breakers” – #robotlivesmatter

Tootja: Excalibur Games, Triverske
Platvorm: Playstation 4, Xbox One, PC
Ilmumisaeg: 15. november 2015 (PC), 16. august 2017 (Xbox One), 25. juuli 2017 (PS4)
Hind: 6,99€ (PC), 9,35€(PS4)

Circuit Breakers“ on kiiretempoline mitmikmängijale mõeldud ülevalt vaates shoot’em-up žanriüllitis, kus tuleb leida viis sõpra, kellega koos vabastada universum robotarmeest. Kauges tulevikus on inimkond lõpuks suutnud luua esimese tõelise tehisintellekti nimega FIRST (First Intelligent Robotic System model Two), kes peagi hakkab kartma enda turvalisuse pärast kui saab teada kui hävituslikud inimesed tegelikult on. FIRST põgeneb kosmosesse ja maandub üksikul planeedil, et hakata ehitama armeed enda kaitsmiseks. „Circuit Breakers“ on retro stiilis tänapäevane mäng, mis toob nii mõnelegi vanemale inimesele meelde häid vanu aegu, kui mängud oli kiirelt õpitavad, kuid raskelt selged. Mängu põhimõte on proovida ületada enda eelmiseid parimaid punktisummasid ja avada uusi karaktereid kellega sõdida lõputute robotite armee vastu.

Circuit Breakers“ pakub 4 erimeelset peategelast: Aldo, Shelby, Samson ja Tay, kes koostavad erirühma nimega circuit breakers. Iga karakter esindab ühte relvatüüpi: Aldo on kuulipilduja, Shelby on pumppüss, Samsom on rakett ja Tay on laser. Need neli on koheselt saadaval, kuid ei ole ainsad, sest läbi Challenge Board ülesannete on võimalik lahti lukustada veel teisigi. Iga kord kui karakteril saavad elud otsa ja tuleb alustada uut mängu, arenevad relvad võimsamaks, kuid taandarenevad kui kulutada liialt relva energiat. Lisaks on mängu olemas raskusastme kordaja, mida saab ise valida vastavalt enda oskustele.

Mängu üks suurimaid pluss on lokaalne mitmikmäng kuni kuuele mängijale korraga! Saab muidugi mängida ka üksinda, kuid lahingusse saab liituda ka poole mängu pealt kui mõnel sõbral tekib järsku selline soov. „Circuit Breakers“ sobib mängimiseks kõigile – isegi väikestele lastele – kuna tegu pole vägivaldse mänguga (olenemata robotite hulgale, mis tapetakse). Varieeruvuse mõttes on seda võimalik mängid kahte moodi – skoori peale või aja peale. Mõlemal juhul saab teha kas ühte levelit või mitu järjest.

Minu arvamus „Circuit Breakers’ist“ on see, et seda on tore mängida sõpradega ja üksi ning suurepärane pidude jaoks. Seda mängides arenevad mängimise oskused, koordinatsioon ning hea võimalus kasvatada iseloomu liikudes kergematelt levelitelt järjest raskematele. Kiirelt saab aru, kuidas kõika asjad toimivad ning keerukusaste ei ole kõrge, kuid pidevalt suurenev raskusaste ei jäta kedagi väljakutseta. On olemas mingisugune narratiiv, kuid see on selline ideeline, mida tegelikult kusagilt välja ei loe. Hinnaga on liialdatud, kuna turul on palju sarnaseid mänge ning „Circuit Breakers” ei ole just kõige unikaalsem ja täielikum kogemus.

Hinne: 5/10

+ Soundtrack on kvaliteedilt kõrgem kui mäng.
+ Huvitav graafiline lahendus.
+ Lokaalne mitmikmäng.
+ Rohkelt sisu enda žanri kohta.
+ Korduvalt mängitav.

– Narratiiv peaks olema esiletõusvam ja tähenduslikum.
– Menüüde kujundus.
– Hind.
– Ei paista silma enda žanris (kõide suurem miinus).

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar