Arvustus: “Grimoire: Manastorm” – võlurite lahingväli, mille võlu on kiire kaduma.

Tootja: Omniconnection
Lavastaja: Brent Caulfield
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 26. oktoober 2017
Hind: 13,44€

Grimoire: Manastorm” on FPS mitmikmäng, kus võlurid võitlevad territooriumi ja võimu nimel. Tegemist on tasuta mänguga, millel on erinevad tasulised lisad nagu uued võlurite klassid. Mingit konkreetset lugu siin ei ole, kuid sündmustik on kahe perekonna vahelise sõja ümber, kus ei suuda lahendusi rahulikul viisil leida. Mäng on nö “areeni võitlus”, kus kõik mängijad pannakse korraga piiratud alale, kus algab tuline võitlus. Relvade asemel on maagia, kuid igas muus mõttes saab tõmmata paralleele teiste FPS areenimängudega.

Mängus on 6 erinevat maagia klassi, milles tulla mängu parimaks võluriks, kasutades tuhandeid erinevaid võimeid. Mängija saab olla kas põrgut (pimedus), maad, välku, loodust, jääd või hoopis tuld kontrolliv maag. Põrgu võlur on meister suhtlemises tumedate jõududega sügavast maapõuest, kuid ta ei ole allmaailma valitseja. Andes ennast põrgule, saab ta osa võimust, mida allmaailm endaga kaasa toob, kontrollides sellega ka elu maa peal. Endale meeldib ka mängida nii-öelda netheri maagi, kes oma ultimatega suudab inimesi lukustada musta kerasse, tehes sedasi vastasele tugevat kahju. Tal on käes korraga kaks kera ja kui ta neid viskab, tulevad need alati tagasi ka tehes kahekordset kahju.

Teiseks on maa võlur, kes teeb mida lähemal maale järjest suuremat kahju ning on ülimalt vastupidav. Põhiliselt saab ta teha kive mis tulevad maa seest, saates need lähedal olevate vastaste poole, kus need plahvatavad. Ise  mängsin ka mõnda aega maa võlurit ja pean ütlema, et see klass ei ole just kõige parem valik neile, kes tahavad koguaeg agressiivselt tulistada ja kaugele ulatuvaid loitse kasutada. Kolmandaks on välgu võlur, kes on kaugete rünnakute spetsialist, kes kasutab õhku, elektrit ja torme, et oma vaenlasi kaugelt maha tõmmata. Muutes elektrilist elujõudu rünnakuks, saab ta kasutada ka elektrit taaselustamiseks, liitlaste julgustamiseks ja tervise- ja liikumisboonuste andmiseks.

Mängides välgu võlurit või tema vastu, jätab ta koheselt tugeva mulje sellega kui kiirelt on võimalik kedagi ära tappa. Saates välgunooli teeb ta suurt kahju, kuid need peavad olema täpsed. Soovitan seda klassi neile, kellele meeldib kiirelt ringi liikuda ja vältida lähivõitlust. Neljandaks on looduse võlur. Elujõu ja surmaga võitlemisel on loodust kontrolliv võlur eduka meeskonna koosseisu jaoks hädavajalik. Ta on Grimoire’i esmane ravigrupp, kuid nagu kõik Grimoire klassid, saab ta ka otsustavalt palju kahju teha kui õigesti kasutada. Ise mängides meeldib mulle see, et saan olla abiks tiimikaaslastele elustamisel, kuid ka kahju tegemisel momentidel kui kõige vähem seda oodatakse. Looduse võluril on nii-öelda kaks elu, mis tähendab, et kui ta peaks alguses surema, muutub ta jäneseks. Mõne aja möödudes muutub ta tagasi, kuid enam jäneseks muunduda ei saa. Mängides looduse võlurit, meeldib mulle see, et saan valida, kas keskendun kahju tegemisele või teiste abistamisele.

Viiendaks on jää võlur. Jää võlur ei ei ole sama vastupidav kui maa võlur, kuid ta on veelgi laastavam lähivõitluses olles. Alahinnates ta võimeid, võid sattuda hätta ja surra peaaegu koheselt. Jää on põhimõtteliselt kahjutekitamise jaoks mõeldud ning käitub kui selle mängu kõige laastavam maagia. Lisaks peaaegu kõik tema loitsud aeglustavad vaenlase liikumist, kuid samal ajal jätavad ka teda ennast rohkem haavatavamaks, mis on oluline tasakaaluelement, arvestades et jäävõlur ei ole eriti vastupidav. Mängides ise tema vastu on väga raske ta eest põgeneda, kuid oskustega suudab teda üle mängida küll. Viimaseks ja kuuendaks võluriks on tule võlur. Tule võlur on soojuse ja leegi meister. Kasutades tule ja kivimite kombinatsiooni, kutsub ta meteooride tormid ja hiiglaslikud leegipallid tehes väga suurt kahju tervele suurele alale. Mõnedel juhtudel põleb tule võlur nii kuumalt, et vaenlase võlur saab ainult teda puudutades kahju. Ta suudab alati üllata ning on ainukene klass, kes on võime hea strateegia korral terve vastaste meeskonnaga korraga hävitama.

Mulle endale pakub see mäng suurt huvi. Saad teistega mängida ja kutsuda ka sõbrad mängima. Mäng on umbes 90 protsenti pühendunud mitmikmängule, seega üksikmäng on jäänud unarusse. Üksikmängijale on ainult kaks valikut – kas mängid keskmise tasemega koletiste või raskemate koletiste vastu. Keskmise astmega peab kaitsma kirkut, et koletised seda ei vallutaks. Raskemas aga peab kaitsma puud, tänu millele mängija elus püsib. Katsumised ei ole kindlasti kerged, seega võib aega minna enne kui need läbitud saab. Mängus on ka erinevaid loitse, millega saad teleportreeruda kaugemale, joosta kiiremini või hoopis kasutada kilpi. Samuti on palju erinevaid lahendusi esialgu võimatuna tunduvatele situatsioonidele või tugevatele tunduvatele võlurite klassidele. Mitmikmängus saab veel koguda siniseid sharde, millega saab osta erinevaid võimeid enda võlurile. Soovitan seda mängu soojalt, kuna siin on erinevaid võimalusi igale maitsele ja päris suur valikuvabadus pidada lahingut selliselt nagu ise soovib.

Hinne: 7/10

+ Sõbralikud mängutegijad, kes aitasid seletada seda mängu lahti.
+ Saab mängida ka suure teleka peal, kus visuaalselt ei kaota midagi.
+ On palju valikuid, kuidas oma võlurit valitseda.
+ Üllatvalt hästi tasakaalus.

– Natukene rohkem üksikmängija režiime on vaja.
– Mitmikmängus ei ole tihti kedagi sees.
– Klasside oskusnõudlikus on väga suure erinevusega.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar