Arvustus: “Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy” – kas kolm kesist mängu korraga teeb ühe hea?

Tootja: CyberConnect2, Bandai Namco Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid: PC, PS4, XB1
Ilmumisaeg: 25. august 2017 (Playstation 4)
Toetaja: Bandai Namco Entertainment

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Trilogy” on selle aasta augustis ilmunud mängukogumik, mille sisse mahub koguni kolm Naruto animel põhinevat teost: “Naruto: Ultimate Ninja Storm“, “Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2” ja “Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst“. Kõik kolm on uuendatud HD graafikale ning mõned pisemad vead on eemaldatud, lisatud kõik DLC, mis varasemalt ilmunud, seega igat väärt kollektsioon. “Naruto: Ultimate Ninja Storm” seeria on üks paremini vastu võetud anime/manga adaptsioone videomänugde maailma. Žanriks on kaklusmängud, mis on värvikad, kerged ja animele truuks jäävad saagad, mille põhilood toetuvad osaliselt ka originaalsele Naruto Shippuden sarjale, kuid põhiliselt keskenduvad kõrvallugude avastamisele, et laiendada juba niigi suurt ja fantaasiarikast universumit.

Naruto Uzumaki on noor ninja, kelle unistuseks on saada hokageks (regiooni kõrgeim ja tugevaim ninja, üks seitsmest). Raske iseloomuga poisiklutt on naasnud pikajalisest treenigust ühe ninja meistri käe all ning on valmis uusi ülesandeid vastu võtma nign sõpradega taaskord liituma. Selline kirjeldus on Naruto Shippuden animele ja mangale, mis on järg suurhitt Naruto põhiseeriale ja mida omakorda saadab Boruto (Naruto ja Hinata poeg). Kõik kolm mängu keskenduvad erinevatele momentidele seriaalis, keskendudes eelkõige mitte põhiloole, vaid kõrvalistele seiklustele, kus avastatakse rohkem erinevate karakterite isiklikke suhteid ja probleeme. Iga mäng triloogias sisaldab Story Mode ja Battle Mode ning nende läbimiseks kulub aega orienteeruvalt 50 tundi.

Kaklemine käib kolmes dimensioonis ehk puudub kõrvaltvaates klassikaline 2D võitlemine. See on erinev ka teistest 3D võitlusmängudest, olles oluliselt liikuvam, kus on võimalik teatud ala peal ringi joosta ja oma vastast iga nurga alt tabada. Sarnaneb iseloomult näiteks Versus+ seeriale või paljudele Jaapanis populaarsetele 4vs4 kaklusmängudele. Vastastega võitlemine võib alguses keerukas olla, sest on võimalik kasutada erinevaid võimeid (ju-jutsu) ja vastasele lähenemist peab rohkem läbi mõtlema kui standariks saanud žanris on tavaks. Samas pole see erilist keeruline, kui võrrelda seda teiste kaklusmängude sarjadega nagu Tekken ja Mortal Kombat. Kindlasti pole probleem ka mõne huvitava kombinatsiooni äraõppimisega, sest Naruto mängudel on üks huvitav omadus – kõik trikid ja kombinatsioonid on täpselt samasugused igal karakteril, lihtsalt animatsioon ja omadused on erinevad. See tähendab, et algaja peab selgeks õppima orienteeruvalt 3 kombinatsiooni ja 4 trikki – ongi kõik. Peale seda tuleb õppida liikuma ja neid trikke kasutama, et vastast võita.

Mängu free roam osa väga ei köida kuna ringi liikumine on puine ja algeline. Lisaks on veider ka see, et missioonide alustamiseks peab algul selle kuskilt linna pealt üles leidma, mis juba ise on väga tüütu tegevus ja alles siis on võimalus menüüst missioon eraldi lahti võtta ja seda sooritama hakata. Uutele mängijatele võib see alguses olla harjumatu ja kohati raske kuna palju asju ei seletata nii selgelt kui võiks ja tihti peab erinevaid mänguelemente ise avastama, et nendest üldse midagi teada saada. Tuleb pidada ka meeles, et Naruto on suur seeria igal meediumil, seega siin on teatav päranduspoliitika, mis liigub edasi mängust mängu ning lihtsalt ühel momendil neid enam ei seletada, vaid eeldatakse, et mängija on nendega kursis.

Miinimum nõudmised arvuti jaoks:

Operatsioonisüsteem: Windows 7 (64bit) või uuem
Protsessor: Intel Core2 Duo, 3,0GHz või AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ 3.2GHz
Mälu: 2 GB RAM
Graafikakaart: 1024 MB videokaart
DirectX: Versioon 11
Kõvaketas: 40GB+

Naruto mängude üks suur tõmbenumber on õnnestunud visuaalne stiil, mis kopeerib peaaegu ideaalselt anime maagiat. See tähendab ka muusikat, asukohti ja häälnäitlejaid. Sellise suurepärase kopeerimise probleem on lihtne – seriaali mured kanduvad üle ka mängule. Naruto ei ole eriliselt hea dubleeringuga, seega tuleb olla valmis kohati piinlikult halvaks peale lugemiseks ning kuna originaalne versioon on jaapani keeles, siis mingisugust suuliikumise animatsiooni ei ole mõtet isegi loota. Üldine mulje on mõnus, seriaali austajale on nostalgia tulev ning fännile kindel rahulolu.

Lapsesõbralik visuaalne stiil jätab Naruto mängudest mulje kui midagi kerget ja lastele suunatud, kuid reaalsuses on olemas piisavalt mehhanisme, et olla suunatud ka espordi ja kaklusmängude turule. Lihtsuses peitud võlu – kõik oskavad mängida, kuid mitte kõik ei taba seda sügavust, mida erinevaid osad loovad, kui kohtub oskus, teadmised ja järjepidevus. Põhirõhk on siiski võitlemisel ja olenemata erinevatest lisades, mida mängud pakuvad, on see puhas kaklusmäng, ilma žanre sulatamata.

Triloogia kogumik on väärt oma 40 euro suurust hinnasilti, kuid kuna on tunda, et mängude uuendamise ja parandamisega erilist vaeva ei nähtud, siis see oleks soovituslik ost ikka neile, kellel juba ei ole või lihtsalt soovivad üle tulla uuele generatsioonile. Anime entusiastidele, kellele jääb väheseks sarjade vaatamisest ja tahab Narutost ja sõpradest midagi rohkemat, siis ei pea siin pikalt mõtlema – tuleb minna ja osta. Samas ega ka teistele kaklusmängusõpradele poleks halb proovida teistsugust lähenemist ideedele, mida domineerviad kolm põhilist suurt seeriat.

Hinne: 7/10

+ Sügav, kuid kiirelt õpitav kaklusmehaanika.
+ Värvikad ja algmaterjalile truu iseloomuga tegelased.
+ Rõõmukas ja sobiv soundtrack.
+ Uuendatud graafika.
+ Kolm mängu korraga. 50+ tundi mängitavad lugu.
+ Kõik lisad on kohe kaasas.

– Lugu ei arenda kuidagi mangas toimuvad. Seisab eraldi.
– Algajale pole piisavalt juhiseid, kuidas lähenema peaks.
– Kohmakas häälnäitlemine ning sellega kaasnev animatsioon.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar