“BlazBlue: Central Fiction”- animes kere peale kütmine läbi ajatelgede.

Tootja: Arc System Works, PQube, Aksys Games
Lavastaja: Toshimichi Mori, Yūki Katō
Platvorm: Arkaad, Playstation 3, Playstation 4, PC, Nintendo Switch, 
Ilumise kuupäev: 19. november 2015 (akraad), 06. oktoober 2016 (Playstation 3, 4), 26. aprill 2017 (PC), 08. veebruar 2019 (Switch)
Hind: 36,99€

Arc System Works on arendanud mitmeid tuntuid kaklusmängude seeriaid, seal hulgas Guilty Geari, Under Nighti või siis kõnealune BlazBlue. Viimane on olnud üks üpriski narratiivimahukas seeria, mida kaklusmängud tavaliselt ei ole. Alapealkirjaga “Central Fiction” märgib lõppu protagonisti Ragna the Bloodedge’i loole, mis on täidetud liigse amneesia ning erinevate ajajoonte kattumisega. Tegelased loos rändavad läbi aja, tulles paralleelsetest universumitest ühe eesmärgiga: Ragnale kere peale anda. Lisaks sellele põhiloole on ka erinevad arcade mode mängurežiimid, mida pole ainult ühe tegelase kohta üks, vaid kuni kolm. Kõik need lisavad loole midagi juurde, leidku tegevus aset enne põhilugu või selle vältel.

Nendele, kellele on tegemist esimese BlazBlue teosega, on olemas pooletunnine kokkuvõttev animatsioon. Jah, 30 minutit. Aga see on ainult selleks, kui päriselt ollakse loost huvitatud. Isegi seda vaadates jääb mängijal õhku päris palju küsimusi, kuid see pole halb, vaid laseb oma fantaasia valla erinevate fänniteooriate tarbeks. Noh, ja lisaks veel ka sõnastik, milles on sadu ja sadu erinevaid asju alates tegelastest kuni relvadeni välja, mida nad kasutavad. Tegemist on väga põhjaliku narratiivikeskse teosega. Võitlussüsteem on lihtne – kolm lööginuppu ja siis selle mängu erimehhaanika – Drive nupp. Drive on iga tegelase… „hing“, mis väljendub kas relvana, loitsudena või mingisuguse tugevdatud versiooniga tavalistest rünnakutest. Näiteks Kagura Mutsuki Drive on tema mõõk, samas kui Nine The Phantomil on selleks rünnakutest talletatud loitsuenergia.

Kui juba ajab pea ringi käima, siis Arc System Worksil on kombeks lisada oma mängudesse selline „lihtsam“ versioon, milleks on selles mängus Stylish. Ühte nuppu pidevalt klõpsides teeb tegelane automaatse combo, mis pole just kõige tugevam asi, kuid hea blokkimise ning tõrjumise korral saab sellega väga hästi asjad aetud. Peale selle on tegelasi palju. Uusi tegelasi on 7, kokku aga 36. Valikuvõimalus on suur ning seetõttu on siin igaühele midagi. Eelnevalt nimetatud Nine, kes on nõid ja kelle rünnakud on kõik maagiapõhised; Hibiki, ülikiire noormees, kes on harilik poke-tüüpi tegelane; Yuki Terumi, kes saab enda meetrit (millest kohe räägin) nii kiiresti, kui nuppe klõpsutad; või siis peategelane Ragna, kes on selline lihtne ning tugev. Nagu peategelane ikka.

Meeter BlazBlues töötab nagu vanades Guilty Gearides – kui liiga palju blokkida või ära joosta, kaotab mängija oma meetrit, samas aggressiivsed mängijad lõikavad ainult kasu, kuna see riba aina kasvab. Overdrive ehk see moment, kui mängija on oma ülimas staatuses, on hõlpsamaks tehtud tänu taimerile, mis näitab täpselt, kaua mängija on ülitugev. Vanemates teostes pidi jälgima oma ketast eluriba all, et arvestada, millal tagasi tõmmata. Netikood mängus on päris hea, mängijaid arvuti peal on küll vähe, kuid see-eest on nad head. Lobbysüsteem, mille poolest ArcSys tuntud on, on ka siin olemas. Väikesed tegelastepõhised avatarid jooksevad mööda tuba ringi, minnes arkaadimasinate juurde, et oodata oma vastast. Kokku mahub ühte sellisesse tuppa 32 inimest.

Ülejäänud mängulaadid sisaldavad näiteks Grim Abyss moodi, mis on nagu Devil May Cry Bloody Palace. Selle mängimisel saab oma tegelastele lisavärve, avatare, taustamuusikat jne jne. Lahti lukustada on asju palju. “BlazBlue: Central Fiction” on vääriline lõpp BlazBlue seeriale, mida ma ei usu, et ta seda on (arvestades seda, et BlazBlue: Cross Tag Battle tuli eelmisel suvel ning seal on ka oma lugu, milles Ragnagi on). Kuid kui ta peaks seda tõsiselt olema, läheb see seeria manala teed suure pauguga. See ühendab endas kõik, mis eelmistes mängudes head oli ning täiendab seda, lisades tegelasi ning mehhaanikaid. Kohustuslik ost igale animekaklusmängusõbrale.

Hinne: 8,5/10

+ Ühendab endas kõik, mis eelmistes mängudes head oli.
+ Lisab veelgi tegelasi ja mehhaanikaid.
+ Täiendab asju ainult paremuse poole.
+ Narratiivikeskne fookus aitab kergemini mängija ja mängu sidet luua.
+ Netikood töötab imeliselt.
+ Visuaalselt stiilne ja värvikirev.

– Mängijaid on internetis vähe
– Narratiiv jätab palju asju õhku.

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar