E3 2019: Priidu esimene kohtumine “Cyberpunk 2077” videomänguga

Minu jaoks (Raiko) esimene käed-küljes kohtumine “Cyberpunkt 2077″ mänguga oli 2018 E3, kus pimedas tagaruumis (eriti teemase ehitatud) said ajakirjanikud ca 45-60 minutit pikka demo proovida. Tegemist peaaegu sama demoga, mis ca 2 kuus hiljem internetti liikus. Sellest ajast edasi pole oluliselt palju uut infot tulnud, seega selle aasta E3 oli kindlasti üks neid kohti, kus lootsin taaskord proovida saada ning arvestades, et Keanue Reeves ennast meile nii äkiliselt esitas, ootasin veel enam. Kahjuks sellel aastal ei saanud nende mõnesaja õnneliku hulka, kes said uut tunniajast demo proovida, kuid Priit sai Bandai Namco käest pileti messihallis olevale paarikümneminutilisele näidismängimisele. Edasi räägib juba Priit.

Priit: Kauaoodatud üllitis ja ilmselgelt tänu Keanu ilmumusele veel kuumem kui enne, Cyberpunki uksetagune oli kogu aeg pika järjekorraga kaetud, kusagil poole peal oli silt “Siit alates on ooteaeg 90 minutit”. Tänu sisemistele tutvustele õnnestus Videogamersil saada pilet, millega kogu järjekord vahele jätta ning loomulikult ühe tõelise eestlasena seda ka uhkel sammul ja aeglasel tegin, järjekorra ees piletit lehvitades. Kahjuks oli sellel aastal võimalik Küberpunki ainult vaadata, mängida sai eelmisel aastal, sellegipoolest kogemus omaette. Näha oli ilusate visuaalidega narratiivimissiooni, kus Peategelane uue kambaga liitus ning end tõestama pidi, minnes vastaskamba peakorterisse mahajäetud ostukeskuses.

Loomulikult nägime ka mängusiseselt nüüd Keanu ära – mees käis hologrammina luurel, nähtavasti üritas tungida sisse uue kamba andmebaasi. Olgugi et niisama ringijooksmine on esimese isiku vaates, käib motikate ja autodega sõitmine kolmanda isiku vaates. Samuti selgus et igas olukorras on valik, kohati ka mitu, mis võivad narratiivi kulgu veidi ja mingil määral muuta. Avatud maailm on ilus ja suur, paistab olevat elus vohav, siin seal oli isegi paljaste tissidega plakateid seintel rippumas näha. Karakterite oskusest lähtudes saab lähenemisvõimalusi juurde – jõuga saab uksi lahti murda, samas mõistusega tehnikat üle võtta, isegi vaenlaseid saab sundida endale pähe laskma või oma granaatide splinte ära kiskuma. Kõik oleneb mängija enda stiilist.

Näha sai ka killukest bossivõitlusest, kus mängija pidi astuma vastu mingile kolmanda osapoole häkkerile, täpselt nagu ta isegi vaenlase tagalasse sisse murdnud oli. Loomulikult ei möödunud presentatsioon ilma vigadeta, suvalisel hetkel otsustas üks surev vaenlane, et jätab oma pea õhku rippuma, ilmselt oli see ka põhjuseks miks ei tahetud inimesi kättpidi poolikule tootele veel külge lasta. Endiselt on Cyberpunk ilmumas järgmisel aastal aprillis.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar