ARVUSTUS | “Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON”

“Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON” arvustus

Arvustus: “Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON”
Tootja:
Bandai Namco
Lavastaja: 
Platvorm:  PlayStation 4 
Ilmumisaeg: 
30. juuli 2020
Toetaja:
Bandai Namco

Kes meist ei teaks, mis on Gundam? Isegi need, kes pole ühtegi episoodi animet oma elust vaadanud, on tuttavad nende Jaapanit iseloomustavate hiiglaslike robotitega. Otse loomulikult on neist loodud ka palju videomänge ning “Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON” arvustus uurib, kas see arkaadimasinatelt kodukonsoolidele toodud üllitis on ka väärt mängimist.

MBON on pseudokaklusmäng, milles on enamjaolt ainult võrgus mängimise võimalus ning paar päris mõttetut arkaadi-tüüpi mängulaadi. Lisaks pole mängul mitte mingitki juhendit, kuidas seda täpsemalt mängima peaks. Enamus infot on tekstikastides, mida leidub menüüs, kuid needki ei räägi iga roboti peenetest nüanssidest. Arvestades, et neid roboteid on kohutavas koguses- pea iga seeria iga tuntuim masin on esindatud- on tegemist päris puuduliku kogemusega. Seal aga ka vingumine lõppeb, sest tegemist on üleüldiselt väga hästi tehtud teosega.

Mobile Suit Gundam: Extreme VS. MaxiBoost ON Trophy Guide & Road Map - PlaystationTrophies.org
“Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON” arvustus

Erinevalt teistest areenikaklusmängudest, pole siin rõhk pikkadel kombodel, vaid liikumisel ning heal manööverdamisel. Erinevad masinad on erineva tasuga, millega neid välja tuua. Kui suurema hinnaga masinad on reeglina paremad, tõmbavad nad hävitatada saades tiimi eluriba suuremas koguses alla kui väiksemad masinad. Seetõttu on suur rõhk tiimikompositsioonil ning mängija heal liikumisel, et mitte surma saada ning kaotada. Kuna mängija kontrollib suuri lahingumasinaid, on nende liikumine raske ning sealt tulebki selle mängu suurim oskuslagi- kuidas mitte enesele jalgu jääda.

Mobile Suit Gundam Extreme VS Maxiboost ON |OT| Wow, Cool Robot OT | ResetEra
“Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON” arvustus

Üksikmängust nii palju nagu eelnevalt mainitud- arkaad. Seda võib mängida kas üksi või partneriga kas diivanil või läbi võrgu. Tegu on täiesti okei kogemusega, kuna ega ta tegelikult midagi väga erilist pole. Maxi Boost missioonid on aga keerulisemad- seal peab mängija kas lihtsalt vastaseid hävitama või kontrollima mingit kindlat masinat või siis tegema erinevaid ülesandeid. Nendest saab auhindadeks juppe, mida oma robotitele külge pookida, et neid paremaks teha.

EXVS MBON CNT Brave Gameplay 3 - YouTube
“Mobile Suit Gundam Extreme Vs. Maxiboost ON” arvustus

MBON on ülim Gundami kogemus konsoolil. Kuna teos sisaldab pea igat robotit, tegelast ja isegi muusikat, on seal midagi nii fännidele kui ka nendele, kes pole seeriaga ennem kokku puutunud. Kuigi teosel puuduvad mängusisesed õppematerjalid, võib internetist leida palju infot, kuidas ning mismoodi oma lemmikmasinaga paremaks saada.

Hinne: 8/10

+ Palju sisu

+ Netcode on fantastiline

+ Muusika on fenomenaalne

+ KÕIK Gundamid on sees

– Puudub korralik mänguõpetus

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Rütmimängud, JRPG ja otse loomulikult kaklusmängud.

Lisa kommentaar