“My Hero One’s Justice” – visuaalselt võimas meelelahutuspomm.

Tootja: Byking, Bandai Namco Entertainment
Lavastaja: Kohei Yamashita
Platvormid: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One,PC
Ilmumisaeg: 23. august 2018 (jaapan) 26. oktoober 2018 (mujal)
Toetaja: Bandai Namco

Üks viimase aja populaarsemaid manga ja animeseeriaid “My Hero Academia” (“Boku na Hero Academia“) pidi mingil hetkel leidma tee videomängude maailma ning kes muu kui Bandai Namco teeb selle ka lõpuks ära. Tegemist on siiski rahvusvahelise väljalaskega, sest mäng on varem ilmunud Jaapanis nimega “My Hero Academia: One’s Justice” ja seda juba 23. augustil ning jääb ainult spekuleerida, et miks mängule uus nimi pandi, sest olgem ausasd – originaalne sobis paremini. Anime ja kaklusmängud ei ole selgelt nii peavoolu teema kui siin suuremad frantsiisid, siis päris kindel sihtgrupp on siiski arvesse võetud. Selgelt proovitakse tabada Naruto Ultimate Ninja Storm austajaid ning üllatada neid paremini defineeritud mehhanismiga, luues illusiooni, et tegemist on reaalse žanripuhta kaklusmänguga.

Bandai Namco teeb palju selliseid bränditooteid, mis näevad head välja, kuid tegelikku sisu ei oma, siis “My Hero One’s Justice” on päris terviklik, pakkudes üksikmängijale omajagu mahlast sisu ning tegusat ja töökorras olevat mitmikmängu. Kuna kogu toode on sellest konkreetsest universumist läbi imbunud, siis peab ütlema, et ilma selle anime või manga tundmiseta, jääb siin palju asju võõraks. Story Mode alguses teeb küll kiire sissejuhatuse kogu teemasse, kuid põhiline narratiiv toimub animeseriaali kolmanda hooaja esimeses pooles läbi kahe erineva poole, mis on pigem laiendus juba tuttavale loole. Milles täpselt “My Hero Academia” räägib, ei hakka siin ümber jutustama, sest peaksin kahe hooaja jagu tegevust ja karaktereid konkteksti viima, mis on ka põhjus, miks see videomäng ei sobi kõigile.

Story Mode pakub kusagil kolm ja pool tundi peatükilist meelelahutust, kus vaheklipid on koomiksina esitletud, kuid kõik dialoogid on näitlejate poolt korralikt läbi mängitud. Kes on varem juba seriaali vaadanud, siis midagi uut siit ei leia enne kui tuleb võimalus mängida läbi pahalaste vaatenurgast. See tähendab, et mängija saab võtta endale sellised rollid nagu Hero Killer Stain, Tomura, Toga, Dabi ja isegi All For One, kes on siis loo põhiline kurjam. Hetkel on juba ka teada, et DLC karakteritena on tulemas Endeavor ja Izuku “Deku” Midoriya teine versioon, mis kasutab tema kolmanda hooaja teisel poolel avastatud uusi trikke ja stiili. Iga peatüki läbimisel saab mängija endale hinde, mille alusel saab hulgi erinevaid auhinud, milleks on enamasti uued variandid kostüümide jaoks ning erinev sisu galeriis. Kui põhiline lugu on tehtud, uus karakter All For One lahtilukustatud, siis alati on võimalus proovida “Mission Mode”, mis annab järjest raskemaid ülesandeid, mis omakorda pakuvad järjest paremaid auhindu, mis jällegi on enamasti kosmeetilised.

Mitmikmäng pakub kõik põhilised funktsioonid, mida tänapäeval ootaks. Samuti on olemas Arcade Mode, kus tuleb kakelda läbi kuue vastase ning muidugi kohalik mäng sõbraga ja treeninguruum. Enamus tegevust annab ka mängusisest virtuaalset valuutat, millega saab osta erinevaid kostüümide võimalusi, avatare ja asju galeriis, seega rohkem tõelistele fännidele mõeldud aspekt. Näiteks saab osta uusi võidupoose, erinevaid lauseid, mida karaktereid ütlevad jne. Kõiki neid asju saab kasutada ja rakendada Customization Mode variandis, kus saab teha ümber olemasolevaid või luua täiesti uusi kostüüme. 

Mäng ise on põhimõtteliselt Nartuo Ultimate Ninja Storm seeria koopia, kus on osad aspektid paremini lihvitud ja väikema detailine läbi vaadatud, andes reaalsema kaklusmängu tunde. Tegemist on kerge videomänguga, sest siin ei ole palju nuppe ja variante ning liigutuste kogumik on kõikidele karakteritele üks ja sama. Võitlus käib suuremal 3D platsil, mis võib olla suletud või avatud ning vaatenurk on alati ühe mängija seljatagant, kes on kaamerale lähemal. R1 nupp on blokeerimine, L1 on kiire jooksmine mööda maad, ruut käitub kui füüsiline rünnaks, kolmnurk on on Quirk liigutus üks, ring on Quirk liigutus kaks ja X on hüppamine. Õhus saab hüpata veel teist korda ning maast lahti olles L1 vajutamine automaatselt lennutab vastase juurde. Lisaks on veel olemas blokeerimatud rünnakud, super liigutused (kasutavad ühte või enam meetrit kolmest maksimaalsest), armoriga liigutused ning keskkonda kasutavad liigutused. Kõige selle õppimine võtab aega kusagil 5-10 minutit, mis annab võimaluse kiirelt kogu mänguga alustada.

Mängus on võimalik võistelda üksinda või koos kahe abilisega, keda saab endale appi kutsuda R2 ja L2 nuppude abil. Olgugi, et kõik liigutused käivad samamoodi, on karakterid täiesti erinevad, olles truud algmaterjalile ning selgelt mitte tasakaalus. Siin on osad karakterid palju tugevamad kui teised, mis peegeldab ka seriaalis toimuvat, kuid olles žanrile mittetraditsioonilselt avatud. Erinevad karakterid liiguvad vägagi erinevalt, nende käitumine maast ja õhust võib olla tugevalt erinev, kombinatsioonid ja seaded on samuti totaalselt erinevad. Siin on piisavalt sügavust, et anda päris kaklusmängu tunnetus ilma selle tõsise ja suure tööta, mida selle žanri suuremad nimed mängijatelt nõuavad. 

Peale paari tundi mängimist ja läbi interneti imelise leiutise hakkasin nägema kuidas seda mängivad siis need, kes tegelikult ka oskavad ningnagu arvata võis – tegevus on suures osas ajas õhus. Sellest kõigest tuleb värviline spektaakel, mis on imeliselt animeeritud, võimsa taustamuusikaga ning dialoogist elav, andes meelelahutusliku kogemuse. Siit tuleb selgelt välja ka tootjastuudio Byking eesmärk – stiil enne oskust ning värvid enne sügavust. See tähendab, et kaklusmängude suured fännid keeravad siit kiiresti eemale ja naasevad “Soulcalibur VI” või mõne muu mängu juurde, siis “My Hero Academia” suured austajad ei lase seda veel mõnda aega käest. Bandi Namco jätkab mängu toetamist veel pool aastat vähemalt, seega miks mitte veeta see aega enda lemmik anime seltsis? Igal juhul seeria asutajale kindel ost, teistele ehk mitte.

Hinne: 8/10

+ Visuaalselt võimalus spektaakel.
+ Kerge selgeks saada.
+ Saab kiirelt mängima hakata – ei ole palju asju õppida.
+ Palju sisu üksikmängijale.
+ Imeline netikood teeb mängimise kergeks.
+ Truu algmaterjalile. 
+ Karakterite valik on suurepärane.
+ Hea muusika ja tugev produktsioon.

– Narratiiv on ainult ühe konkreetse hooaja üks osa.
– Selgelt suunatud ainult juba olemasolevatele brändi fännidele.
– Mängusisene valuuta kogumine võtab kaua aega – mikrotehingute pealesurumine.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar