“Night of the Dead” kui ebasurnute hävitamine lõksude ja kavaluse abil

Arvustus: “Night of the Dead”
Arvustus: “Night of the Dead”

Arvustus: “Night of the Dead”
Tootja:
jacktostudios
Lavastaja: 
Platvorm:  PC
Ilmumisaeg:
28. august 2020
Toetaja:
jacktostudios

“Night of the Dead” on ellujäämismäng, kus eesmärgiks on elada üle üksi või koos teistega elavate surnute öiseid rünnakuid. Me elame aastal 2020, kus zombid on kõikidele tuttavad ning ei pruugi nii suurt huvi nende tegelaste vastu enam üles näidata, sest olgem ausad – oleme juba kõike näinud. Antud mäng on ideaalne võimalus neile, kes on kaotanud usu selle žanri mängudesse. Antud teoses on põimitud nii ellujäämine, baasi ehitamine ning ümbruse avastamine.

Arvustus: “Night of the Dead”
Arvustus: “Night of the Dead”

Võimalus luua endale meelepärane kodu

Suurt rolli mängib aja planeerimine ning endale baasi tegemine. Mängija peab elama üle ka öid, mil tuleb vastaseid märkimisväärselt rohkem kui päeval ning kõik neist ihkavad mängijat. Ellujäämisel aitavad mängu lisatud lõksud, mis õigel paigutamisel teevad suure osa mustast tööst ise ära. Mängija tööks jääb vaid neid parandada ning vajadusel täita varustusega.

Suure osast võtab aega ka asjade kogumine, mida on vaja asjade tegemiseks. Igat asja on vaja tegelasel õppida ning ka näiteks mõne lõksu jaoks. Selle kõik saab avastada mängust. Mängu mõjutab ka crafting süsteem, kus on võimalik teha pea kõiki asju. Olgu selleks plangu tegemine saelaual või reasearch pingi juures uute lõksude ülesseadmise õppimine.

Arvustus: “Night of the Dead”
Arvustus: “Night of the Dead”

Ainsaks ülesandeks pole vaid baasi ehitamine

Päeval on võimalus avastada saart, millele on tegelane jäänud. Leides erinevaid vihjeid põgenemise kohta, on võimalik sellelt ka lõpuks põgeneda. Kahjuks on jäänud lool põhineval tegevusele vähem rõhku ning tundub, et tegemist on rohkem tower defence laadi mänguga. Muidugi on võimalus päeval käia erinevates majades varustust otsima.

Mängu tegijad on näinud vaeva ka visuaalse poolega, mida on hästi näha. Nad on üritanud luua võimalikult realistliku pildi puude kukkumisest kuni jäneste püüdmiseni lõksude abil. Eriti jääb visuaalne pilt meelde kui läheb hämaraks- kõik see kontrast on vapustav. Natuke jääb soovida zombide käitumine. Nad jooksevad peale, kuid vaid otse. Neid on lihtne lollitada mis jätab neist kui väga rumalate tegelaste mulje- mida nad paraku ongi.

Arvustus: “Night of the Dead”

Esineb ka märkimisväärseid vigu

Suureks plussiks võib mängu puhul tuua selle, et sellega tegeletakse tihti ning iga mõne aja tagant tekib uusi võimalusi. Kuna mäng on veel algstaadiumis, saavad need vead loodetavasti parandatud. 

Üheks veaks võib nimetada katkist lootimis süsteemi, kui on soov midagi korjata. Vahel peab näiteks 10 noolt maas eraldi korjama ning osad neist jäävad korjamata või jääb midagi kuskilt üldse korjamata. Mängus, kus iga element on tähtis peaks olema see ikkagi võimalikult lihtne. Natuke häirib ka sõdimis süsteem vastastega, kus nad jäävad vahel kuhugi kinni. Muidugi on see mängijale justkui eelis, kuid see segab natuke mängu mõtet. Kuna mäng on veel algstaadiumis, saavad need vead loodetavasti parandatud.

Arvustus: “Night of the Dead”

Suurepärane maiuspala seltskonnaks.

Seda on hea mängida mõnel õhtupoolikul, kui tekib kiusatus mõnele teistsugusele mängule, kus pole vaid vastaste tulistamine. Õnneks on mängu võimalik mängida ka koos teistega. Antud võimalus teeb mängu huvitavamaks ja ka tempokamaks. Eks koos on ikka lõbusam asju teha ning see lisab ka vunki juurde.

Kokkuvõttes, oli Night of the Dead väärt mängimist, mida mängiks mõnel hetkel veelgi. Mida rohkem aeg edasi läks, seda rohkem tekkis tegevusi juurde mis tegi mängimise järjest huvitavamaks. Kui sulle meeldib tower defence stiilis mängud koos ajaplaneerimisega, siis on see mäng just sulle!

Arvustus: “Night of the Dead”

Hinne: 8/10

+ Visuaalselt kütkestav.
+ Võimalikult realistlik.
+ Crafting süsteem.
+ Tegevust on küllaga.
+ Võimalus mängida koos teistega.
+ Hästi põimunud tower defence ja survival mängulaad.

– Mõned pisivead.
– Natuke aeglane tegevusekäik.

Mängu koduleht on SIIN.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar