Arvustus: “Samurai Riot” – kiire meelelahutus, mis jääb truuks ajastukindlale stiilsele žanrile.

Tootja: Wako Factory
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg 13. september 2017
Toetaja: Wako Factory

Samurai Riot” on 2D koostöö beat´em up arkaadimäng, kus mängija saab valida kahe karismaatilise sõdalae Sukane või Tsurumaru vahel. Mõlemal karakteril on oma dilemma ja sisemine võitlus, kus mängija võtab endale kontrolli nende saatuse üle läbi erinevate stsenaariumite ja loo lahenduste. “Samurai Riot” sündis mõttega luua suurepärane beat´em up arkaadmäng nagu seda kunagi olid “Streets of Rage” ja “Double Dragon“. Kogemuse põhipunkt on mängijatevaheline koostöö, mis premeerib suurepärast meeskonndatööd erinevate võimsate boonustega, kus kõige võimsam on nn “Co-Op Special Move“. Mäng pakub kokku kaheksa erinevat lõpplahendust, kus põhiline mänguaeg on suhteliselt lühikene. Karakterite saatused sõltuvad otsustest nagu küla põletamine, et sõjas mitte kaotada või jätta inimesed elama ning sellega loovutada terve sõda. Erinevad otsused võivad tekitada konflikti karakterite vahel, seega on võimalik, et tuleb ka üksteise vastu kakelda – seda muidugi au nimel ja surmani.

Iga mängija saab kontrollida oma karakteri saatust (nii üksinda kui koos sõbraga) läbi loo, kus protagonistid on palgatud kodusõja lõpetamiseks. Konflikti tulemus sõltub mängija oma valikutest, seega Story Mode on võimalik läbida mitut erinevat moodi. Kodusõjas kujundatud Sukane on unikaalne ninja, kellega mängides on suurem tõenäosus võita vanelaseid tema üliinimlike oskuste tõttu. Tsurumaru on auväärne samurai, kes soovib alati näidata oma mõõgavõitlustehnikaid ja lojaalsust Suurele Meistrile. Mängus on 8 unikaalset lõppu, pakkudes võimalust seikluse juurde pidevalt tagasi tulla. Lihtsalt nuppude klõpsimisele tehtud mäng eristubki ainult moraalsete valikutega, mis annab mängijale võimaluse oma käigud korralikult läbi mõelda, sest kes teab, mis juhtuda võib. Väljaspool seda aspekti jääb mäng enda žanris standardiks, kus erinevad oskused tulevad pika mängimise peale avatuks läbi “kakluskooli” nagu mäng seda ise nimetab.

Samurai Riot” tõesti keskendub koostööle ja särab sellega päris erksalt. Näiteks on mängu kõige võimsam rünnak co-opis, mida saab kasutada alles siis, kui on piisavalt kogemusi kogutud. Koostööd hinnatakse läbi kolme punkti – duo-rünnakud, vastastikune toetus ja ekraanikontroll (mängijate vahel ei ole ühtegi vaenlast). Lõpuks peavad mõlemad võitlejad sujuvalt suhtlema ja oma käigud sünkroniseerima, kui nad soovivad koostöömeetrit täita ja spetsiaalset rünnakut aktiveerida. Mida rohkem mängu mängida, seda enam kogutakse punkte uute rünnakute avamiseks. Karakterid arendavad spetsiifilisi võimeid ja neile antakse välja mõned eksklusiivsed värvimustrid. Näiteks Phoenixit avades saab iga mängija juurde ühe elu. Avades konna, võimaldate endale kahekordse hüppe. Dandelion parandab mängija õhurünnakuid.

Kokkuvõtteks on “Samurai Riot” ideaalne kiireks meelelahutuseks, mis jääb truuks ajastukindlale arkaadi stiilsele ja konkreetsele kogemusele. Wako Factory on loonud suhteliselt universaalse platvormi, kus pult ja klaviatuur on samaväärsed vahendid reaalsele arkaadialusele ning mängu madal tehniline nõudlus ei ole takistuseks ka nõrgematele masinatele. Soundtrack on meeldejääv, visuaalselt sobilik enda žanris, piisavalt lühikene ja kaasatõmbav, et mitta igav olla, seega tuleb endale sõber ja oma käega ära proovida.

Hinne: 7,5/10

+ Tabab planeeritud stiili ideaalselt
+ Koostöö on tehtud sujuvaks peaaegu veatuks kogemuseks
+ Soundtrack
+ Odav hind ja madal tehniline nõudlus
+ Mitu lahendust üllatavalt kaasakiskuvale loole

– Lühiajaline meelelahutus
– Väljakutse puudub
– Ei suuda korduvust vältida
– Loodab liiga palju nostalgilisele žanrile, mitte enda tugevusele.

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar