Arvustus: “TechWars Online 2” – maailma vallutamine robotite abil.

Tootja: Argus Games, IGP, Promo trade toys LLC
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 23. märts 2017

TechWars Online 2” (lühendatult TWO2) on isomeetrilises vaates MOBA (multiplayer online battle arena) mängutootjalt Argus Games. Nagu nimigi ütleb, on tegu järjega. Esimene mäng on käigupõhine strateegiamäng, mida enam Steami poest saada pole, sest selle mänguga kaasnes  võltsarvustuste süüdistus Valve poolt, seetõttu pole esimesest osast ka palju midagi teada. TWO2 on Early Access raames välja antud, mis tähendab, et mäng pole veel valmis, aga on piisavalt mängitav, et inimesed saaksid seda testida ja proovile panna. Kuigi üleüldine teostus jätab hetkel soovida, on TWO2 piisavalt mängitav, et selle omapärasest stiilist maitse suhu saada ning juurde küsida.

“TechWars Online 2” tegevus leiab aset alternatiivse ajalooga düstoopilises maailmas, kus aastal 2050 langes maailm anarhiasse ning ainsaks seaduseks sai jõud, mis baseerub tipptehnoloogial. Venemaa poolel „Dominion” robotid ja Ameerika poole peal „Kato” robotid võitlevad gloobalse vallutuse nimel. Tegemist on multiplayer mänguga, kus kaks meeskkonda peavad võitlema teineteise vastu, et vallutada alad üpriski suures maailmas.

Roboteid on eri klasse ning kõigil on unikaalsed võimed ja relvad, mida hästi vallates on võimalik mäng  võita. Mängijate ülesanne on hoida enda kontrolli all võimalikult palju tsoone ning neid vastaste eest kaitsta. Mõlemad meeskonnad alustavad 250 punktiga ning need, kellel on vähem alasid vallutatud, kaotavad punkte kiiremini kui need, kellel on rohkem alasid. Mäng on võidetud, kui vastasmeeskonnal punktid otsa saavad. Kuigi tegu on mitmikmängule arendatud mänguga, on enamuse ajast mängus BOTid. Oma neljatunnise mängukorra jooksul nägin 3-4 reaalset inimest, seega populaarsust see mäng veel kogunud pole.

Mängu tegijad on palju mõelnud robotite mehaanika peale ning ka keskkonnale. Näiteks kui roboti vasak käsi saab viga, ei saa robot enam selle käe relva kasutada. Samuti on olemas hooned, mida saavad robotid oma relvadega purustada ning kogu keskkonda on võimalik enda huvides ära kasutada. Näiteks saab mängija varjuda kuskile kõrge mäe taha ja siis madalamal olevaid vastaseid tulistada nii, et allpool olev vastane mäel olevale mängijale pihta ei saa. Taoline ehitus muudab keskkonna elemendid osaks strateegiaks, mida rünnaku taktikat planeerides arvesse tuleb võtta.

TechWars Online 2-s” on järgmised robotite klassid: Scouts, Stormtroopers, ja Destroyers. Tulevikus plaanitakse veel erinevate omadustega roboteid lisada, kuid praegu on võimalik mängida ainult kuue erineva robotiga. Mängu lõplikus versioonis plaanitakse sada robotit – veidi ambitsioonikas, kuid mängijatele kindlasti hea uudis. Tehniliselt on TWO2 miinimumnõuded väga tagasihoidlikud, siis mängus on kaadrisagedus isegi võimeka arvuti peal väga ebastabiilne ja kohati langeb isegi alla kahekümne. Eeldatavasti on tegemist probleemiga, mida täisversioonis hiljem ei eksisteeri.

Robotit juhitakse klaviatuuri ja hiirega. Tootja väidab, et toetatud on ka mängupuldid, aga minu pulti mäng ära ei tundnud, seega puldiga mängimise kogemus mul puudub. Klaviatuuriga saab robotit juhtida ning kasutada vastavale robotile omaseid võimeid. Hiire vasak klõps kasutab roboti käes olevaid relvi ning parem klõps laseb rakette. Põhiliselt tuleb vastast nähes tulistada, kuid on ka roboteid, kelle põhiline omadus on lähivõitlus mõõgasarnaste relvadega.

Robotitemadinas on oluline osa taktikal. Relvade kasutamisel tuleb jälgida indikaatorit, mis näitab relva üle kuumenemist. Kui see juhtub, ei saa enam antud relva natuke aega kasutada, seega tuleb tihti relvi vahetada ja plaanida rünnakuid kindlameelselt. Žanri ja mängu fookus ongi planeerimisel ja olukorra hindamisel, et ise ellu jääda ja vastane alistada. Paraku jääb tihti segaseks, kuidas mingid robotid käituvad ja mis üldse mängus toimub, sest indikaatoreid on minimaalselt. Ühel robotil näiteks on võimalik paariks sekundiks vastane kahjutuks teha. Kui see juhtub, siis robot ei suuda ennast liigutada, aga selle kohta ei tule ekraanile mingit teadet ja sel ajal võib see väga palju segadust tekitada. Põhimõtteliselt piisaks kui lisada konkreetne abimenüü, kust lugeda infot erinevate oskuste kohta.

Kuna tegemist on Early Access mänguga, on “TechWars Online 2” veel väga vigane. Aeg-ajalt tuleb ette ühenduse probleeme. Jalutades siledal maal järsku miski takistab robotitel jalutamist. Graafiliselt on nagu 1999. aastal välja antud mängul. Muusika on enam-vähem talutav, kui mängijale meeldib kommisöömise techno. Isiklikult muutus muusika väga kähku tüütavaks ning edaspidi tõenäoliselt mängiksin seda ilma muusikata. Üldiselt kui mäng on kole ja vigu täis, siis mängimise otsene kogemus kaalub kõik selle negatiivse üles. Mida enam seda mängisin, seda rohkem sattusin sellest hasarti. Koheselt pärast suremist mõtlesin, et mis mu järgmine samm võiks olla ja kuidas olukorrast võitjana välja tulla. Tihti peab mõtlema energia säästmisele ja relvade efektiivsusele igas olukorras erinevalt ning igasugune areng on dünaamiline rohkem kui lineaarne ühele oskustüübile suunatud.

TechWars Online 2” on väga unikaalne mäng, mis puudutab mängimist ennast ja robotite süsteeme. Mänguturul selle sarnast mängu pole hetkel veel kohanud. Kuna see mäng pole veel valmis, siis ma ei soovita veel kellelgi seda mängu osta – las saab enne täielikult valmis. Žanri suurel fännil on kindlasti võimalik vigadest mööda vaadata ja nautida selle mängu taktikalist ja pingelist teostust, kuid uuele tulijale ehk natukene kõva pähkel närimiseks. Oleks mäng täielikult valmis, ostaksin selle hinnaga millega see praegu Steamis müügil on, kuid hetkel ei ole see seda hinda väärt.  “TechWars Online 2-l“on veel pikk maa täiuslikkuseni. Seni on TWO2 lihtsalt ebamugav lihvimata teemant, millega tuleb veel pikalt vaeva näha. Hetkel annan TechWars Online 2-le hindeks 5,5/10-st, kuid loodan, et tulevikus saab seda hinnet tõsta. Praegu on see teos lihtsalt liiga poolik.

Hinne: 5,5/10

+ Kaasahaarav.
+ Sisutihe reaalne mängukogemus.
+ Dünaamiline lahendus lihtsate mehhanismisega.
+ Mängus on robotid.
+ Inimeste puudumisel saab mängida BOTidega.

– Kiiresti tüütuks muutuv muusika. Valikut ei ole.
– Mäng on tehnilisi vigu täis. Kaadrisagedus on ebastabiilne.
– Tihti ei saa aru, mis mängus toimub. Ei seleta piisavalt vajalikke funktsioone.
– Silmailule pole rõhku pandud. Pole isegi nii nõudlik žanr.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar