Xbox One mured jätkuvad: Xbox 360 mängud töötavad paremini eelmisel generatsioonil

Alates 12. novembrist kõikidele kättesaadav uus lisa Xbox One peal lubab mängijatel kasutada oma kodusest riiulist ka Xbox 360 mänge, kuid hetkel veel ainult neid, mis on olemas SIIN nimekirjas. Praegu on tagasiulatuvad ainult 104 mängu, kust kahjuks on puudu Xbox 360 hittmängude koorekiht, seega päris oma vanemat konsooli veel ära visata ei ole mõtet.
Videogamers.eu meeskond võttis ette Xbox 360 mänguriiuli ning kannatlikult oleme ära proovinud 28 mängu, mis on päris väsitav ja tüütu protsess, kuid mängud nagu “Mass Effect“, “Fallout 3“,”Beyond Good & Evil” ja “Gears of War” teevad selle nostalgiat täis seikluseks.

Kahjuks ei ole olemas kõiki mänge, mida proovida, kuid need, mida saime katsetada, läksid kõik ilusti tööle. Probleeme siiski natukene oli.

Regioon
Olgugi, et Xbox One ei ole regioonilukuga konsool, siis mängijakonto tundub seda olevat. Mõne mängu NTSC versiooni Xbox One tunnistas ära, kuid ei lasknud seda mängida enne, kui oleme seda kinnitanud läbi Xbox 360 konsooli. Seda kahjuks ei saanud teha, sest Xbox 360 peal on regioon teine ning see ei ole sobiv.

Koodid
Osadel Xbox 360 mängudel oli meil kasutada koode, mis olid karbis sees. Kahjuks ainult paar tükki ei olnud veel aegunud, kuid Xbox One süsteem ei tunnistanud neid koode kohe üldse mitte. Selle jaoks pidime logima sisse taaskord Xbox 360 konsooliga, seal koodi kasutama, välja logima ning uuesti proovima Xbox One peal – siis asi toimis.
Huvitav asi oli ka digitaalse mänguga, mis on  tagasiulatuvate nimekirjas olemas. Proovisime mängu lisada endale otse Xbox One konsoolilt, kuid taaskord see ei õnnestunud. Isegi ei leidnud kohta, kus seda teha saaks. Proovisime logida sisse Xbox Live kontole läbi interneti otse konsooli brauseri kaudu (luupainaja) ja siis hiljem ka arvutist, kuid mõlemal juhul saime teate, et midagi on läinud valesti “something has gone wrong”. Lõpuks jällegi sai hääled sisse pandud Xbox 360 Slim masinale, sealt kaudu kood kasutatud ja siis Xbox One peal tööle pandud.

Versioonid
Antud probleem esines ainult ühe mänguga, sest meil lihtsalt ei ole võtta muudel mängul nii palju erinevaid versioone kui “Gears of War 2”. Meil oli kasutada tavaline versioon, “Limited Edition”, “Game of the Year Edition”, “Classics” ja “Platinum Hits”. Kõik läksid tööle suurepäraselt, välja arvatud “Platinum Hits” versioon, mis töötas ilusti Xbox 360 konsooli peal. Saatsime vastavasisulise kirja ka Microsofti toele, kuid pole seni veel vastust saanud.

Lisaks eelnimetatud väikestele probleemidele on DigitalFoundry testinud mängude töökorda ja võimekust ning võrrelnud omavahel uut ja vana masinat.
Kiirelt märgatakse, et Xbox One pilt on veidikene kontrasti rikkam ja äärtest teravam ning emulatsioonil on puudu igasugused võimalused pilti võimendada. Lisana on juures igal momendil töötav V-Sync, mis parandab oluliselt pildikvaliteeti suuremal osal mängudest. Paberil tundub see funktsioon olevat imeline lisa, kuid kahjuks sellel funktsioonil on kõrvalnähud.
Mass Effect
Tekstuurid on koguaeg olemas ja laadimine toimub kiiremini. Karakterite valgustus on muutunud ning kohati toimuvad veidrad kiirendused. Probleemid tulevad momendil, kui mehed hakkasid mõõtma fps kiiruseid. Dünaamiline V-Sync on Xbox 360 emulatsioonil alati peal ning see toob kaasa fps languse, mistõttu kesmiselt 30% aeglasem on fps Xbox One konsooli peal kui Xbox 360 masinal. Kuna Mass Effect on Unreal Engine 3 peale ehitatud ning juba oli Xbox 360 peal veidkene problemaatiline tehniline soperdis, siis Xbox One teeb asja ainult hullemaks. Tulemuseks on see, et järgmise generatsiooni masin langeb märulitseenide ajal isegi kuni 10fpsi peale, samal ajal kui Xbox 360 ei lange kordagi alla 21fpsi.
N++
Tegemist ühe väikese arkaadi flash mänguga, mis sai omale koha konsooli peal päris hilja. Xbox 360 peal jookseb mäng terve aeg 60fps ilma ühegi probleemita. Xbox One konsoolil on mängul “kokutamine” ja seisakud, fps langeb kohati alla 25fpsi ning kontrasti vahe tuleb välja kõige selgemini. See on reaalne mäng, kus see erinevus mõjutab ka mängitavust tõsisel tasemel.
Perfect Dark Zero
Tegemist on 2005 aastal ilmunud mänguga, mis teeb sellest ühe esimesi Xbox 360 teoseid. Juba originaalis on mängul palju muresid, millest suuremad on madal fps ja resolutsioon 1152×640. Olles üks esimesi seitsmenda generatsiooni mänge, siis pildikvaliteet jättis tugevalt soovida, kuid Xbox One parandused teevad pildi suurepärasesks. Tulemuseks on küll kesmiselt 5fps madalam kiirus, kuid areng vanema versiooni üle massiivne.
Kokkuvõte
Kõik mängijad peaksid teadvustama, et tegemist on alles arendamisjärgus oleva projektiga, seega eelnevalt välja toodud üksikud näited on kõik oodatavad probleemid. Samuti saame öelda, et meie meeskonna poolt proovitud mängud olid 90% samad või veidikene paremad Xbox One peal, seega see on oodatud uuendus, lihtsalt läheb veel aega. Kahjuks ei ole hetkel võimalik mängida mitme plaadiga mänge ning suure mahulisi teoseid ning on võimalik, et ei hakkagi kunagi saama. Kindlasti peab pidama meeles, et tegemist on emulatsiooniga, mitte eelmise generatsiooni tehnilise toega.
Meie igal juhul ootame projekti edasist arengut ning jätkame mängude proovimist lootuses, et üks päev ei ole tarvis enam riiulitäis konsoole.
Allikas: digitalfoundry.net
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar