Järgmine Monster Hunter mäng on vähemalt esimesel proovimisel saavutanud suurepärase tasakaalu World ja Rise mängude vahel. Oluline on märkida, et minu eelnev kokkupuude sarjaga põhineb peamiselt “Monster Hunter Worldil”, samas kui “Monster Hunter Rise” jäi suuresti mängimata. Gamescomil oli mul võimalus pikemalt proovida “Monster Hunter Wildsi” paari esimest missiooni, millest nüüd videos lähemalt räägin.
Esimene asi, mis mulle silma hakkas, oli see, kui kiiresti ma mängu loo juurde tõmbusin. Seda aitasid kaasa minu tegelase ja tema Palico kaaslase häälnäitlemine, mis tekitas tunde, nagu poleks ma kunagi eemale astunud. Siiski ei saa märkamata jätta tehnilisi jõnksumisi, mis jätsid esmamuljena veidi halva maigu, kuid see on tavapärane varajaste demo versioonide puhul, ja kindlasti saab see probleem lahendatud enne lõplikku väljalaset. Videol pole heli kuna antud konsoolil ei olnud võimalik kõrvaklappe lahti ühendada ja konsooli Settingud ei olnud ligipääsetavad.
Monster Hunter Wilds uuendab ja parandab õigeid asju, säilitades samas kõik selle, mida ma Monster Hunter Worldis armastasin. Mäng lisab Monster Hunter Rise’i parema liikumise, saavutades meeldiva tasakaalu. Mängu esimestel missioonidel mängides olin täiesti elevil ja unustasin kõik välised häirivad tegurid.
Wildsis on selgelt nähtav, et mäng on jätkanud seeria traditsiooniliselt karedamate servade silumist. Näiteks on tagasi sõidetavate koletismuulide süsteem, mis on nüüd mugavam ja võimaldab mängijal kontrolli igal ajal enda kätte võtta. Mängu uueks sõbraks on dino-linnu laadne Seikret, kes muudab reisimise kaasahaaravamaks ja vähem kunstlikuks kui varem.
Seikretist saab mängu jooksul asendamatu kaaslane. Keset lahingut on teda lihtne appi kutsuda, et teritada relvi või teha kiireid parandusi, kuid ta ei ole ainult mugavuse küsimus. Seikret kannab enda seljas ka teist relva, mille vahel saab ratsutamise ajal ümber lülituda. See funktsioon lisab mängule täiesti uue dimensiooni, võimaldades lahingus strateegiliselt kohanduda.
Mängus on ka uus Focus Mode valik, mis võimaldab täpsemalt sihtida oma rünnakuid kindlatele koletise osadele. See funktsioon annab suurema täpsuse ja vabaduse rünnakute sooritamisel, muutes lahingu veelgi nauditavamaks.
Focus Mode’i kasutamine koos spetsiaalse Focus Strike rünnakuga võimaldab mitte ainult suuremat kahju tekitada, vaid pakub ka relva-spetsiifilisi boonuseid. See kiirendab jahi kesk- ja lõpuosas oluliselt, andes mängijale rohkem kontrolli ja strateegilisi võimalusi.
Kuigi minu mänguaeg oli piiratud, nägin mitmeid väikeseid täiustusi, mis muudavad kogemuse sujuvamaks ja vähem tüütuks, ilma et see ohustaks seeria väljakutseid ja tempot. Näiteks on olemas kiirvalikud, et kasutada taastavaid esemeid, ja võimalus haarata esemeid kaugelt isegi ratsutamise ajal.
Lõpuks on oluline rõhutada, et kuigi demo versioonis esines tehnilisi probleeme, ei ole need piisavad, et rikkuda üldist mängukogemust. On selge, et Wilds on arenduses ambitsioonikas mäng, mis tõotab pakkuda kõike seda, mida Monster Hunter Worldis armastati, koos uute ja mugavate täiustustega.
Wilds kujuneb just selliseks, nagu ma lootsin – “Monster Hunter World”, millele on lisatud kõik head uuendused ja mugandused. Ma ei jõua ära oodata, et rohkem mängida ja teada saada, kuhu see mäng lõpuks jõuab. Üks on aga kindel – see saab olema suurepärane päev, kui mäng lõpuks ilmub!