Tootja: Angry Mob Games
Lavastaja: –
Platvormid: PS4, Switch, Windows, Xbox One
Ilmumisaeg: –
Toetaja: Angry Mob Games
“Brawlout” on hetkel kõige ligilähedasem ja parim alternatiiv Super Smash Bros. fännidele, kes otsivad midagi sarnast PC-le ning vaheldust Nintendo karakteritele või sooviva lihtsalt natukene värskendust suhteliselt vähe avastatud žanri. Võttes arvesse, et mäng on praegu veel betas (0.74 versioon), siis anname ka hinnangu vastavalt hetke aspektide järgi. Kuna mängus puudub “story mode“, siis üritan hinnata mängumehaanikat, sujuvust, dünaanimakt ning disaini selle võrra rohkem.
“Brawlout” on seltskondlik kaklusmäng, mille eesmärgiks on pakkuda vähem tehnilist ja rohkem lõbusat madinat diivanil koos sõpradega või teiste inimestega läbi interneti. Kiiretempoline märul paneb tugevat rõhku visuaalidele ning suurema publiku kaasamisele, pakkudes ebatraditsioonilisi võimalusi kaklusmängude žanris, lootusega hägustada piire algajata ja oskajata vahel. Mängust on puudu igasugused kilbid ja blokeerimine, sest kõik tegevustik on suunatud liikumisele, ründamisele ning taastusaegade maksimaalsele ärakasutamisele.
Liikumine kui kõige olulisem mehhaanika, on suurepärane, võttes siin kohal arvesse ka teisi sarnaseid žanrikloone, kes on proovinud varemgi Nintendo domineeritud alale teed leida, siis on “Brawlout” saanud vägagi ligilähedal Super Smash Bros. kvaliteedile. Ainukene punkt liikumise juures, mis võib-olla natukene häirib on nö air dodge, mis siin mängus käitub hetkel veel natukene ettearvamatult, tekitades situatsioone, mis on mängija kontrolli alt väljas. Kombinatsioonid ehk combod, mis on kaklusmängude üleüldine fookuspunt, tuues kokku võlu, stiili ja oskuse, on ja ei ole ka siin konkreetsed mängus korralikult defineeritud. Põhimõtteliselt puudub mängus korralikult disainitud löökide süsteem (algus, kestus, taastumine kolmes punktis – kaitses, mööda lüües ja pihtsa saades) ja selle tõttu on ainukesed tõeliseld kombinatsioonid, mida üldse võimalik teha on, klassikalised paarilöögised käteseeriad. Isegi see lihtne mehaanika on konarlik, sest löögid ei ole veel täpselt defineeritud, mis viitab tegijate teadmatusest kaklusmängu žanrist või viitab nende soovile olla rohkem seltskonnamäng, kus nuppude klõpsimine oleks nauditavam ja tulemuslikum.
Audiovisuaaline külg on kaklusmängude jaoks uhkuse asi ning paljudel selles žanris, k.a Smash Bros., endal, mängib suurt rolli hea väljanägemisega animatsiooni ja suurejoonelise heli koostöö. “Brawlout” siin aspektis kannatab rohkem kui võiks, kuigi just nuriseda ka nagu ei saa. Löökidel on küll juures visuaalsed efektid, kuid hetkel pole need tegelaste iseloomude ja välimusega omavahel hästi kooskõlas, seega pigem loeks seda halvaks (laisaks?) disainiks, mis häirib rohkem kui lisab mängijale suunatud kogemuses.
Mida mäng veel pakub? Kaklusmängud on kinnises keskkonnas, seega alustame äärtest, sest kui varasematel versioonidel ei olnud võimalik kaardilt alla kukkudes veel viimasel sekundil äärest kinni võtta, siis nüüd hiljutise uuendusega on see võimalik ehk suhteliselt olles täpselt sama nagu “Super Smash Bros.“. Teine uuelaadne mehaanika on “rage” ehk siis raev, mis siis annab mängijale hetkeks lihtsalt ühe tugevad löögi (sarnaselt Tekken 7-ga), kuid praeguses vormingus ei ole see piisavalt mängu mõjutav ning ei anna erilist eelist, sest sedavõrd liikumispõhises mängus on vastase tabamine keeruline. Lõptuseks ütlen, et “Brawlout” on potensiaalikas saamaks suurepäraseks alternatiiviks Smashile, mis on domineerinud juba pea 15 aastat, siiski soovitan veel oodata mängu soetamisega kuniks mäng 1.0 versioonini jõuab ja konsoolidele ka ilmub. Eriti ootame huviga Nintendo Switchi versiooni ning kuidas see toimib seltskonnamängude jaoks loodud platvormil.
Hinne: 7/10
+ Viusaalselt silmatorkav.
+ Kiire ja lõbus võitlus.
+ Huvitavad areenid.
+ Uued unikaalsed tegelase.
+ Hea soundtrack.
+ Lihtne ära õppida.
+ Vajalik värskendus ajas kinni jäänud žanris.– klassikaline “Arcade Mode” on hetkel puudu.
– seltskonnamängule omaselt vhe viise vastase narrimiseks.
– Tasakaalukus võitlejate vahel on hetkel probleemiks.
– Puudub lugu, mida mängida, et karakterite ja universumiga tutvuda.