“Unruly Heroes” – midagi suurepärast lapsevanemale, kellele Raymanist enam ei piisa.

Tootja: Magic Design Studios
Lavastaja: –

Platvormid:
Playstation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
23. jaanuar 2019
Hind: 
19,99€

Lapsepõlves raskusastmelt kõrgematel platvormikatel ülesse kasvanud mängurina tunnen endiselt päris suurt naudingut žanripuhtast täpsushüppamisest ning kui see aspekt on paigas, siis iga muu pluss on ainult boonuseks. Kolme lapse isana seisan tihti silmitsi suurte ja läikivate silmapaaridega, kes samuti soovivad issi tööst ja elust osa saada, seega hädasti on vaja videomänge, mis suudaks samal aja lapsevanema ja lapse meeli lahutada, seega selgelt Mortal Kombat ja VR õudukad ei sobi (sest naine ei luba). Lapsele korraliku videomängu leidmine on üleüldiselt väärt eraldi ja pikemat juttu, kuid põhiline taanduspunkt on senimaani alati olnud Rayman seerias olevad teosed. Laps keksib ja imiteerib mind, samal ajal kui mina teen kogu töö ära. Liigume koos edasi, veedame hästi aega ning laps õpib päris kiiresti. 

Unruly Heroes” olemasolust ei olnud enne teadlik kui tootja tegi vastava pakkumise ning peale traileri piilumist ei pidanud pikalt mõtlema. Neli erinevat värvikat karakterit, kes proovivad kokku korjata kadunud pärgamendirullid, mis hoiavad tervet maailma harmoonias. Rohkem mingit lugu ei olegi ning kuigu lõpuks on isegi väikene klipikene, mis näitab, et mis juhtub, siis ega see ei olegi tegelikult oluline. Nüüdseks peaaegu kaks kuud hiljem sai meil see seiklus otsa, seega siin omajagu leveleid, mida mööd trampida ning viimased on päris tükk tegemist kuni momendini kus poeg naeris kõva häälega “Issi ei oska!”. Tõsi, isse tõepoolest ei osanud, sest vahemaad olid pikemad ja vastased keerulisemad kui kõva häälega julgeksin tunnistada.

Idee ja teostuse taga väikestuudio Magic Design, kes on loonud ilusa vanaaegse Aasia stiilis maailma, mis nõretab iseloomust ja atmosfäärist. See ei ole kerge ülesanne 2D maailmas, kus enamus keskkonnast on põhimõtteliselt taustapilt. Levelite disain on olnud meeskonna hingeks ja vaevaks, sest iga detail on paigas ning midagi sarnast siin ei ole. Kõik asukohad on unikaalsed, elavad, hästi valgustatud ning 4K ekraanilt paistab ilus ja terav. Vastased, bossid ja kangelased on selgelt eristuvad ja omaste iseloomulike joontega, muutes lemmiku karakteri leidmise imelihtsaks. Siia kõigele juurde lisada veel selge temaatiline muusika ja ongi nauditav mängukogemus tervele perele – kerge ise mängida, hea vaadata ja kuulata.

Platvormeri žanris olles ei pea vast seletama, et enamus ajast tuleb hüpata külgvaates, kuid siin ei peitu see võlu. Mängijal on kasutada neli karakterit korraga, keda saab ühe nupuvajutusega vahetada ning nad kõik pakuvad midagi unikaalset. Nende oskused on vajalikud levelite läbimiseks ning puslede lahendamiseks. “Unruly Heroes” hoiab head tasakaalu hüppamise, võitluse ja puslede vahel, kus mitte ükski aspekt ei hakka koormama ja vahetavad üksteist õigel ajal välja, seega iga level tundub alati värske ja uus, mitte sama vana kordamine. Võitlus on kiire ja jagatud kolme rünnaku vahel, mis on kõikidel karakteritel erinevad. Kes on parem õhus, kellel on tugevamad löögid ning kes lööb kaugemale. Edu sõltub tihti kiirest vahetamisest ning kõikide oskuste maksimaalsest ärakasutamisest.

Enda žanrile omaselt platvormide osa jääb Raymani stiilile lähedaks, kus osad levelid on täiesti unikaalsed, andes ühekordseid võimeid või oskuseid. Kohati on siin täiesti uusi asju nagu udused platvormid, mida peab valgustama, et neid näha või koostöö kiire pusle lahendamisega. Tõeline maiuspala on muidugi bosside lahingud, kus on tarvis kõiki karaktereid, nende oskuseid ning mängija enda oskuseid nii platvormidel keksimises, vehkimises ja puslede lahendamises. Igal juhul on sellest mängust saanud minu jaoks üks žanris olevaid maiuspalasid, mille olemasolust enne ei olnud teadlik. Jätsin mainimata, et kuna kõik neli karakterit on korraga valida, siis see tähendab, et kuni neli mängijat saab seda korraga ka mängida. Meie üle kahe mängija kordagi ei läinud, kuid kogemus läks sellest ainult paremaks.

Hinne: 9/10

+ Ilusad värvid, hea muusika ja atmosfäärikas.
+ Kerge mängida kõikidel, piisavalt väljakutsuv.
+ Iga level on erinev.
+ Värvikad karakterid.
+ Kohalik mitmikmäng.
+ Üllatavalt pikk.
+ Hea tasakaal erinevate aspektide vahel.
+ Bossid on oluline ja hästi tehtud osa.

– Ainult üks mängurežiim.
– Narratiiv ei oma mingit tähendust.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar