Tootja: Melbot Studios
Lavastaja: –
Platvormid: Playstation Playlink,
Ilmumisaeg: 05. veebruar 2019
“Melbits World” on minu jaoks esimene kolmanda tootja Playlink videomäng, kus seni olid ainult Sony enda toodangud. Alates eelmise aasta viimastest kuudest on hakanud tulema ka teistelt tegijatelt Playlink peale videomänge, kuid enamasti on need klassikalised pokker ja muud ülimalt tuntud mängud. Playstationi Playlink on eraldi mängimise viis, mis seob telefonid ja mängukonsooli, muutes inimese enda nutitelefoni mängupuldiks. “Melbits World” esmapilgul ei tundu midagi erilist, sest näeb välja nagu lastele suunatud “Lemmings“, kus roosakad toonid domineerivad tervet ekraani, kuid juba natukene peale mängima asumist tuleb hakata tunnistama, et tegemist on hundiga lambanahas. Mäng on keeruline ning päris kiiresti surub nurka ka kõige ustavamad puslemängude austajad.
Kindlasti tahan kiita lihtsaid mehhanisme, millega kogu mäng töötab. Mängijatel on ainult viis funktsiooni, mida enda telefoniga teha – vajutada nupule, liigutada slaiderit, keerutada ketast, keerata telefoni ja siis kallutada telefoni. Esimesed kolm on päris selged ning nendega mingeid probleeme ei olnud, kuid need kaks viimast on nüüd omaette ooper. Mäng ise on lihtne – iga level tuleb ühest torusse teise torusse viia neli väikest ja armast karakterit nimega Melbits. Nemad liiguvad ainult otse ning siis mängijate ülesanne on nende teelt takistuse eemaldada, sildu liigutada jne. Mida kaugemale minna, seda keerulisemaks ülesanded muidugi läheb ning näiteks kahekesi mängides oli tihti situatsioone, kus ei olnudki enam hästi võimalik välja tulla, sest seinte ja põrandate funktsioonid on seotud. Nelja mängijaga seda muret ei ole, sest iga mängija kontrollib ühte neljast takistusest.
Tegemist on lühikese mänguga, kus hetkel on kokku neli maailma ja igas maailmas üheksas levelit, seega kogu asja läbimine ei võta kaua aega. Siiski viimased ülesanded ajasid kohe päris tigedaks, sest telefoni keeramise ja kallutamise mehhanismid ei tööta nagu peaks. Kas vahepeal ei tee või siis teeb mitu korda järjest ning selle tagajärjeks oli alati üks väikene Melbits, kes pidi alla kukkuma. Olgugi, et mäng on lühikene, siis antud formaadi juures see on täpne ning sobib. Iga maailm saab otsa just siis kui hakkab tekkima tunne, et kõik on korduv ja igav, seega on näha, et tootmismeeskond on probleemide lahendamisega olnud edukas.
Visuaalselt ühekoeline ja ainult paari funktsiooniga videomängu kohta on siin sügavust rohkem kui ootasin, kuid võrreldes hetkel teiste saadaolevate Playlink mängudega ei ole siiski midagi erilist. Tunnistan, et selle lihtsuses on peidus väikene võlu ning pidudel on “Melbits World” täiesti omal kohal, kuid lastele siiski keeruline ja täiskasvanutele liiga korduv, mis vahetab igavust ja frustratsiooni päris kiiresti. Saan aru, et siin oli eesmärgiks luua kiire ja otsekohene lõbus väikene mäng, mis annaks kõikidele võimaluse natukene aega veeta ning see eesmärk ka täideti. Kui siit mängust võtta midagi kaasa järgnevate teoste jaoks, siis see on kindlasti telefoni ja mängu omavaheline suhtlus nüüd juba natukene keerulisemal tesemel kui Playlink mängud on olnud seni.
Hinne: 7,5/10
+ Lihtne idee ja kerge selgeks saada.
+ Täpselt õige pikkusega.
+ Iga uus maailm tutvustab ka uut funktsiooni.
+ Keerukusaste on rahuldav ka suuremale pusležanri austajale.– Visuaalselt liiga ühetooniline.
– Kõik telefoniga kontrollimise funktsioonid ei toimi päris õigesti.