Täna erinevatele digitaalsetele poelettidele ilmunud “Dynasty Warriors: Origins” demo on mul juba mitu korda läbi mängitud. Kuigi demo on ainult ühe missiooni pikkune, on see sellegipoolest pungil seda kõikse paremat- sadades kahuriliha, kümnetes kindrale ning üllataval kombel ka päris bossivõitlus on sinna ekselnud.
Koei Tecmo on peale “Dynasty Warriors 9” luhtaminekut pikalt nõu pidanud, kuidas ja mismoodi seeriaga edasi minna. Seda on näidanud meile nii “Warriors Orochi 4” kui ka “Samurai Warriors 5”, mis olid mõlemad ääretult fantastilised. Ka siin on mindud eemale sellest jubedast avatud maailmast ning naasetud areenisuurustele kaartidele, mis on pungil vastaseid, konflikte ning puudub mõttetu rändamine punktist A punkti B. Arendajad on lihvinud pisidetaile, alustades animatsioonidest lõpetades tegelaste dialoogiga.
Kuigi enamjaolt on tegemist sama mänguga, mis alati- nõrk rünnak-tugev rünnak-erinevad võimed, siis on lisatud ka blokk/parry ning eemalepõiklemine. Esialgu tundub see kui mõttetu modernse ARPG lisand, kuid kiiresti selgus, et vastaste, eriti kindralite kiireks alistamiseks on vaja just õigel ajal nende lööke blokeerida ning karistada. Kuigi see eemaldab n-ö tavamängija kogemuse, lisab see aga midagi sarnast kaklusmängule, kus lihtsalt tühipaljast nupuklõbistamisest enam ei piisa. Mängija peab mõtlema, mida, kus ja mis olukorras vajutada. Eriti tuleb see välja demos esinenud bossivõitluse ei kellegi muu kui Lu Bu enda vastu. Kuigi tavaliselt on “Dynasty Warriorsi” bossivõitlused saanud kiire AAAB+musou attack kombinatsiooniga kiirelt 1-0, siis siin sain ma isiklikult päris pikalt molli. Tuli läheneda hoopis teistmoodi, mis on hea näide sellest, kuidas arendajad on võtnud inspiratsiooni oma teistest hiljutistest mängudest nagu “Wo Long: Fallen Dynasty” või isegi “Nioh”. See bossivõitluste süsteem on lahe ning hea edasi liikumine seeriaga, mistõttu ma loodan, et täismängus on neid veelgi rohkem ning ka veel väljakutsuvamaid.
Demos oli võimalik kasutada nelja relva- tavaline mõõk, chakram, oda ning haamer. Ise mängisin kõigiga, kuid endale meeldis kõige enam see tavaline mõõk. See oli kiire ning selle lisavõimed olid ka piisavad, et mind läbi kanda tervest missioonist. Ka enda armee on seekord suurema rolliga- nimelt saab mängija anda neile käske. Nendeks on kas vastase sisse piiramine, nende sekka jooksmine või noolte laskmine. Mängijal on ka partner- kuigi peategelane ise on nimetu, siis tema kaaslasteks on need tuntud kindralid teistest “Dynasty Warriors” mängudest, keda ma isegi ei hakka nimetama, sest nende kogus on üüratu(“Dynasty Warriors 9s oli mängitavaid tegelasi 94!!). Partnerit saab alati sisse vahetada, umbes nagu mingisuguses tag–team kaklusmängus. Tegemist on taaskord hea ning huvitava lisandiga, kuigi see on võetud “Warriors: All-Starsist”. Vähemalt üks hea asi sellest mängust.
“Dynasty Warriors: Origins” ilmub 17. jaanuaril 2025. aastal. Ootan huviga, mida sisaldab täismäng ning kelle nad sinna juurde lisavad, olgu nad nii mängitavad tegelased või vastased. On hea meel näha, et peale pimedas ekslemist on taaskord leitud see, mis selle mänguseeria meeldivaks tegi.