Tootja: Capcom
Lavastaja: Ryozo Tsujimoto, Kaname Fujioka, Daisuke Ichihara
Platvormid: Xbox One, PlayStation 4
Ilmumisaeg: 6. september 2019
Toetaja: Capcom
“Monster Hunteri” seeria on olnud aastateviisi üks suurimaid niššimänge eales. See aga muutus, kui eelmisel aastal ilmus “Monster Hunter World”, millest sai arendaja Capcomi enim müüdud mäng läbi aegade. Hiljuti ilmus teosele ka lisa: “Monster Hunter World: Iceborne”, mis lisas teosesse terve täismängu mahus sisu ning on röövinud mänguritelt üle maailma miljoneid tunde. “Monster Hunter World: Iceborne” arvustus uurib, mida sisaldab antud uuendus ning kui hästi on Capcom sellega hakkama saanud.
“Iceborne” leiab aset otse peale baasmängu lugu ning on selle teose vaste varasemalt tuntud “G-Rank” uuendusele. Seekord ei pea ostma aga täiesti eraldi uut mängu, vaid tänu tänapäeva konsoolide võimekusele on võimalik see lisa lihtsalt alla laadida. “G-Rank” on asendatud “Master Rankiga” ning suur osa tegevusest leiab aset lokaalis nimega Hoarfrost Reach, mis on uus jäine ala, mille lugu keskendub ümber uue Elder Dragoni Velkhana.
Hoarfrost Reach sisaldab lisaks jäistele avarustele ka kuumaveeallikaid, kuuma pipart(Millega teha kuumi jooke, et külma eemale peletada) ning suures koguses uusi ning vanu tuttavaid koletisi. Koletisi on lisatud ka muudesse aladesse, et neid mitte kasutuks teha. Nargacuga, Tigrex, Barioth, Zinogre, Yian Garuga ning täiesti uutest vastastest Banbaro, Namielle, Velkhana ja Ruiner Nergigante on ainult mõned nimed nendest kümnetest, kes oma tee(ning surma) “Monster Hunter Worldi” on leidnud.
Kui eelnevas Monster Hunteri teoses- “Monster Hunter Generations”- oli osadel koletistel variandid, mis tegid nende välimuse teistsuguseks ning muutsid nende liigutusi(Brute Tigrex, Silverwind Nargacuga, Hellblade Glavenus jne.), siis nüüd on seerias esimest korda toodud sisse alamliigid. Üheks neist on Shrieker Legiana, kes lisaks kohutavale tüütusele olemisele karjub mängija kõrvadesse ning kutsub endale ka tavalise Legiana appi, et mängijale peavalu valmistada. See kõik on taaskord hea näide “Monster Hunter Worldi” ökosüsteemist, mis töötab laitmatult ning on “Iceborneis” veelgi rohkem täiustatud. Uued Turf War stseenid, kus koletised kaklevad olelusvõitluse ning toiduahelale kohaselt; keskkonnamuutused nagu lumelaviinid, murduvad jääsillad ja looduslike tammide purunemine- need on ainult pinnapealsed muutused, mida “Monster Hunter World” on seeriasse toonud ning mida “Iceborne” ainult täiustab.
Uueks baasiks on Seliana- imeilus väikene külake lume keskel. Seal olev muusika on absoluutselt fantastiline ning tihti leidsin end kaasa vilistamas seda meloodiat, mis minu tegevusi Selianas saatis. Seal baasis saab proovida ka uusi liigutusi igale relvale, mis mängus leidub ning peale selle saab proovida ka täiesti uut Clutch Claw tööriista, millega saab end koletise külge haakuda. Uued liigutused ning Clutch Claw muudavad tervet mängu kardinaalselt ainult paremuse poole.
Peale põhiloo läbimise ning lugematus koguses koletistele naha peale andmise on mängijal ligipääs veel ühele alale, mis on teose “endgame”. Ilma midagi ette ütlemata on tegemist kindlasti selle lisa parima uuendusega, mis on minult röövinud kümneid tunde ja kindlasti veedan oma aega seal veel. Kõik need, kes on huvitatud neljast salajasest koletisest, peavad seal uues alas natukene tööd tegema.
“Monster Hunter World: Iceborne” on üks parimaid lisasid ühele parimale videomängule viimase viie aasta jooksul. See üks uuendus on lisanud tervele mängule pea kaks korda rohkem sisu ning see ei maksa isegi täishinda. Praegu on parim aeg, millal hakata “Monster Hunteri” fänniks, sest siit läheb edasi ainult paremuse poole. Esimeseks tasuta koletiseks on juba järgmisel kuul ilmuv Super Saiyan ahv: Rajang. Ootan suure huviga, kuidas teda muudetud on. Senikaua mängin “Icebornei” edasi. Nagu ütles teose lavastaja Ryozo Tsujimoto: “Happy hunting!”
Hinne: 10/10
+Suures koguses sisu.
+Uued liigutused relvadele muudavad tervet mängu.
+Koletiste arv ning variatsioon on võrratu.
+Muusika on fantastiline.
+Seliana ning Hoarfrost Reach on silmailu.
+Maksab vähem kui täismäng.
+Täismahus endgame, mis sisaldab tegevust sadadeks tundideks.
+Tasuta uuendused tulevikus.
Mängu saab osta siit: GAMESTAR