Tootja: Aquaria, Bandai Namco
Platvorm: PlayStation 4, Xbox One, PC
Ilmumisaeg: 10. juuli 2020
Toetaja: Bandai Namco
Iga animefänn on kuulnud Sword Art Online frantsiisist. Kuigi anime tekitab palju lahkarvamusi, ollakse enamasti ühel meelel, et vähemalt mängud on fantastilised. Sword Art Online: Alicization Lycoris keskendub sarja Alicization alaharule(Mille anime uus hooaeg on just alanud, kui olete huvitatud), kuid on algmaterjali mugandanud mängule sobivaks. Sword Art Online: Alicization Lycoris arvustus uurib, kas algmaterjali muutmine on tulnud pigem kasuks või kahjuks.
SAO: Alicization Lycoris on reaalajas võitlussüsteemiga Jaapani rollimäng, milles mängija asub taaskord Kirito rolli, et elada virtuaalset elu. Loost on pea võimatu rääkida ilma suuremate spoileriteta, kuid mängu tempo on piisavalt hea, et mängija koheselt iga asjaga kurssi viia. Küll aga peab valmistuma suureks tekstilugemiseks, kuna teose esimene peatükk on pea kümme tundi pikk ning sisaldab umbes 80% teksti ning vaheklippe. Mängus on kokku viis peatükki, mis on umbes kümnetunnised. Peale põhilugu saab avatud maailmas ringi kakerda, teha missioone, mängida sõpradega läbi võrgu koos või tihendada sõprussuhteid.
Suhetest rääkides on mäng täidetud väga lahedate tegelastega. Alustades uutest tegelastest nagu Eugeo ja Alice ning lõpetades vanade tuttavate nagu Asuna, Silica või Sinoniga. Iga tegelane on loos oluline ning neil on ka kõrvalmissioonid. Neid endaga missioonidele kaasa võttes või nendega vabal ajal rääkides saab täita kiindumust, mis võib lõppeda seeriale omase “Pillow Talk” stseeniga, milles Kirito ja tema valitud neiu(või isegi noormees) jagavad koos voodit.
Nagu öeldud, on teose võitlussüsteem reaalajas. Mängija saab teha ruudu klõpsimisel tavalise kombo, kuid põhiline võti on erinevate oskuste kasutamisel. Oskusi saab lahti rollimängudele omaselt läbi Skill Tree. Neid on palju, sest erinevaid relvatüüpe(nagu One-Handed, Rapier, Greatsword, Dual Sword jne) on samuti mitu. Sealt lahti lukustatavad oskused on hädavajalikud, sest neid saab omavahel Linkida, mille perfektsel ajastamisel saab teha suuri ning kohutavas koguses haiget tegevaid kombosid. Oma tiimikaaslastele(keda saab olla lisaks mängijale kolm) saab jagada käsklusi, nagu uuesti kokku tulemine või kõikide oskuste samaaegne kasutamine(et teha Chaine, mis on taaskord kohutavas koguses haiget tegevad asjad). Kaitsepoolelt saab mängija kas kõrvale põigelda, blokeerida või täpselt õigel ajal blokeerides parryda. Iga selline asi täidab Arts-riba, mille täitumisel saab teha kas Team Attacki, kus kõik tegelased ründavad korraga; panna peale super, kus oskused ei maksa midagi ning neid saab lõpmatuseni linkida või teha Sacred Art, kus mängija üksi teeb laastava rünnaku.
Teose mängitavus see-eest on fantastiline, kuna lõppude lõpuks näeb üks SAO mäng välja nagu ta oleks päriselt oma väljalaskeaastal tehtud. Suured avatud alad, mis on täidetud vaenlaste, erinevate lisamissioonide ning kõrvaltegevustega; ilusad visuaalid ning fantastiline muusika on kui üks hea kompott, mida segab ainult üks asi- optimisatsioon. Mäng jookseb ausalt öeldes kohutavalt. Pidevad kaadrilangused, pea 20FPS PlayStation 4 Pro peal(ning väidetavalt ei ole ka PC versioon kõige parem) ning hakkimine rikkusid ära paljud momendid, mida see mäng oleks pakkuda saanud. Lisaks on teose võitlussüsteem mingil määral kaadrisagedusega seotud, sest mõnikord oli iga kaklus pea aegluubis, samas kui kohtades, milles ei olnud kaadrisagedusega probleeme, oli võidelda fantastiline. Õnneks on arendajad sellest probleemist teadlikud ning töötavad agaralt paranduste kallal.
Arendajad töötavad ka muude peagi tulevate asjade kallal, nagu näiteks SAO Shop, milles saab mikromaksetega osta uusi kostüüme ja muud nänni; gacha-süsteemi kallal, kus saab teenida neid samu asju tasuta; ning uute tasuta lisamissioonide nagu raidide kallal. Mängule on ette nähtud ka kaks makstud lisapakki, mis täiendavad lugu, lisavad uusi alasid ning tegelasi.
Sword Art Online: Alicization Lycoris on fantastiline mäng, mida veel praegu kimbutab ainult halb kaadrisagedus. Teost saab nautida ilma mingisuguse kokkupuutega seeriast, mis teeb selle eriti heaks. Ilusad visuaalid, hea mängitavus, intrigeeriv narratiiv ning mõnus seltskond tegelasi teevad SAO: Alicization Lycorisest teose, mida on patt maha magada.
Hinne: 8,5/10
+ Näeb fantastiline välja
+ Naturaalsed tegelased
+ Tugev narratiiv
+ Võitlussüsteem toimib hästi
+ Vastased erinevad palju
– Kaadrisagedus on kohutav
– Peatsed mikromaksed