Tootja: Koei Tecmo, Omega Force
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 14. veebruar 2020
Toetaja: Koei Tecmo
Nagu olen korduvalt maininud, meeldivad mulle väga musoud– üks-versus-tuhat mängud, milles ei pea palju mõtlema, kui sadade kaupa vastaseid maha nottida tahad. “Warriors Orochi 4” on ühendanud endas kaks legendaarset sama žanri seeriat- “Samurai Warriorsi” ning “Dynasty Warriorsi”, lisanud veel omalt poolt muid tegelasi ning ongi tegemist 176 mängitava tegelasega teosega. Warriors Orochi 4 arvustus uurib, kas lisaks kvantiteedile on teoses ka kvaliteeti.
“Warriors Orochi 4” ei kaldu kaugele žanri põhilistest omadustest ning see on ainult hea- miks muuta midagi, mis toimib? Kuid sellegipoolest leidub mängus huvitavaid nüansse, mis loovad uusi elamusi. Näiteks on selles seerias võimalik mängida kolme tegelasega, kes on kõik tiimis. Lisaks nendele on ka tagarivi, keda otseselt kasutada ei saa, kui kelle roll tuleb välja Unity Magic võimet kasutades- tegemist on üllima rünnakuga, millega hävitava terve ala peal olevad vastased. Igal tegelasel on ka musou rünnak, mis on nendele unikaalne. Peale seda on võimalik vahetada sisse kohe teine tegelane, kes teeb enda musou rünnakut. Selle tehnika nimi on Musou Attack Switch- üks paljudest lisadest, mille tõi endaga kaasa WO4 Ultimate laiendus. Minu tiimis olid Nuwa, Yang Jian ning Ryu Hayabusa(jah, see Ninja Gaideni vend).
Enne lahingusse minekut on võimalik panna kokku oma tiim, sättida nendele relvad ja oskused ning valida muusika, mis koosneb kogu kahe põhifrantsiisi ning Warriors Orochi enda repertuaarist. Heliriba on üks teose tugevamaid külgi ning sisaldab endas klassikuid nagu “God of War” Samurai Warriors 4st ning Ryu Hayabusa taustalugu Warriors Orochi 3st. Lahingud on lihtsad, ent sisaldavad endas head dialoogi, huvitavaid eesmärke ning kenasid alasid, millel võidelda. Kahju on, et neid alasid on kole vähe.
Mängu lugu räägib jumalate sekkumisest inimeste sõdadesse. Odin, Ares, Athena, Zeus, Loki ja paljud teised on uued tegelased, kelle vastu ja kellena saab võidelda. Lugu kestab umbes 10 tundi ning on täidetud ilusate vaheklippide, mitmete ootamatute pöördpunktide ning fantastiliste momentidega. Näiteks paneb Zhuge Liang omaenda laeva põlema, et vastased seal peal maha tappa. Selliseid momente pole mitte vähe ning see teeb Warriors Orochi 4 paganama heaks.
Visuaalselt on teos ilus. Tegelaste mudelid on läbi aegade ainult paranenud ning on jõudnud praegu parima kvaliteedini, millised nad kunagi olnud on. Alad on ilusad, täidetud mitmekülgse flooraga ja strateegiliselt paigutatud ehitistega, millele ligipääsu saamiseks on vaja täita teatud eesmärke. Lisaks loole on teoses ka muid mängulaade. Infinity Mode on- nagu nimi ütleb- lõpmatuseni suvaliselt genereeritud stsenaariumid, milles saab haruldasi materjale. Lisaks sellele on ka erinevad väljakutsed, mida võib leida ka loomissioonides. Otse loomulikult on mängus ka kõrvalmissioonid, milles saab lahti veel tegelasi ning lisainfot loo või tegelaste endi kohta. Enamjaolt on nad meelelahutuslikud ning naljakad.
“Warriors Orochi 4 Ultimate” on hea näide sellest, kuidas Omega Force domineerib omaenda loodud žanris. Kõik asjad toimivad fantastiliselt ning ma leidsin end seda mängu nautimast tundideviisi. Arendaja aastatepikkune kogemus selles valdkonnas on jõudnud punkti, kus isegi mina ei oska arvata, kuhu ja kuidas seeria edasi peaks minema, et tuua sisse uuendusi. Eks me näe.
Hinne: 9/10
+ Palju palju tegelasi
+ Fantastiline muusika
+ Lahedad ning naljakad kõrvallood
+Palju mängulaade ning sisu
– Vähe erinevaid alasid
– Mysticute animatsioone pole esimesest mängust saati muudetud