Tootja: Luden.io, Nival
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 17. Jaanuar 2019
Hind: 9,99€
“while True: learn()” on visuaalselt minimalistlik väikene ja märkamatu Steami mäng, mille käimapanemise ainukeseks põhjuseks oli lubadus, et see pakub matemaatilist loogikat lõbusal viisil. Pole kunagi saladust teinud, et armastan enda põhihariduseks olevat matemaatikat, seega olen nõus proovima ka kõige hullemaid selleteemalisi videomänge ning nagu elu on näidanud, siis neid on palju. Harva on olnud suurepäraseid matemaatikal põhinevaid pusle või muu žanri alla käivaid teoseid, siis “while True: learn()” tegi täpselt seda, mida lubas – oli lõbus ja eelkõige sõltuvustekitav.
Kokku kestis mäng 10 tundi, mille sees tegin ära kõik, mida on seal võimalik teha. Tootja ise lubab uusi ülesandeid ja veel palju muud, kuid hetkel on ka see osa tegelikult piisav. Mängul on olemas ka väikene narratiiv, kus mees on kodus arvuti ekraani ees ja hädas enda kirjutatud programmiga, mis annab pidevalt vigu. Kass käib üle klaviatuuri ning äkitselt terve programm hakkab tööle. Mees on sellest nii vaimustunud, et soovib koheselt teada saada, mida ja kuidas kass tegi, kuid kuna loom ei mõista meid ja meie teda, siis on vaja luua programm, mis suudaks kassiga suhelda. Siit algab etapiline protsess, kus iga uus ülesanne on ka väikene õppetund statistika, loogika, tõenäosuse ja masinõppimise kohta.
Ülesanded lähevad järjest keerulisemaks ning iga kord on ette antud teatud arv tehteid, mida võib kasutada. Olenevalt arvust ja ajalisest limiidist, millega programm peab ülesande täitma, saab mängija raha ja medali (kuld, hõbe, pronks). Raha on vaja, et maksta serverite eest ning sellega saab osta paremaid võimalusi nagu kiirem arvuti, parem graafikakaart, kiirem kõvaketas jne. Enamus ülesanded on sarnased, kus tuleb sorteerida kolme värvi ja kujundit võimalikult kiiresti ja kindla mustri järgi. Väikeseks erinevuseks on vahepeal ilmuvad IT idefirmad, kus programmi efektiivsus määrab, kas mängija teenib või hoopis kaotab raha.
Kolmas ülesande tüüp on isesõitva auto õpetamine ning see on kõige keerulisem. Seal saab nii manuaalselt kui automaatselt läheneda ning eesmärgiks on enamasti ohutult läbida teatud vahemaa hoides etteantud keskmist kiirust. Nende olin kõige rohkem hädas. Viimased paar missiooni on seotud tähte sorteerimisega ning tutvustab tehisintellekti loomise põhimõtteid ning kuidas neid protsesse tehakse. Sellega hetkel kogu mäng ka piirdub, kuid arvestades kui odav see mäng on, siis siin on tegemist küllaga. Isiklikult olen rahul, et seda mängisin ning sellest saab üks mõõdupuu tuleviku tarbeks, kui peaks veel taolisi mänge ilmuma.
Hinne: 8/10
+ Väga konkreetne ja selge ülesehitus.
+ Teemahuvilise väga kütkestav.
+ Õpetab selgelt ja näidete abil, olles ka väga hea hariduslik kogemus.
+ Narratiiv on suudetud toimima panna ning isegi on naljakas.– Visuaalselt minimaalne, mis saab olla.
– Isesõitva auto õpetamise protsess ei ole selge ning vajaks natukene muutmist.
– Raha on liiga palju. Ei ole piisavalt võimalusi selle kulutamiseks.