Tootja: Gamious
Lavastaja: Jos Bouman, Roy van Bijsterveldt
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 11. august 2017
Toetaja: Gamious
“Team Racing League” on ehitatud 2D keskkonda (visuaalselt säga sarnane hiljuti kajastatud “Tiny Trax” mängule), mis on selle mängu puhul ainuõige valik, sest vastasel juhul oleks üpriski raske mänguväljast strateegilist ülevaadet saada. Gamious väikestuudio poolt loodud võidusõidumäng on hea väljanägemisega isegi madala graafika peal, aga nagu arvata võib, siis maksimaalse graafika peal on suurepäraste detailide ja värvilahendusega, mis annab mängijale tahte seda veel ja veel mängida ainuüksi graafika pärast. Probleemiks on üpriski halb autode juhitavus võrreldes standardiks oleva mehhanismiga, seega see omalaadne stiil pigem meeldib rohkem driftimishuvilistele rallisõpradele, kes naudivad kurvide läbimist külg ees kui pühapäevasõitjale, kes tahab lihtsalt rooli keerata.
Meeskonnamängule omaselt saab oma sõpradega tiimi moodustada ning seejärel võistleda kas üksteisega või kõik koos teiste mängijate vastu. Muidugi saab enne sõitma asumist õppida ja harjutada erinevaid funktsioone, radu ja võimalusi selleks ettenähtud mänguviisi kasutades, kuid kuna hetkel nii varajases versioonis pole nii palju vastasmängijaid kui võiks, ei paku “Team Racing League” midagi erilist peale üksinda mängimise. Masinat saab juhtida WASD või noolte klahvidega, muidugi ka mängupuldiga. Nuppe hetkeseisuga kahjuks veel muuta ei ole võimalik. Kindlasti peab mainima, et “Team Racing League” sobib natukene võimsamatele arvutitele, sest nõrgema koduarvutiga jooksis keskmisel kusagil ~20 fpsi, aga võimsama mänguriarvutiga oli kaadrisagedus juba 60+.
Võistlusmoment ei ole ainult kiiruse peale ehitatud, vaid on lisatud ka strateegiline meeskonnatöö, mille tarbeks on erinevad viisid vastaste takistamiseks. Mitte tõsised, kohati eneseiroonilised mängumehhanismid on sedavõrd olulised, et kui need selgeks saab, siis on suhteliselt kindel võit tervele meeskonnale. Treeningus saab õppida erinevaid blokeerimise variante nagu näiteks „ankrumood“, kastid ja liikuvad tõkked, samuti on olemas mitmeid salajasi võtteid kahele autole korraga sooritamiseks. Muidugi saab treeningus sõita aja ja enda varjuga võidu. Üldine kogemus jääb “Rocket League” ja “Micro Machines” kohtumiskohale, kus ainukene unikaalne omadus on reaalse finišijoone lisamine sedavõrd suurde kaosesse.
“Team Racing League” asetab mängija 2D maailmas asuvale võidusõidurajale, kus eesmärgiks on vastastiimi võita, mille jaoks vähemalt üks meeskonnast peab ületama lõpujoone kõige esimesena. Motivatsioonipaketina saab koguda trofeesid ja saavutusi täites erinevaid ülesandeid – näiteks Team Clashi võitmine tulemusega 2-0. Tulles tagasi mängu seadete juurde, siis seal saab muuta palju asju. Tõsi küll, liikumisklahve ei saa valida, sest need on automaatselt paika pandud klassikalisele seadistusele, mis peaks rahuldama iga mängija erinevad soovid. Twitchi keskkonna kasutajatele on toodud võimalus oma konto ühendada mänguga, mis on suur uudis ja kindlasti ka rõõmusõnum striimerite jaoks. Twitchi seadete all saab ka luua endale BOTi (roboti) kelle saab panna moderaatoriks ning saab lasta striimi jälgijatel valida mängu parimat mängijat. Kokkuvõtteks on “Team Racing League” postiivne üllatus, mis ületas ootused ning purustab paika pandud piirid 2D autolahingute žanris.
Hinnang: 7/10
+ Väga hea graafika.
+ Detailne treenimise menüü
+ Suurepärane meeskonnana tegutsemise kogemus
+ Unikaalne viis autolahinguid esitleda– Vajab võimsamat arvutit parema kogemuse saavutamiseks.
– Nuppe millega sõidad ei saa muuta.
– Sõltub mitmikmängust, mistõttu üksikmängijana ei paku palju kvaliteetset sisu