ARVUSTUS | “Project CARS 3” – natukene parem, ilusam ja kiirem

Arvustus: Project CARS 3
Arvustus: Project CARS 3

Arvustus: Project CARS 3
Tootja
: Slightly Mad Studios, Bandai Namco Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid: PC, PS4, XB1
Ilmumisaeg 25. august 2020
Toetaja: Bandai Namco Entertainment

Kolm aastat tagasi Raimo kirjutas “Project CARS 2” kohta selliselt: “Omas žanris on tegemist esiletõusva mänguga, kus rõhku on pandud paljudele pisidetailidele ja kindlasti on tegemist Xboxi suure eksklusiivse “Forza 7” tõsise konkurendiga.”. Täna on maailm teistsugune kui see oli, ootused on muutunud kõrgemaks ning fännid on nõudlikumad kui kunagi varem. Viimased kümme päeva olen masinatel kiirustamist harjutanud uues “Project CARS 3” nimelises simulaatoris, proovides vahele ka eelmist väljaannet. Pean tunnistama, et esimesel pilgul polegi nii kerge vahet märgata, kuid mida sügavamale sukelduda, seda enam ka nüüdseks triloogia viimane mäng esile kerkib.

Arvustus: Project CARS 3
Arvustus: Project CARS 3

Slightly Mad Studios on teinud seda, mida võidusõidu fännid on tegelikult oodanud ja juba kohe julgen öelda, et mäng on kvaliteetne ja väärtuslik ost. Uuendamise süsteem on sügavam ja detailsem, ilmastik on veelgi reaalsusele lähemal ning karjääri mängulaad on viidud uuele tasemele. Vahest on see seeria seni kõige kaugem samm simulatsioonist, mis on nii plussiks kui ka miinuseks. Fännid vahest on üllatunud ja pettunud, kuid uued tulijad naudivad nüüd kergemat ja ligipääsetavamat sõitu. Päris nii kaugele ei lähe, et seda nimetada kahe maailma vaheliseks ideaalseks saavutuseks, kus arkaad ja simulatsioon kohtuvad, kuid see on hetkel üks parimaid, kui isegi mitte kõige parem valik.

Kas GRIDi järeltulija või asendaja?

Esimesed uudised antud mängu kohta vihjasid, et “Project CARS 3” peaks olema Grid mänguseeria sümboolne järeletulija ning seda on siin tegelikult ka tunda. Sujuv sõitmine on siin võtmesõnaks ning mängus olevad abid teevad igast ringist ja õnnestumisest suure saavutuse. Selliselt tõmbas tegevus mind sisse ja peagi leidsin ennast iseendaga võidu sõitmas, et olla veel parem. See tuli loomulikult – hea disaini tulemusena. Motivatsioonisüsteem toimib imeliselt kas siis läbi sõidujuhi kommentaaride või lisa kogemuspunktide pagasina. Vigasid siin andeks ei anta, kuid isegi väikene saavutus tundub suur. Mängu sisse saamine tuli äärmiselt kergelt.

Arvustus: Project CARS 3
Arvustus: Project CARS 3

Mängus äärmiselt oluline asi on Performance Index Rating (PIR), mis näitab auto statistilist tugevust. Näitajad on igal autol selgelt erinevad ning rajatüüpidele sobivad. Iga auto kogub kogemuspunkte eraldi ning mida rohkem punkte, seda odavamaks uuendamine muutub (Level 5 vähendab kulusid 5%). Minu jaoks uuelaadne süsteem soosib auto tugevusi suurendama nende nõrkuste kaotamise asemel, sest boonused on paremad kui auto on juba milleski hea. See sunnib mängijat kasutama palju erinevaid autosid, mitte looma ühte supermasinat. Kahjuks antud raha korjamine on jubedalt aeglane, kohati lausa absurdini aeglane. Ootan, et Bandai Namco uuendab seda süsteemi kiiremaks, sest selline puhas grind ei ole kunagi positiivne. Samal ajal ei ole piirangut eest, seega on võimalik ka koheselt kõik autod lahti osta ja mängida. Tuleb ainult suures koguses aega investeerida.

Mainides negatiivset, siis peale sündmuse lõppu ei hakka järgmine automaatselt, vaid tuleb läbi mitme menüü ja laadimiseekraani surfata. Tekkis Bandai Namco teise mängu “Tekken 7” tunne, mis on täis mittevajalikke laadimisekraane ja menüüsid. Sõitmine on põhimõtteliselt sama, mis eelmistes mängudes samas seerias, seega pikalt siin ei peatu. Kõrgemas klassis autod on teele nagu liimitud ning erinevad abid suutsid isegi mind kiiretele ringiaegadele aidata. AI hakkas kahjuks kiirelt silma kui äärmiselt agressiivne. Sõidud taandusid alati kaheks tüübiks – kas sain kohe esimeses kurvis eest ära või jäin AI juhitud autode keskele, kus kõikide missioon oli mind rünnata rohkem kui ise kiirelt sõita. Samuti AI raskusaste on eraldi peidus ning pole seotud mängu enda raskusastmega. Korraks isegi jõudsin arvata, et võitsin sõidu kõige raskemal tasemel kuniks reaalselt AI ka sinna peale panin…

Tehnilised probleemid ei anna isegi võimalust?

Arvustus: Project CARS 3

Karjääri jooksul on sõidud kiired ja lühikesed, mis on suurepärane. Üldiselt on tegemist neli-viis ringi kestva kiire lahinguga ning alati ei pea niisama kihutama. Näiteks saab mängida Breakaout nimelist mängulaadi, kus tuleb kaste lõhkuda ja Pace Setter versiooni, kus sõit käib ajaga võidu. Jõudes graafika ja muusika juurde, siis esimene punkt koheselt on Slightly Mad Studio oskus luua juhi kohalt kogemust. Suure 4K erkaani eest rooliga sõites kasutades rooli tagust vaadet on efekt imeline. Soovitan proovida, et saaksite aru, millest räägin. Palju erinevaid autosid ja radasid, siis igav just ei hakka. Esimesel pilgul on graafiliselt kõik paigas, kuid peagi hakkavad vead silma.

Kurvides kui on palju autosid korraga, mäng aeglustus päris palju. Lisaks pika mängimise jooksul hakkas üha enam tekkima graafilisi vigu nagu vigased tekstuurid ja konkreetsed vead nagu puudu olevad tükid teest ja tunnelist. Sõitisin õhus päris mitu korda, sest teed ei olnud all. Samuti online on jube. Ühendused ei hoia korralikult, lisaks tehnilisele probleemile oli pidevaks mureks ka internet. Jällegi tuleb meelde kohe “Tekken 7”. Tahaks öelda, et mäng oleks pidanud paar kuud veel tegemises olema. Kipun arvama, et koroona on ka siin omad tööd teinud ning ei tahaks kellegi peale näpuga näidata. Loodan, et peagi tulevad uuendused likvideerivad erinevad vead ja mäng saab korda.

Arvustus: Project CARS 3

Hinne: 7/10

+ Uuendamise süsteem on leidlik.
+ Motivatsioonisüsteemid toimivad.
+ Juhi vaade on parim nii graagiliselt kui sõidult.
+ Ilmastik on vapustavalt hea.
+ Suures koguses autosid ja radasid.
+ Hea karjääri mänguviis.

– Raha kogumine on jubedalt aeglane.
– Tehnilised probleemid nii võrgus kui graafikas.
– Veider AI.

Mängu saab osta SIIT!

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar