Koomilise seiklus- ja võitlusmängu “Saints Row 4” arendajaks on Deep Silver Volition ning tootjaks Deep Silver. Euroopasse jõudis mäng selle aasta 23. augustil. Mängida on võimalik nii üksik- kui ka mitmikmängu.
Saints Row 4 kujutab endast järge sarja kolmandale osale, kus peategelase eesmärgiks on võidelda vaba maailma nimel ning saada selle valitsejaks. Olgu mainitud, et Saints Row neljandas osas on peategelaseks USA president.
Pärast Zini impeeriumist pärit tulnukate sissetungi Maale tekib kaos. Nad tapavad miljardeid inimesi. Peategelase eesmärk on olla zinidest tugevam ja nad alistada ning end kangelasena tõestada.
Saints Row seeriad on oma olemuselt ühe tuntuima mängu, Grand Theft Auto sarnased. Lisame sinna kompotti veel supervõimed, kohatud relvad (näiteks SR 3-st pärit dildo), koletu välimusega tegelased Maalt ja mujalt universumist ning saamegi Saints Row.
Mäng on story poolest vägagi kaasahaarav ja huvipakkuv väljalase. Loojad on lasknud oma kujutlusvõimel lennata, mis teeb mängu paljudest teistest samalaadsetest kordi põnevamaks. Saints Row’s on kõikvõimalikud asjad ühte patta pandud: autoga sõitmine, tulistamine, tulnukad, tegelaskuju välimuse ja hääle muutmine, dialoogid tegelastega ja palju muud.
Gameplay poolest on mängus nõrgaks jäänud missiooni pikkused. Üldiselt on need lühikesed, sisaldades endas mõningaid dialooge, natukene kaklemist ja tulistamist ning lisaks veel näpuotsaga ringiseiklemist. Tundub aga, et Saints Row tegemisel on rohkem tähelepanu pööratud ebatavalistele võimetele ja ulmelistele tegelastele, mis teeb lühikesed missioonid ühest küljest põnevaks, teisalt jällegi pikemad missioonid = rohkem põnevust.
Nagu piltideltki näha, pole mängugraafika suurem asi, isegi mitte Ultra peal mängides. Vaadates täna turul olevaid mänge, siis see on koht, kus on kõvasti arenguruumi.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Saints Row seeriaid ja sealhulgas ka viimast, neljandat osa tasub mängida eelkõige neil, kes on ulmekasõbrad. Võimalus muuta karakterit nii välimuselt kui ka hääle poolest, sõita ringi nagu tavaline linnakodanik ning samal ajal tulnukatega arveid klaarida või erinevate tegelaskujudega dialooge pidada on hästi ja huvitavalt välja tulnud. Ainus, mis vajaks arendamist, on missioonide pikkused ning keskpärane graafika. 10 palli süsteemis paneks hindeks 7.