Tootja: Nkidu Games, Persistent Studios
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Linux, MAC
Ilmumisaeg: Early Access
Toetaja: Nkidu Games
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Linux, MAC
Ilmumisaeg: Early Access
Toetaja: Nkidu Games
“The Kindred” on ellujäämise mäng, kus on ülesandeks aidata Kin nimelisel karakteril kaevandada ja ehitada, et saavutada rahu ning õitseng kogu tsivilisatsioonis. Mängus saab avastada uusi kohti, kaevandada ressursse, istutada taimi ja kasvatada loomi, et luua päris oma väike külake. Lisaks tuleb läbi elada hirmus talv, võid sattuda hävitava haiguse küüsi, saada võitu kõrvetavast kuumusest ja paljud teised väljakutsed selles tundmatus maailmas.
Mäng on vägagi sarnane vanematele ja populaarsetele mängudele nagu “Minecraft” ja “Terraria“. Neist erilisemaks teeb see, et “The Kindred” maailmas külaelanikud töötavad mängija jaoks, kuid nagu pärismaailmas, siis on ka siin mängus inimesed erinevad ja igal omad probleemid. Erinevas vanuses inimesed omavad erinevat töövõimekust, seega on kõige mõtekam minna kaevandama ja farmi nendega, kellel on kõige paremad näitajad – noored ja tugevad mehed.
Peale kaevandamise ja farmimise saab ka otseloomulikult kõike enda soovijärgi järgi ehitada. Mängus saab ehitamiseks kasutada igasuguseid enda ümber olevaid asju, mitte ainult traditsiooniks saanud ehitusmaterjalie. Esimese asjana märkab mängu juures muidugi seda ulmeliselt kaunist graafilist disaini, mis avaneb mängijale. Isegi mängumenüü on juba imelise animatsiooniga ja annab juba enne seikluse algust suurepräase ettekujutuse mängust. Omalaadne värvikirev stiil on tabav ning kirjeldab tänapäevast minimalistliku vaheldust, mille peale läks ka näiteks “Dragon Quest Builders“. Olenemata kandilisest väljanägemisest on detailid teravad ning suur resolutsioon silmale nauditav.
Rääkides mängumenüüst siis seal on ka erinevad seaded, mis ei ole nii varieeritud ja mitmekülgsed kui võiksid olla. Sellegi poolest on seal näiteks olemas äärmiselt vajalik autosave seadistamine ja kauguse / vahemaa nägemise muutmine. Mäng siiski ei ole veel nii perfektne kui see esialgu näib ja esineb erinevaid vigu. Õpetuses on näiteks antud ka minimap, mis blokeerib suure osa maailmast ning selline lahendus pani kulmu kergitama küll. Järgmiseks võib mäng kiirelt tüütuks muutuda neile kellele ei meeldi väga pikalt farmida ja kaevandada, sest väljaspool seda tegevust ei ole piisavalt võimalusi igat sorti inimestele. Ütleme siis, et tegemist on kitsale mängijaskonnale suunatud mänguga (kui Minecrafti fännide kohta saab öelda “kitsas kogukond”). Mängus ei ole ka koletisi kelle eest põgeneda või keda tappa, mis võtab pinged maha. See muudab mängu mõne mängija jaoks veelgi tüütumaks ja igavamaks kui eelnimetatud konkurendid, kuid teeb kogemuse kergemaks ja stressivabamaks.
Alati on boonuseks kui mõnes Steami mängus on ka Steam Trading Card. See on siin täiesti olemas.
Ellujäämisele suunatuna mängib väga suurt rolli söök ja erinevad toiduained. Kõik söödavad esemed on hindamatu tähtsusega ja söömise vajadus on pandud reaalse maailma järgi, seega vähene söömine ei aita sul energiat taastada. See on huvitav funktsioon, kuid tekitab koheselt ka kohustusi pikemaks ajaplaneerimiseks ning viitab selgelt mängustuudio Persistent Studios plaanile sundida inimesi rohkelt aega investeerima.
Masina- ja käsitöö on jargmised väga olulised omadused enda küla loomisel. Igasugune meisterdamine on tehtud väga kergeks ja selle õpib ära ilma suurema vaevata ka vähekogenud mängijad. Retseptid mille järgi meisterdada ja kõik koostisosad on väljatoodud all eraldi menüüs, kus on suhteliselt keeruline midagi valesti mõista. Materjalide saamiseks peab aga muidugi kaevandama ja tegema tööd – mis ongi tegelikult kogu see mäng.
Mängu kaadrisagedus on ka väga hea ning optimeeritud ka nõrgematele masinatele. Kaamerat kiiresti ja järsult keerates ei muutu kaadrisagedus liiga palju, et see võiks hakata häirima. Olemas on ka saavutuste süsteem, mis peaks motiveerima pikaks ajaks ning pakkuma väljakutset ka kõige põhjalikematele mänguritele. “The Kindred” on neile, kes otsivad kullipilgul ellujäämismängu, aga “Minecraftist” on tüdinenud, siis just see ongi mäng täpselt neile. Sellel mängul on suur tulevik ees ootamas ning loodetavasti lisandub see samasse nimistusse, kus on “Minecraft” ja “Terraria“.
Hinnang: 8/10
+ Meisterdamine on tehtud väga kergeks.
+ Saab oma ehitamise ideed ellu viia.
+ Väga hea graafika ja viusaalne disain.
+ Külaelanikud on reaalselt ka abiks.– Liiga vähe erinevat tegevust.– Sarnaneb liigagi palju “Minecraftile” ja “Terrariale”.– Seadetes ei ole nii palju võimalusi kui võiks.
Jäta kommentaar: