Arvustus: “Terroir” – kuidas saab vein maitse, lõhna ja kanguse?

Tootja: General Interactive Co.
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Linux, MAC
Ilmumisaeg: 20. september 2017
Toetaja: General Interactive Co.

On kunagi tekkinud huvi veini valmistamise kohta? Kuidas saab vein maitse, lõhna ja kanguse? Kui jah, siis mäng “Terroir” ongi mõeldud just Sulle! Täpsemalt on siis tegu tycoon mänguga, mille eesmärgiks on veini valmistamine ja selle müük. Mängijale antakse algselt viinamarjaistandus, kindel rahasumma ning üks tükk maalappi ning nagu antud žanrile kohane, on eesmärgiks enda äri laiendamine –uute maalappide kokkuostmine, ehitiste rajamine ning vanade majade ja arendustehnoloogiate täiustamine. Seda kõike loomulikult veelgi suurema tootlikkuse ja müügitulu eesmärgi nimel!

Mängu tõetruulisuse annab eelkõige veini valmistamise protsess. Siin tuleb esmalt valida õige viinamarjasort, puid õigel ajal kärpida ning saak koristada. Saagikoristuse õigeaegsus mõjutab oluliselt tulevase veini omadusi. Ka marjade purustamisel on erinevaid metoodikaid. Näiteks paljajalu trampimine või mehaaniline pressimine. Pressimise järgselt pannakse vein käärima juba omale vabalt valitud anumasse – vaati, ankrusse või pudelisse. Kõik valikud mõjutavad veini omadusi, kvaliteeti ja maitset. Mida kauem vein seisab ja mida paremad omadused ning kvaliteedinäitajad sellel on, seda kõrgema hinde (skaalal 1 – 5 tärni) veinimaitsjatelt saab st. seda suuremat tulu saab veini müügist. Kombinatsioone veini valmistamiseks on väga palju. Avastamisruumi jagub kindlasti kõigile!

Selleks, et see kõik liiga üksluine ei tunduks, on toodud sisse erinevaid mängu rikastavaid aspekte. Näiteks on neli aastaaega ning muutlikud ilmastikuolud, mis avaldavad otsest mõju saagile. Isegi liiga palju päikest võib mõjuda laostavalt. Istanduse omanikule võib veel lisaks langeda halb õnn mädaniku või pestitsiidide näol, kes viinamarjad hävitavad. Kui aga sellest veel vähe, siis antakse võimalus ka viie tärni veni valmimise puhul valida kahe erineva kaardi vahel: ülesanne või tagajärg.  Ülesandekaardiga premeeritakse selle edukat täitmist, kuid ebaõnnestumist karistatakse kurjalt. Tagajärjekaart vallandab suvalise positiivse või negatiivse sündmuse – sõltuvalt mängija õnnest.

Mängu alustades on võimalik valida erinevate raskustasemete vahel (mis eelkõige tähendab algkapitali suurust) ning esimesel korral on abimeheks ka tutorial, aga sellest olenemata on mängimine alguses keeruline ning pankrott saabub kiiresti. Lahenduseks oleks näiteks veelgi interaktiivsema tutorial-i loomine, kus mängijat juhendatakse samm-sammult esimese veini valmistamiseni ning seletatakse ära, kuidas muuta enda istandus jätkusuutlikuks.  Samuti peab mängija ise end viima eelnevalt kurssi veini omadustega, et saada aru mida täpsemalt tähendavad veinil magusus, happelisus, tanniinid ning kuidas nende sobiva kombinatsiooniga toota 5-tärnine vein.

Nagu tycoonžanrile kohane, on mängus ka pank. Laenu jagatakse lahkelt, kuid paraku mitte täiesti algfaasis, kus seda oleks just kõige enam vaja. Oma rahaseisul tuleb alati hoolega silm peal hoida – koheselt kui summa langeb alla nulli on mäng läbi, olenemata, et mängijal oleks varasid mida pangale müüa või pantida.

Graafiline pool on üldsegi mitte ressursinõudev ja mõjub oma puhtuse ning minimalistlikkuse poolt  hästi. Mängumuusika mõjub samuti rahustavalt ning sobib konteksti. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Terroir omab endas potentsiaali ning tasub kindlasti proovimist tulihingelise tycoon mänguri poolt. Algajal tasuks eelnevalt tutvuda mõne teise sama žanri mänguga, näiteks Anno seeriaga, kus esialgu rohkem kätt pulsil hoitakse.

Hinnang: 5/10

+ Graafiline lahendus.
+ Missioonide võimalus
+ Ei muutu kiiresti üksluiseks.
+ Väljakutsuv keerukuse poolelt.

– Tutorial-i puudulikus.
– Ootamatu mängu lõpp.
– Algajale liialt keeruline.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar