“Nelke & the Legendary Alchemists: Ateliers of the New World”- Sest ühe mängu pealkiri ei saa olla piisavalt pikk

Tootja: Koei Tecmo
Lavastaja: 

Platvormid: 
Playstation 4, PC, Nintendo Switch,
Ilmumisaeg: 
26. märts 2019 
Toetaja: Koei Tecmo

Atelieri mängud on minu jaoks väga kõrgel pedestaalil, sest kui tavaliselt on Jaapani rollimängude keskmes “sõpruse jõud” ja “paha jumala hävitamiseks enese ohverdamine”, siis nendes teostes on rõhk tegelastele ja nende igapäevastele probleemidele. Atelier Nelke on seeria 20ndaks aastapäevaks tehtud kõrvalepõige, mis toob kokku pea kõik tuttavad näod ning on seekord hoopis linnaehitamisteos. Kas “Nelke & the Legendary Alchemists” (Edasipidi Atelier Nelke) on hea mäng, millega tähistada kahte aastakümmet?

Atelier Nelke on, nagu öeldud, linnaehitamismäng. Mängijal on platsid, kuhu ehitada erinevaid poode, ateljeesid, põlluplatse ja vaatamisväärsusi. Kõikide nende ehitamine on oluline, sest niimoodi saab linn raha ja selle krõbiseva eest saab jällegi rohkem ehitada. Mängutempo on jaotatud kaheks osaks – tööpäev ja vaba päev, mis siis kordamööda mängijal ees on. Tööpäeval saab ehitada asju, anda alkeemikutele ülesandeid, mida sünteesida ning müüjatele öelda, mida nad müüma peavad. Vabal päeval on aga võimalik rääkida oma linnainimestega, et nendega sõbruneda, uurida erinevaid uusi sünteesimisviise ning avastada läheduses olevaid rajoone ning sealt materjale korjata.

Et teos ainult nii igav ei kõlaks, on mängijal ka ülesanded, mida peab kindla aja jooksul täitma. Enamasti on need lihtsad, nagu “saa enda linna 100 elanikku” või “müü 30 küpsist”. Mõni on aga üpriski keeruline ning sunnib mängijat jääma kindlate joonte piiridesse, et neid täita nagu “ehita 4 suurt hoonet”, mille jaoks on vaja mingeid X materjale, mida on tõsiselt tüütu saada. Kui ma täiesti aus olen, siis pidin mitu korda nägema “Game Over” ekraani, sest lihtsalt ei jõudnud nädala ajaga kõike seda kätte saada. Selle-eest on aga isegi ebaõnnestunud läbimängimised olulised, sest need kõik aitavad kaasa New Game+is, kus mängija saab rohkem kulda, sõpruspunkte ja materjale. Tegemist on ka päris lühikese teosega, mistõttu kahtlustan, et läbikukkunine esimeses tiirus on kohati taotletud.

Külaelanikud on kõik seerias juba varasemalt tuttavad näod- tagasi on näiteks Lita Blachimont, Vayne Aurelius, Ayesha Altugle, Lydie ja Suelle Malen ning otse loomulikult Pamela. Olles Atelieri seeria suur fänn, oli mul väga hea meel näha kõiki neid tegelasi uuesti ja koos. Väga hea detail oli iga tegelase originaalne kunstistiil, mis oli nende vastavatest mängudest alles jäetud. Sama kehtib ka nende tunnusmeloodia kohta, mida on võimalik tegelaste ateljeedes kuulata. Visuaalselt pole teos aga midagi erilist. Nendele, kes on varasemaid Gusti teoseid kogenud, teavad, et visuaalne pool pole just see kõige tähtsam, aga samas pole teos just kole. Kaadrisagedus on tavalise PlayStation 4 peal aksepteeritav. Joonistatud tegelaste portreed ning teose algusvideo on aga suurepärased.

Atelier Nelke on suurepärane fännimäng. Eraldiseisvana pole tegemist kohe üldse mitte hea teosega, kuid minusugustele Atelieri seeria austajatele on ta tore kingitus seeria aastapäeva puhul. Teos pole kindlasti täishinda väärt, kuid on sellegipoolest täidetud vahva dialoogi, suurepärase muusika ning võrratu kunstiga. Seda head poolt kimbutavad aga konarlik mängitavus, teose lühike pikkus ning graafiline välimus. Oleks aeg investeerida uude mängumootorisse.

Hinne: 7/10

+ Ilus kunst.
+Väga hea heliriba.
+Nostalgiafaktor on suur.
+Tegelaste omavahelised tekstid ajavad pisarateni naerma.

– Väga lühike.
– Ikka kasutatakse seda vana mootorit.
– Maksab 60€???

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar