ARVUSTUS | “Quantum League” on ehk isegi liiga unikaalne

Arvustus: "Quantum League"
Arvustus: “Quantum League”

Arvustus: “Quantum League”
Tootja:
Nimble Giant Entertainment
Lavastaja: 
Platvorm:  PC
Ilmumisaeg: 
26. mai 2020 [early access]
Toetaja:
Nimble Giant Entertainment

Tänapäeval areneb maailm äärmiselt kiiresti ning koos sellega ka mängutööstus. Proovitakse tulla uute ja innovatiivsete ideedega mänguturule lootusega, et need liiguvad massidesse. Mõned teosed põruvad tohutult, kuid alati on erandeid. Õnneks siiski leidub uusi üllitisi, mis suudavad nii-öelda suurematest tegijatest erineda ning hakata nende varjust välja paistma. Aastal 2020 ilmunud “Quantum League” on üks-ühe või kaks-kahe (vastavalt mängija soovile) stiilis võistluslik First Person Shooter, kus eesmärk on hävitada vastased ise ellu jäädes. Mängu teeb eriliseks just see, et tegu pole antud žanri klassikalise stiiliga nagu on seda näiteks Counter-Strike seeria või midagi kokku kombineeritud nagu suureks hitiks tõusnud Valorant. Keskmiselt võtab üks matš aega orienteeruvalt 10 minutit, mis sisaldab kas 2 või 3 raundi. See muudab kogu asja nauditavaks, sest tegevus ei võta palju aega (eriti abiks kui peaks minema halvasti). Kiire meelelahutus kui aega napib.

Arvustus: "Quantum League"
Arvustus: “Quantum League”

Mängu tegevus toimub kolmes erinevas 15-sekundilises loopis ehk korduskaadris, kus viimases kaadris tuleb võideldes vastasega jõuda elusana kas siis objektile või lihtsalt hävitada vastane (sõltuvalt mängulaadist). Jõudes esimeses kaadris objektile, pole veel round lõppenud, vaid keritakse aeg tagasi ning mängijal on veel 2 raundi, mida üle elada. See tähendab, et kui mängija 1 kavaldas mängija 2-he üle esimeses korduskaadris, siis teises kaadris on vaja mängija 2-hel hävitada esimeses kaadris võidutsenud mängija enne nii-öelda “võitmist”. Kui see õnnestub on võimalus haarata kahe tegelasega objekt ning suurendada võiduvõimalust. Raundi võidab see, kes viimases kaadris suudab jääda objektile.

Mäng võib tunduda keeruline võrreldes tavaliste competitive stiilis mängudega. “Quantum League” on sarnane, kuid koos aja keeramisega ning võimalusega naasta ellu peale suremist, on see piisavalt unikaalne, et olla erinev. Sellist faktorit just igapäevases teoses ei näe. Kui mängijakarakter sureb siis tekib desync ehk muutud virtuaalseks ning mängija tegevused ei mõjuta selle efekti ajal matši protsessi. Tagasi on võimalik tulla minnes elustavatele kohtadele ja proovida uuesti vastast põrmustada. Selline tegevus vajab mõtlemist ning strateegiat, kuna esimeses kaadris surnud tegelane võib ju ellu jääda kui teda nii-öelda minevikus päästeti. See muudab mängu käiku ning teeb igast mängu hetkest erilise ja silmapaistva.

Arvustus: "Quantum League"
Arvustus: “Quantum League”

Kas e-sport on võimalus?

Kuna tegemist on juba eoses võistlusliku žanriga, ei puudu ka Ranked-süsteem, kus ennast teistega mängijatega võrrelda. Üks suurimaid probleeme on sellega hetkel see, et samasuguse tasemega mängijad ei satu omavahel kokku. Ehk mina kui mänguga äsja liitunud olen sellel redelil all ehk pronksi tasemel, kuid lähen kohe kokku kogenenuma inimesega, kes on mitu tasemet kõrgemal. Suuremaks põhjuseks võib nimetada, et teose omanikke ei ole piisavalt ning 5 minutilisest ootejärjekorrast võib saada tund või veelgi rohkem.

Tegemist on visuaalselt ilusa ning väga võistusliku mänguga, kuid selle eest tuleb välja käia umbkaudu 20€, mis on natuke liiga palju (tänases sisus, mida pakutakse). Näiteks erinevaid relvi , mida saab kasutada hetkel, on ainult kuus. Olgu selleks tavaline pumppüss või laser. Enne igat korduskaadrit on võimalus valida neid vastavalt vajadusele. Kuna mäng on üksteise vastu, siis oleks vahel hea ka paar sõna rääkida, eriti kui partneriks on mõni tuttav, kuid hetkel see võimalus puudub.

Arvustus: “Quantum League”

Teades, et teos on alles Early Accessis, siis juba näeb see meeldivalt hea välja ning tehnilisi viperdusi pole veel esinenud. Lisaks visuaalselt värvilisele pildile on arendajad loonud just sellise olustiku, mis sobib teemaga hästi kokku. Kogu see tegevus tundub justkui tuleviku spordiala, kus inimesed naudivad vaadatavat ning elavad kaasa. Praegu on proovitavad kuus erinevat tegelast, kelle välimust on võimalik uuendada mängusiseste punktide eest. Mikromaksed puuduvad ehk võimalik asju omandada on vaid mängides – nagu peakski.

“Quantum League” pole suuremat kära suutnud tekitada, seega kuulsin sellest alles siis kui peatoimetaja selle mulle arvutamise tarbeks andis. Vaikselt arendatav mäng, mis on meelelahutuslik,  kuid ka tugevalt võistuslik, võiks isegi hea juhuse tahtel jõuda e-sporti. Tõenäoliselt sellises formaadis just eestvedajaks ei oleks, kuid siin on midagi erilist peidus. Nagu teame, inimese loomuses on see, et kõik mis kipub olema võõras või harjumatu, pigem välditakse. Siin siiski loodan, et inimesed annavad võimaluse ja proovivad ära. Loodame, et üle pika aja lõpuks hakkab tulema ka klassikaliste shooterite kõrvale ka midagi uuemat ning originaalsemat!

Arvustus: “Quantum League”

Hinne: 8/10

Plussid

  • Täiesti ainulaadne oma turul
  • Puuduvad mängusisesed ostud
  • Visuaalselt vapustav
  • Huvitav nii mängijale kui ka vaatajale
  • Iga mäng on erinev ning kordumatu

Miinused

  • Väike mängijaskond
  • Puudub taseme ühtlustaja
  • Puudub gamechat
  • Natuke liiga kallis sellise mängu kohta

Mängu leiab SIIT!

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar