Miks ma keeldun ostmast “Star Wars Battlefront” mängu!

See väikene artikkel ei räägi hetkel sellest mängust, vaid kompaniist ja äriharjumustest selle taga. Oleme seda mängu proovinud ning näeme palju põhjuseid, miks see on hea mäng ning kui sinule, kallis lugeja, see mäng meeldib, siis kindlasti mängi rahulikult edasi – ära lase meie arusaamadel enda mängunaudingut segada.
Minu mure algas juba tegelikult mõni aasta tagasi ning olen varasemalt oma pahameelt ka väljendanud, kuid nüüd olen jõudnud punkti, kus lihtsalt enam ei suuda seda taluda mitte mingil viisil. Leian, et viis kuidas mänguarendaja minuga – ja teiste mängijatega – mängib, on kohatu ning see ei ole kuidagi vabandatav.
Suhteliselt viimaseks piisaks oli “Mortal Kombat X” ning seejärel juba “Destiny: Taken King“, mis ei omanud enam mingit loogikat millest haarata ning oli selge, et mind kui klienti tahetakse lihtsalt lolliks teha. Ostes endale “Mortal Kombat X” mängu, siis täishinna eest saan endale ainult 45% kogu mängust, mis on tegelikult juba valmis tehtud. Selle jaoks, et saada kokku kusagil 70%, pean veel kulutama ca 40 eurot, kuid ka see ei anna veel kõiki lisasid. Endiselt on saadaval hunnik asju, mis selle hinna sees ei ole, kuid mänguks vajalikud ning isegi praegu ei ole veel võimalik saada kätte 100%, mis oli kohe alguses olemas. Peab ootama mitu kuud ning taaskord maksma juurde 30-40 eurot. “Destiny: Taken King” on täiskomplekt, kus on lisaks veel üks episood. Kui alguses olid “tark” ja ostsid omale “Destiny” mängu ning hooaja pääsme, siis nüüd peaksid ostma need asjad uuesti, et saada juurde üks lisa episood, mida hooajapääsmega ei saa. Kahjuks need kaks näidet on ainult väikene kogus ärist, mis hetkel on käimas.
Star Wars Battlefront” on täishinnaga 60 eurone mäng, millel on koheselt olemas 50 eurone DLC ning sellel puudub üksikmängija kampaania, mis automaatselt tähendab, et peab olema ka Xbox Live või PS+ tasuline konto. Kokku on see minimaalselt 125 eurot, mis kulub selle mängu peale, et saada kogemus, millena see mäng oli mõeldud. Kahjuks ei ole mõtet protesteerida peale seda, kui toode on ostetud, sest just see ongi see mida EA tegelikult Sinu kui kliendi käest soovib. Kõik jutt peale seda ei huvita enam kedagi. Peab pidama meeles, et tarbides mingit toodet või teenust, siis annate tootjale selgelt teada, et see, mida nemad teevad, on Sinu jaoks sobiv. Rahakott räägib ja kui see ei avane, siis on see kõige selgem sõnul tootjale.
EA kasutab selgelt ära “Star Wars” brändi ning “Battlefront” varasemat edu kuuenda põlvkonna peal, kuid see ei ole põhjus selle ostmiseks. Ühel momendil peab tulema ette piir ning leian, et see on nüüd ja kohe. Kindlasti hetkel ei räägi, et mul oleks midagi DLC vastu. Lisasisu on alati teretulnud, kuid see ei peaks olema põhimängu arvelt. Puudub igasugune põhjus osta täishinnaga mäng, mis on osaliselt amputeeritud, kuid teine asi on osta lisad, mis annavad täismängule juurde – soovin neid osta või mitte. Küsimus on valikus ning viisis, kuidas mind kui klient kasutatakse ära.
Selge on see, et üksinda ei saa muuta midagi – olen lihtsalt sellest mängust ilma, kuid kui on piisavalt palju inimesi, siis hakkavad toimuma muudatused. Asi on liikunud nii kaugele, et arendajate rõhk on suunatud DLC peale, sest see on koht, kust tuleb raha ning põhimäng on pigem nagu kõrvaltoode. Kas näete, mis selles on valesti?
Hakkan edaspidi selliseid asju jälgima ning enam ei osta ühtegi mängu, mis ei ole valmis toode, lootuses, et sellest on tulemas mingisugune muudatus. Millised on Teie kui mängurite mõtted sellel teemal? Kas on põhjust muretsemiseks, et kuhu see edasi läheb?
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar