Miks PlayStation Plus sulle kasulik on ja kuidas seda mugavalt osta?

PlayStation Plus on Sony mängukonsoolide võrguteenus, mis laseb sul mänge üle võrgu mängida ja millega kaasnevad mitmed hüved, näiteks saab igakuiselt tasuta mänge ja PS Plusi liikmetele tehakse eraldi lisaallahindlusi, millega saab mänge odavamalt osta.

PlayStationi mängukonsoolide veebikeskkondasid ja selle põhifunktsioone saad kasutada ka ilma PS Plusi tellimuseta – sa saad osta mänge, lisada sõpru ja koguda mängudest trofeesid. Kui aga tahad mitmikmängu sõpradega koos mängida, siis selleks on vajalik PlayStation Plusi tellimus. Õnneks aga Sony mitte üksnes ei võta raha teenuse eest, vaid pakub selle eest ka midagi kasulikku vastu.

Mida selle eest saad?

PlayStation Plusi suurimaks plussiks on iga kuu tasuta mängud, mis teenuse tellijatele antakse. Need mängud saad alla tõmmata ja neid saad mängida nii kaua, kui sul on PlayStation Plus teenus aktiivne.

Kui vahepeal teenuse katkestad ja millalgi hiljem uuesti aktiveerid, siis on varem soetatud mäng ikkagi alles, lihtsalt jääd ilma nendest mängudest, mis lisati PS Plusi kollektsiooni sel hetkel, kui sinu tellimus oli mitteaktiivne.

Iga kuu antakse tavaliselt kuus mängu, millest kaks nii PS4-le, PS3-le kui ka Vitale. Mõned mängud on mängitavad mitmel konsoolil. Tihtipeale on mängud tuntud suure kaliibriga teosed, mis nende väljatulekuhetkel maksid täishinda ehk umbes 60 eurot.

Augustis näiteks on PS4-le tasuta saadaval “Just Cause 3” ja “Assassin’s Creed: Freedom Cry“, eelmisel kuul aga anti tasuta PS Plusi liikmetele ära üks PS4 parimaid mänge üldse ehk õudusseiklus “Until Dawn“.

Iga kuu pakutavad mängud on erinevad ja aasta jooksul saad nii üle 70 mängu. Muidugi, mitmed nendest sind ei huvita, aga kindlasti on seal suur hulk ka neid, mis on just täpselt sulle väga ägedad mängud.

Eraldi tasuks välja tuua ka lisaallahindlusi. Sony teeb korra-kaks aastas allahindlusi, kus PS Plusi liikmetele on soodustuse protsent kaks korda suurem kui tavaliikmetele. Näiteks kui mõni mäng on alla hinnatud 30%, siis PS Plusi liikmed saavad selle 60% odavamalt osta. Väiksemaid soodustusi Plusi liikmetele on aga jooksvalt peaaegu kogu aeg.

Kuidas mugavalt osta?

PlayStation Plus teenust saad 14 päeva tasuta proovida. Tee endale lihtsalt PlayStationi konto, soovitame märkida asukohariigiks Soome (sest Eestit valikus pole) – nii on kõige lihtsam endale hiljem PlayStation Plusi tellimust osta.

Selle kahe tasuta nädala jooksul saad hinnata, kas PS Plusi on vaja või mitte. Meie hinnangul on selle mitteostmine õigustatud ainult siis, kui sa võrgus teistega mängida ei soovi, mängudest tahad mängida paari kindlat mängu ja ainult tasuta mängud sind ei huvita.

PlayStation Plusi tellimuse tegemiseks tuleb osta koodikaart, mis peab olema samas regioonis sinu kontoga. Eestis müüakse enamasti Soome koodikaarte, nii et siit ka see Soome konto tegemise soovitus.

Sony Centerist saad tellida endale kolme kuu või aasta pikkuse tellimuse, mis maksab vastavalt 19,99 või 49,99 eurot. Paari minuti jooksul saadetakse sulle kood meili peale ja selle saad aktiveerida PSNis Kasutaja menüüst valides Redeem Codes. Koode saad kauplustest osta ka füüsilisel kujul, kuid nende meili peale tellimine on kordades mugavam.

Enneta hinnatõusu

Alates septembrist tõuseb PlayStation Plusi hind. Kui praegu maksab aastane tellimus 49,99 eurot, siis septembrist tõuseb see 10 euro võrra.

Õnneks on võimalik PS Plusi ka ette osta. See tähendab, et võid odavama hinnaga ära osta kas või viie aasta varu ning ka hilisemad hinnatõusud sind ei kõiguta. Sel juhul aga tuleb tegutseda kiiresti.

 

Allikas: Miterassa.ee
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar