Arvustus: “Deep Ones” – läheb sügavamale kui oleks osanud oodata.

Tootja: BURP! Games
Platvorm: Playstation 4, PC, Playsation Vita, Xbox One, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 1. september 2017 (PC,Playstation 4), 28. aprill 2018 (Nintendo Switch), 11. aprill 2018 (Xbox One)
Hind: 2.99€(PC), 3.65€ (Nintendo Switch), 3.65€ (Xbox One)

„Deep Ones“on retro stiilis seiklusmäng, kus mängu peategelane on allveelaeva kapten, millest ta mängu alguses koheselt ilma jääb, sest suur punane kaheksajalg tuleb kallale ja kapten kukub sellelt maha kui ta seda parasjagu puhastab. Mängu tegevus toimub mere sügavikes mustal taustal, kus loo protagonistil tuleb silmitsi seista erinevate vaenlastega, elada üle rünnakuid, et lõpuks tagasi saada oma allveelaeva ja edasi juba kuivale maale. „Deep Ones“ tegevustik viib mööda ilusat merepõhja ja süngeid ning pimedaid sügavikke.

Mäng ise on klassikaline 2D platvormer, kus liikumine toimub vasakult paremale. Paar nuppu lubavad hüpata ja vaenlaseid rünnata, kuid see on ka kõik. Ülejäänud tegevustik on kannatus ja ettenägelikus, kuhu lisanduvad teekonnal leitud kaaslased kelle abiga kogu lugu lõpuks ka lahenduse leiab. Kogu teose suurimaks plussis on veidralt kaasahaarav lugu, mis esitab filosoofilisi küsimusi. Natukene ettearvamatu on leida sellist sügavust sedavõrd lihtsas merepõhja platvormeris.

„Deep Ones“ graafika on tehtud ZX Spectrumi stiilis, olles truu minevikule. Lisaks arkaadiline mängustiil annab mängule tugeva nostalgilise tunde. Osad kohad võiksid olla paremini kujutatud, kuid lõpuks ei sega see mängimist. „Deep Ones“ helid sobivad kokku mängu olustikuga (rahustav nagu mere kohin), mis on keeruline ülesanne, sest mäng muudab enda žanri, olles kord tavaline platvormer, siis äkiliselt hoopis shoot’em’up. Arvan, et “Deep Ones“ on mängitav, aga alguses on raske harjuda, kuna graafika on algeline ja tekitab teistsuguse tunde mängides kui tänapäevased mängud, aga kui oled ära harjunud, siis on seda mängida väga kerge. Vanadele “kaladele” kindlasti midagi meeltmööda.

[letsreviewunique title=”Deep Ones – läheb sügavamale kui oleks osanud oodata.” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Visuaalselt truu stiil klassikalisele ZX Spectrumile.,Rahustav soundtrack.,Ootamatult raske ja väljakutsuv.,Sügavama looga kui võiks oodata.,Muudab tempot ja žanri sujuvalt.” cons_title=”Miinused” cons=”Tegevustiku eesmärk kaob kaosesse ära. Ei tea vahel kuhu minna.,Ei tundu uuenduslik ega värske.” affiliate=”Steam,https://store.steampowered.com/app/696730/Deep_Ones/” accent=”#09ff00″ final_score=”65″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar