Tootja: Media.Vision, Bandai Namco Entertainment
Lavastaja: Suzuhito Yasuda
Platvormid: Playstation 4, Playstation Vita
Ilmumisaeg: 19. jaanuar 2018 | 14. detsember 2017 (Jaapanis)
Toetaja: Bandai Namco
Tegevus toimub tulevikus, kus paljud inimesed veedavad suurema osa oma vabast ajast hiiglaslikus virtuaalkeskkonnas nimega Eden. Kes on eelmist Digimoni mängu mänginud, siis neile on kõik väga tuttav. Väga, väga tuttav, sest tegevus toimub täpselt samas ajas, samas kohas, kus lõviosa peategelasi on tuttavad eelmisest mängust ja enamus digimonid on samad. Isegi pahalased on samad, graafika on sama, võitlussüsteem on sama. Põhimõtteliselt on tegu sama mänguga, lihtsalt erinevalt oma eelkäijast jutustab Hacker’s Memory ühe suvalise kõrvaltegelase loo, kuidas keegi kuri häkker tema EDENi kasutaja ära varastas ning hoolimata oma “tavalisusest” otsustas ta oma konto tagasi saada. Samal ajal, kui esimene mäng rääkis kangelasest, kes maailma päästis. Lugu on ilus ja kuna eelmine mäng oli suurepärane ning kuna siin on praktiliselt mängitavuselt sama mäng, siis on see loomulikult hea rollimäng. Loomulikult on mängus teatud uuendusi ja uusi digimone, mis värskust lisavad.
Üks uuendus on häkkerite vahelised kolm kolme vastu lahingud. Tihti lubab mäng mängijal valida häkkerid, kes temaga koos lahingusse lähevad. Need häkkerid liiguvad korda-mööda piiratud alas ja korjavad punkte ning võitlevad territooriumi pärast. Lahingu võidab meeskond, kes saab esimesena vajaliku punktisumma kokku. Selles taktikalises lahingus tuleb ka kavalust kasutada, mitte ainult toorest jõudu. Lisab mängule põnevust ja kindlasti ka raskust, sest isegi kui mängijal on tugevaks treenitud digimonid, siis ta on ainult üks häkker ega saa üksi võita. Mängija kaks liitlast on tasakaalustatud vaenlaste tugevusega.
Peategelane on lihtne poiss, kes on väga tagasihoidlik ning veedab suure osa oma ajast virtuaalkeskkonnast EDEN. Ühel kurval päeval keegi kaaperdab tema konto, peale mida abituna pöördub ta häkkerite grupi poole neilt abi paludes. Häkkerid, nähes poisis potensiaali, võtavad nad tema oma meeskonda. Ta saab endale huvitavad uued sõbrad ja teda ootab ees väga palju üllatusi. Aga lõpuks saab ta tunda rõõmu selle üle, et ta konto ära varastati, vastasel juhul poleks ta jõudnud kunagi sinna kuhu lõpuks jõuab. Mängus on suurepärase põhiloo kõrvalt ka palju kõrvalmissioone ning veelgi rohkem digimone kui esimeses mängus. Mängijal on oma isiklikud digimonide saared, kus ta saab neid kasvatada ja enda jaoks tööle rakendada.
Kuna tegemist on käigupõhise rollimänguga, siis lahingud näevad välja järgmised: mängijal on 3 aktiivset digimoni, kes siis oma kiiruse ja vaenlaste kiiruste põhjad vastavas järjekorras üksteist ründavad. Mängijal on tavaliselt kaasas ka reserv-digimonid, keda saab igal ajal lahingusse saata kui näiteks vastased on väga ebameeldivad tema aktiivsete digimonide vastu või kui mõni on väsinud/haavatud. Võitlussüsteem on lihtne ja arusaadav ka mitte kogenud rollimängurile. On võimalik otse rünnata, kaitsta, kasutada erinevaid oskusi või põgeneda lahingust. Igal digimonil on üks unikaalne oskus ja passiivne võime. Kombinatsioone on tohutult ja see just teebki mängu huvitavaks. Ainuke probleem on see, et lahingud on harva nii rasked, et oleks vaja mõtlema hakata. Aga on ka raskeid lahinguid ning siis saad tunda täit mõni oma ettevalmistusest.
Rollimängu element tuleb sisse digimonide aretamises. Mängija alustab pisikeste “rookie” digimonidega, neid piisavalt treenides saab neid digimuutuma panna “championiteks“. Igal digimonil mitmeid erinevaid tugevamaid vorme ning mängija saab ise valida, kelleks järgmisena oma digimoni muudab. Iga transformatsiooni eest saab digimoni ABI ehk siis punkte, mis võimaldab neil digimonide saarel kauem treenida ja uhkemateks ning tugevamateks digimonideks muutuda. See on pikk ja rõõmupakkuv protsess. Isegi DNA-digimuutumine on võimalik ning nüüd saavad digimonid ka “mega” tasemest tugevamaks muutuda. Mängu muusika on suurepärane ning visuaalselt nüüdseks klassikaks muutnud Namco Bandai anime videomäng.
Mäng on pikk ja tegevust jätkub. “Digimon Story Cyber Sleuth: Hackers Memory” on suurepärane Digimoni mäng. Kindlasti soovitatav digimoni fännidele ja neile, kes ka eelmist mängu on mänginud, aga sobib ilusti ka inimestele, kes midagi digitaalsetest nunnudest koletistest ei tea.
Hinne 7/10
+ Realistlik taust.
+ Huvitava mängustiiliga.
+ Saad ehitada ja teha palju erinevaid hooneid.
+ Idee on mõnus ning alguses tõmbab kiirelt kaasa.
+ Digimonid.– Võib hakata igav.
– Korduv tegevus.
– Ei paku midagi uut võrreldes eelmise mänguga.
Video kuidas mängu alustasime: