Arvustus: “JCB: Pioneer Mars” – hetkel veel ulme, kuid peagi reaalsus.

Tootja: Atomicom, GamesCo
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 1. september 2017
Hind: 22,99€

JCB Pioneer: Mars” toob mängija Marsi planeedile, kus on ülesandeks ellu jääda ja valmistada planeet ette inimkonna edasiseks arenguks. Mängus saab kogeda uskumatut ellujäämise kogemust punasel Marsi pinnal, kus on kasutada ülikerged ja säästlikud JCB sõidukid, mis on välja töötatud spetsiaalselt sellisteks missioonideks. Mängija alustab Marsilt, olles üksinda aastal  2037. Koheselt peab edasi liikuma, et leida ülesse karmis väliskeskkonnas vastu pidav keskus. Teekond on muidugi raskuseid täis. Mägedest alla lendavad laavapallid, millega ei tohi pihta saada, sest need teevad palju kahju ja võivad isegi surmata. Lõpuks mängija leiab masina, millega saab ohutult keskusesse minna. Nüüd on uueks ülesaneks hakata baasi laiendama. Kuna Marsil pole hapniku mida hingata, on kõigepealt vaja hapnikugeneraatorit nimega O2-generator.

Iga tegevus muidugi vajab materjalie ning neid tuleb kas siis leida või kaevandada. Oma masinaga saab kaevandada endale vajalikke materjale, et siis saaks ehitada hooneid ja muid vajalikke asju. Kõik uued hooned tuleb alati omavahel juhtmete ja torudega ühendada, et hooned saaksid elektrit ja kõike muud vajalikku. Teiseks soovitan ehitada laohoone nimega warehouse, kuna kõik mida mängija endale korjab ei lähe koheselt tarvis, siis ei pea üleliigset ära visakama. Ladu on eriti oluline, sest materjale on vaid piiratud koguses. See tähendab, et kui näiteks kaevandada alumiiniumit või rauda koguaeg, siis võivad sellest kohast materjalid otsa saada ja enam sealt neid ei saa. Esimese taseme laohoone sisaldab 200 kohta, kuhu saab panna mis iganes materjale. Tavaliselt võtavad materjalid 2 kohta, kuid on ka olemas suuremaid, mis võivad võtta ruumi üle viie koha.

Soovitan teha järgmistena vee- ja toidugeneraatorid. Kuna Marsil vett ega toitu niisama pole, siis on mängijal midagi vaja süüa ja juua. Juhul kui hapnik otsa saab või janu/nälg liiga suureks läheb, siis mängija sureb ning tuleb alustada otsast peale, alles jääb ainult keskus. Mängija ei tohi mingil juhul unustada, et see väikene masin on ainuke võimalus suurendada oma baasi. Seda saab tugevamaks teha ja panna talle erinevaid käppasid, millega see materjale maast võtab. Peale laavapallide ohustavad ka mürgid, radioaktiivsed kohad ja suured liivatormid. Kõigil nendel on oma tase, kus kehtib lihtne reegel – mida suurem tase seda ohtlikum. Kui mängijal on piisavalt vastupidav masin, ei tee mürk enam midagi. Baas vajab elektrit ja selleks jaoks on vaja teha päikesepaneelid ja tuulegeneraator. Soovitan teha neid ülesandeid järjest, mida mäng pakub, kuna siis teeb asjad õiges järjekorras ja pole ohtu, et mingi hetk pole enam midagi teha.

Mängus on ka peale algse JMC X18 ka veel JMC veoauto ja JMC kopp. Kõik masinad lisanduvad ise ühel või teisel momendil, kuid neid saab alati ka varem osta kui on soovi ja võimalusi. Veoautoga ei saa kaevandada ka ruum pole ka kõige suurem. Põhiline oht on kuhugile kaugele minemine materjale otsima/tooma, siis tuleb alati ekstra hapnik ja parandamise tööriistad kaasa. Keskusest kaugel olles on äärmiselt kerge kogemata ära surra. Soovitan ka alati võimalikult palju materjale korraga kaasa tuua ja ülejäägid laohoonesse panna. Ühel momendil jõuab nii kaugele, et saab teiste keskustega suhelda. Peale seda saab oma baasi laiendada ja teenida erilisi hüvesid. “JCB Pioneer: Mars” annab Marsi planeedist karmi reaalsuse koos Unreal Engine 4 üksikasjalike kõrgkvaliteetsete piltide, sõidukite ja ilmastiku mõjudega. Kui Sulle meeldib mängida ellujäämise mängu eriti karmides tingimustes, siis see mäng on täpselt Sinule.

Hinne 6/10

+ Realistlik taust.
+ Huvitava mängustiiliga.
+ Saad ehitada ja teha palju erinevaid hooneid.
+ Idee on mõnus ning alguses tõmbab kiirelt kaasa.

– Võib hakata igav.
– Korduv tegevus.
– Ei paku midagi uut.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar