Arvustus: “Life is Strange: Before the Storm – Brave New World” – liiga sarmikas, et vastu panna.

Episood 1 “Awake” arvustust saab lugeda pildile klikkides.


 

Tootja: Deck Nine, Square Enix
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Playstation 4, Xbox One
Ilmumisaeg 31. august 2017
Toetaja: Gamestar.ee

Teine episood nimega “Brave New World” on väljas ja need 2 tundi ja 40 minutit läksid mööda päris kiiresti ning pean tunnistama, et lugu hakkab vaikselt naha alla hiilima ning toimib kõvasti paremini kui esimene episood seda teha suutis. Hakkab kujunema üks kindel ja läbiv teema, milleks on isa (suhted isaga) ning stabiilne perekeskkond. “Before the Storm” ongi tegelikult lugu, et mis juhtub siis, kui see kõik tasakaalust välja lendab ja hormoonides möllavad noored teismelised sinna keskele jäävad.

Lugu jätkub järgmisel päeval, kus Chloe ja Rachel peavad vastutama koolist poppi tegemise eest ning seal mängib ennast lahti paar huvitavat elementi, andes näiteks lisainfot Chloe kohta, täpsemalt tema sotsiaalse tõrjutuks saamise kohta, mida originaalses “Life is Strange” mängus kordagi ei arutatud. Ilma detailidesse laskumast saan öelda, et teine episood jätkab täpselt samas tempos ja atmosfääris, kuid halvad elu keerdkäigud enam ei ole ainult peategelaste mure, vaid terve seltskonna probleem. See tähendab, et igal karakteril, ka mõni pisikene kõrvaline tegelane, on mingisugused suured probleemid, mida lahendada.

 

Oluline osa teiste probleemides on Chloe’il ning mängijal läbi tema. Suheldes iga inimesega on võimalus neid aidata või muresid leevendada. Selle läbi Chloe enda mured saavad teiste spektrumi ning tekitab sitatsiooni, mida originaalne mäng ei suutnud – Chloe Price on sümpaatne karakter. Igaks juhuks tuletan meelde, et esimeses mängus põhimõtteliselt igal kohtumisel oli Chloe enesekeskne ja ülbe.

Järgmine oluline areng on Chloe tagasirääkimise mehhanismi kasutamine. Lavastus on võtnud natukene küpsema rolli, mis tähendab, et enam ei ole see alati parim variant ning iga kord see enam isegi ei toimi. Sellega tahetakse öelda, et küpsem variant on parem ja õigem valik, selle asemel, et igal võimalusel tagasi rääkida. Episoodi algus on tõsine teismelise kasvamisraskuste palagan, siis keskmine osa juba tõeline ja kvaliteetne jutustamine, kus karakterid võtavad juurde rohkem kihte, mida minul kui pealtvaatajal (sest ega siin tegelikult väga mängida midagi ei ole) on kergem imetleda.

Viimane on kohati lausa komöödia, kuid rohkem siiski südamlik avastusretk väljaspoole enda mugavusstooni, olles nagu kompamine pimedas tulevaste võõraste (ja keelatud) tunnete jaoks. Probleemiks pean pikale veninud lõppu. On üks moment, mida kindlasti on kaua oodatud, peale mida panin mängupuldi käest ja eeldasin, et asi on läbi, kuid ei olnudki. Ligikaudu pool tundi venimist, mis küll andis üllatuslõpu (noh, mitte eriti kui ekraanile vaadanud kahe episoodi jooksul), tõmbas kogemust tagasi ja saatis viimast kolmandat episoodi ootama kahtlevalt. Siiski teine episood on kõvasti parem kui esimene, mis tähendab ainult ühte – kolmas tuleb eepiline.

Hinne: 7/10

+ Chloe Price saavutab sümpaatse karakteri rolli.
+ Tagasi rääkimise mehaanika areneb edasi.
+ Lisainfo Chloe mineviku kohta.
+ Chole ja Racheli suhe areneb edasi.
+ Tugevalt lavastatud keskmine ja viimane kolmandik.

– Lõpp läks pikale. Lasti mööda ideaalne moment episood lõpetada.

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar