Arvustus: “N++” – jääb mugavalt enda kitsasse žanri ja loodab parimat.

Tootja: Metanet Software Inc.
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Playstation 4, Xbox One, Mac,
Ilmumisaeg: 28. juuli 2015 (PS4), 25. august 2016 (PC, Mac), 04. oktoober 2017 (Xbox One)

N++” on kiiretempoline momentumil põhinev 2D platvorm mäng, mille tegevustik on kaugel düstoopilises tulevikus. Metanet Software poolt loodud lihtsakoelises teoses võtab mängija endale ninja rolli, kelle ülesandeks on takistusi läbi, napilt vältida tapjaroboteid ja korjata kullakaste selles visuaalselt omalaadses minimalistlikus ulmemaailmas. Mängu fookuseks on sujuv füüsika, hea kontroll enda karakteri üle, kus kiirus ja interts määrab eduka liikumise läbi erinevate tasemete, mis üpris kiiresti väga keeruliseks. Mängul on päris pikk ajalugu, sest esimene versioon nimega “N” ilmus juba 2004, mis läbi suusõnalise leviku jõudis miljonite mängijateni. 2008 uuendati eelmist versiooni ja lasti välja “N+“, mida saatis samuti omajagu edu läbi erinevate platvormide ja kanalite. 2015 tuli esimene verisoon “N++”, mis levis läbi Playstation 4 tasuta mängude programmi. 2016 suvel nägi ilmavalgust Steami versiooni ning alles selle aasta sügisel jõudis lõpuks ka Xbox One platvormile, kus peal seda ka mängida saime.

Mängida on võimalik üksinda või koos sõbraga samal ekraanil (samuti ka läbi interneti), kus saab teha koostööd või joosta aja peale võidu. Samuti saab luua oma leveleid ja kujundada neid nii nagu endal on soovi. Mängimisel on vaja ainult kahte põhinuppu, millest üks hüppab ja teine alustab levelit uuesti, kui midagi peaks valesti minema. Liikumine toimub ainult vasakule ja paremale, ülesse ja alla nagu igas 2D videomängus.

Visuaalselt äärmiselt minimalstlik teos panustab kvaliteetsele helotööle, mille üldmulje on dünaamiline ja tempokas. Taoline seade loob mängijasse pinget ja ärevust ning taustamuusika haarab kerge vaevaga endaga kaasa. Keskkonda kui sellist otseselt ei ole, seega siin võiks mõelda vanadele retromängudele, kus taust on hallikas ja suhteliselt igav. Õnneks saab iga mängija seda muuta vastavalt oma soovile. Karakterite ja tegevuskeskkonna värvide valik on mitmekülgne ja intrigeeriv.

Mõeldes eelnevatele sarnastele mängudele on “N++” tunduvalt kvaliteetsem, sest kõik on selgema plaaniga disainitud ja lisaks on võimalik rohkem mängu siseseid liike valida. Samuti luues ise erinevaid fantaasiarikkaid leveleid, on tegemist lõputu kogemusega, kus uus sisu ei saa ealseki otsa – tuleb ainult valida enda lemmikud ning mängida kuniks on jaksu. Hetkel on mängu hinnaks on 19,90 eurot (Steamis 14,99€), kuid üksikmängija nõrga sisu tõttu võiks hind olla pigem 10 eurot, siis oleks hinna ja mängu suhe paigas.

Kokkuvõtvalt ütleks, et platvormi žanri pooldavad mängurid võivad seda proovida üsna julgelt, kuna keerukust, oskust ja mõtlemist pakub “N++” kamaluga. Kuid mängijad, kes on rohkem intrigeeritud narratiivil põhinevatele mängudele, võidusõidule, seiklustele ja paljudest muud tüüpi mängudele, siis neile jääks see liiga igavaks ning isegi võib-olla arusaamatuks, sest “N++” mitte kuidagi ei venita enda kitsast 2D platvormeri žanri definitsiooni. Vahelduseks seda mängida on täiesti tore, eriti veel kui kodus on olemas pisipere, sest lihtsakoelisuses peitub täiesti enda teatav võlu.

Hinne: 6/10

+ Suurepärane soundtrack.
+ Heli kvaliteet on tugevalt üle visuaalsest esitlusest.
+ Sisu ei saa kunagi otsa.
+ Ainult enda fantaasia on piiriks.

– Üksikmängijale mõeldud sisu on lühike.
– Visuaalselt liiga minimalistlik.
– Liigsed kontrastid disainis häirivad.
– Lühiajaline meelelahutus, sest tulemust ei ole.
– Hind on liiga krõbe.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar