Arvustus: “Offensive Combat: Redux!” – pigem lühiajaline meelelahutus kui tõsiseltvõetav FPS.

Tootja: SlapShot Games, Three Gates AB
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 18. august 2017
Toetaja: SlapShot Games

Offensive Combat: Redux!” on Three Gates stuudio poolt arendatud järg oma eelkäiale. Täpsemalt on tegu huumori võtmes online First Person Shooter mänguga, kus pannakse peamine rõhk mõnusale ajaviitmisele. Mäng võimaldab seda teha nii üksinda kui koos sõpradega. Mängijal on võimalik valida mitme erineva mängurežiimi vahel: Deathmatch, Team Deathmatch ja klassikaline Capture the Flag. Lisaks on võimalik mängida üksinda robotite vastu või siis uurida ja selgeks õppida kõik kaardi nurgatagused, et online keskonnas teisi osavamalt maha võtta ning teada ette kõiki kohti kus keegi varitseda võiks. Erinevaid auskohti on kokku hetkel 6 ning ühele kaardile mahub maksimaalselt 15 mängijat. Antud suurusega kaardile on maksimaalne mängijate arv just paras, et rahulikuks hingetõmbeks aega ei jää.

Mängu enda põhimõte sarnaneb kõige rohkem tuntud Quake-ga, kus siis lisaks põhivarustusele on kaardile ära peidetud perk-id, mis annavad võitlejale rohkem elusid, lisakaitset, lõputus koguses kuule jne. Nagu juba mainitud sai, on “Offensive Combat: Redux!” tehtud läbi huumoriprisma. See hakkab silma kohe karakteri ehituses, kus mängija saab erinevatest kehaosadest luua enda karakteri välimuse. Ei maksa üllatuda kui sinu „koksajaks“ osutub nunnu panda või hoopis teisest galaktikast pärit tulnukas. Siin pole ka veganid unustatud – miks mitte kehastuda hoopiski banaaniks? Ühesõnaga valikut peaks jaguma igaühele ning väidetavalt täieneb see varsti veelgi!

Vindi üle keeramiseks on sisse toodud äsja magama saadetud vaenlase mõnitamine – pwnimine, kes siis oma killcamis näeb vastast vulgaarseid liigutusi tegemas. Sellist käitumist premeeritakse lisa XP ja randomdrop-iga. Lisaks põhjalikule karakteri ehitamise võimalusele on samuti ka korralik relvaarsenal. Valikus on FPS-ile omased modernsed relvad– automaadid, püstolid ja snaiprid. Lisana on valikusse toodud erinevad ulmelised ja lähivõitluse relvad. Näiteks on võimalik kodukokkadel lajatada vastasele panniga. Samuti ei ole välja jäetud relvade modifitseerimine. Võimalik on muuta käsitlust, omadusi ning välimust. Enamlevinumad muudatused on näiteks salve suurus, laadimise kiirus, laskmise stabiilsus ja erinevad sihikud.

Nagu juba kombeks, on mängu alguses lahti ainult teatud relvad, outfitid ning  pwn-id. Iga vastase hävitamine premeerib mängijat nii XP kui ka rahaga. XP eest saab osta ja täiustada relvi ning raha eest võib muuta tegelase välimust ja pwn-i. Graafilise poole pealt ei saaks öelda, et tegu oleks meistriteosega. Selliste tekstuuride ja detailsusega mänge võis näha oma 10a tagasi AAA mängudes, samas on see hea uudis neile, kes ei oma tippklassiarvutit – ka nemad saavad mängu mängida maksimumgraafikaga.

Mängurile, kellele meeldib asju purustada, peaks antud tootest suure kaarega mööda käima. Vähe sellest, et näiteks autode klaase ei saa purustada, ei anna mingit efekti ka puhtalt seina tulistamine – mingeid kuuliauke lihtsalt ei teki.  Relvade käsitlemine on samuti arkaadilaadne. Automaadid omavad küll mingit spray-d, kuid bulletdrop ja recoil on siin pigem võõrad nähtused. Kahjuks ei teeni ka mängu heliefektid lisapunkte. Relvade helid kõlavad ebarealistlikult ning menüü taustamuusika on umbes 1 minuti pikkune, mis on seadistatud lõpmatule kordusele. Kokkuvõtvalt võib öelda, et mängurid, kes otsivad pigem head meelelahutust, mitte tõsiseltvõetavat FPS-i, võiks antud toote järgi proovida küll. Suurtel COD-i ja Battlefieldi seeria fännidel tasuks aga sellest mängust kõrvale vaadata.

Hinne: 6/10

+ Karakterite ja relvade modifitseerimise võimalus
+ Humoorikas

– Graafika on aegunud
– Olematu füüsika, relvade käsitlus
– Kehvad heliefektid

Autor: Simmo Soonsein
Toimetaja: Raiko Puust

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar