Arvustus: “Pro Gamer Manager 2” – videomängurid on ka sportlased!

Tootja: Millenway
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 13. oktoober 2017

Pro Gamer Manager 2” on 2D vaates simulatsioon, kus tuleb kokku panna parim e-spordi tiim. Mäng sarnaneb palju  SIMSj’ile, kuid põhimõtteliselt on standartne mänedžeri mäng, mis konkreetselt midagi uut peale teema ei too . PGM 2 paneb mängija looma omaenda e-spordi organisatsiooni, mis värbab erinevaid osavaid mängijaid, et seeläbi turniirne võita. Eduka organisatsioonina peab mängija mänedžerina professionaalsete mängurite füüsilise ja vaimse tervise eest hoolitsema, et nemad seeläbi turniirid omakorda edukalt läbiksid. Alles lapsekingades espordi kultuur kasvab kiiresti ning juba näitab karmi reaalsust – nõrgad jäävad maha ja surve on üüratu, rahasummad veelgi suuremad.

Mängus saab valida viisi, kuidas mängurid ehk esportlased enda võimeid ja oskusi arendavad. Alguses tuleb ka luua oma tiimile logo ja nimi, mis jääb kestma kogu mängu vältel. Samuti tuleb ka ehitada oma tiimile maja koos kõikide mugavustega nagu tualett, et vältida õnnetusi ning külmkapp, et kõhjud kunagi tühjaks ei saaks. Kindlasti ei tohiks unustada mugavaid magamisasemeid, et mängijad saaksid korralikult puhata. Meeskond peab olema võimalikult heas tujus ja hästi hoolitsetud, sest siis ja ainult siis nad esinevad enda parimas võimalikus vormis.

Edukas tiim on sõltuv headest sponsoritest, seega see võtab omajagu aega ja planeerimist. Kuna kogu ettevõtmine ei ole hobi ja enda lõbuks, siis raha sisse- ja väljaliikumine peab olema kontrolli all ning karm reaalsus ründab taas – tihti läheb valesti ning pankrott hiilib ligi. Iga turniir on oluline punkt, kus vastavalt teistele võistkondadele tuleb kokku panna nö “alustavad mängijad” võis iis põhiline tiim, kus võivad olla lihtsalt parimad mängijad, kes mängivad turniiridel teiste vastu või hoopis mõni kaval seade. Võita on võimalik erinevatel viisidel ning ka suhteliselt keskmiste mängijatega. Kas Sina eelistaksid pigem halba laskurit, kuid heade oskustega tiimi liidrit või head mängijat pikse kiiruste reaktsiooniga, kuid halva tujuga tõmmates ülejäänud meeskonna üldist moraali alla?

Mäng käib tegelikult nagu iga teine selles žanris – läbi menüüde ja valikute. Mingit otsest füüsilist oskust vaja ei ole peale hiirekliki põhimõtteliselt. Kogu mäng on valikutes ja planeerimises, asjade ettenägemises, teiste meeskondade tundmises ning info analüüsimine peab olema selge. Muidugi saab alati ka vaadata, kuidas sportlased madistavad fiktiivses espordi tulistamismängus, mis on omakorda satiir MOBA ja FPS domineerimisele, kuid võib kõik vahele jätte ja vaada nö “ainult numbreid”. See viimane on viis, kuidas ise selliseid naudin – kiire ja efektiivne, kuid kohvipausil on tore lasta ka mõnel mängul välja ennast mängida. Või elada kaasa pingelisele finaalile, kui meeskonnad on ikka väga võrdsed.

Visuaalselt on mäng lihtne, kuid üllatavalt kaunis oma 2D pealvaates välimusega. Mängu FOWfield of view) on täpne ja näitab ilusti kõik detailid välja. Graafiliselt ei ole midagi halba, kuid just esile ka ei tõuse. 2D keskkond toimib, lahendused on efektiivsed, seega pigem kiidan tegijaid antud kategoorias. Mängu muusikaline pool on ka sobilik ja teemakohane. Muusika on huvitav ja meeldejääv, midagi sellist, mida teistes mängudes juba naljalt ei kohta. Täiesti mõeldav oleks korralik soundtrack välja anda. Heliefektid on hästi valitud ja mõjutavad keskonda, mängija võib tunda nagu ta oleks selles simulatsioonis ise sees – kõrvaklappidega muidugi ainult. Heli omab siin tegelikult rohkem tähtsust kui enamustes mänedžeride mängudes, mis on siin üks unikaalseid pooli.

Kokkuvõtteks on simulatsioon kaasahaarav ja huvitav. Teema on paeluv, eriti neile kõigile, kes ise võistlevad ja soovivad rohkem teada tiimide majandamisest. Graafika ja muusika on omal kohal täiesti korrektsed. Kuna tegemist on Early Access versiooniga, mis on alfa staadiumis, seega on tehnilised probleemid nagu kaadrisagedus kõigub ilma põhjuseta, vahepeal jookseb kokku, menüüdes esineb veidraid tekstiga seotud muresid ning tihti ei saanud nuppudele vajutada. Tuumik on siiski paigas, mäng töötab ja annab imeliselt edasi ideed, milline täisversioon hakkab olema, seega ei ole mingit põhjust “Pro Gamer Manager 2” mitte soovitada.

Hinnang: 6,5/10

+ Soundtrack on meeldiv.
+ Graafiliselt tabab märki. Ei pinguta üle ja jääb maitsekaks.
+ Hoiab tempot üleval. Tugevalt kaasakiskuv.
+ Palju valikuid ning suurepärane AI mängusüsteem.
+ Mängijate iseloomud toimivad nagu peaks.
+ Menüüd on selged ja kergelt navigeeritavad.

– Muutub üksluiseks, kui žanri ei hooma.
– 2D platvormil ei ole mäng nii huvitav kui see oleks 3D.
– Logo ei saa muuta mänguajal.
– Õpetus on konarlik ja algus venib.
– Tehnilised probleemid.
– Teatud protsesse turniiride juures ei saa vahele jätta.

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar