ARVUSTUS | “RPG Maker MV”- Piiramatu vabadus.

RPG Maker MV
RPG Maker MV Arvustus

Arvustus: “RPG Maker MV”
Tootja: 
Enterbrain, KADOKAWA Future Publishing, ROHKEM
Lavastaja: 
Platvorm:  PlayStation 4 , PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg:
11. september 2020
Toetaja: NIS America

Videomängude mängimine on kindlasti üks hobisid, millega meie, selle saidi lugejad ja arvustajad kokku puutume. Videomängude tegemine on seevastu aga midagi, mis jääb paljudele puutumatuks. Selle koha pealt aga aitab “RPG Maker MV”, mis teeb mängude loomise hõlpsaks ning on saadaval isegi konsoolidel. “RPG Maker MV” arvustus uurib, kuidas antud tarkvara toimib ning kas seal tehtavad mängud võivad olla näiteks järgmised “Final Fantasyd”.

“RPG Maker MV” annab tegijatele vaba voli, mis-kus ning millist moodi oma teost luua. “Mängija” saab luua oma tegelased, oma maailmad ning enda loo, kasutades selleks ülimalt detailseid ning rohkeid tööriistu. Lisaks on võimalik mudida erinevaid vastaseid, lisada “evente”, mille kaudu lugu edasi areneb ning palju muud. Valida on võimalik ka mingi baas, mille peale oma üllitis üles ehitada.

RPG Maker MV
RPG Maker MV arvustus

Kõige suurem murekoht antud teoses on aga see, et klaviatuuri ja hiire tugi praktiliselt puudub. Kuigi puldiga asjade tegemine on tehtud võimalikult hõlpsaks, jääb ikkagi midagi puudu. Ainult teksti saab sisestada päris klaviatuuriga,kuid saja viiekümne erineva menüü vahel navigeerimine muutub üsna kurnavaks ja aegavõtvaks.

Mida rohkem antud programmi kasutada, seda keerulisemaks ja detailsemaks iga asi muutub. Tunnen, et antud tarkvara on mõeldud ainult nendele, kes tõsiselt üritavad mingit mängu teha ja ei kellelgi muule. Küll aga annab see tavamängijale hea ettekujutuse, kui raske on luua videomängu, isegi kui kõik tööriistad on olemas.

RPG Maker MV
RPG Maker MV arvustus

Lisaks sellele, millest just rääkisin, on võimalik igaühel alla laadida tasuta rakendus, mille kaudu teiste tehtud mänge mängida. Selle leiab “RPG Maker MV” vastava konsooli poelehelt ning on üpriski pisike oma allalaadimissuuruses. Ise ei jõudnud kahjuks kellegi teise vaimusünnitisi proovida, kuid usun, et seal leidub nii mõndagi põnevat.

“RPG Maker MV” on raskesti kasutatav tarkvara vaatamata oma võimalikult lihtsaks tehtud disainile. Menüüdevaheline lag, klaviatuuri-hiire toe puudumine ning suur arv allalaetavat lisasisu jäävad takistuseks kõikidele, kes soovivad oma videomänge luua. Teiselt poolt on aga tegu programmiga, mis, nagu öeldud, on tehtud võimalikult lihtsaks. Niisiis kui tahe on suur, on see tarkvara just sulle!

Hinne: 8/10

+ Hõlbus

+ Väga väga väga palju erinevaid mooduleid

+ Tasuta võimalus proovida teiste inimeste loodud mänge

+ Tegevust sadadeks tundideks

– Klavituuri ja hiire tugi puudub

– Palju allalaetavat lisakraami

– Menüüd kipuvad hakkima

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar