Arvustus: “Rust” – kaduma läinud superhitt.

Tootja: Facepunch Studios
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg 11. detsember 2013
Hind: 19,99€ (Steam)

Rust” on ellujäämismäng, mis on loodud Facepunch Studios poolt. Mäng avaldati esimest korda Steami Early Access programmi kaudu 11 detsember 2013. Mängus ei ole üksikmängijale mängurežiime ega mingit lugu, ainult mitmikmängu võimalus. “Rust” oli algselt täielik “DayZ” koopia, kus natukene lisaks populaarset “Arma 2“, lihtsalt rohkem meisterdamise võimalusi. Mängu eesmärgiks on jääda ellu keset loodust, meisterdades asju materjalidest, mis on kogutud või varastatud: mängija alustab ainult kivi ja tõrvikuga. Pakkuda on ainult mitmikmängu mood ja levinumaks kontseptsiooniks on liituda hõimuga. Rüüstamine on tavaline tegevus, mida tehakse tavaliselt suurte gruppidena.

“Rust” ilmumisel oli see segatud kriitiliste ülevaadetega ja paljude võrdlustega selle aja populaarseimate ellujäämismängudega nagu DayZ ja Minecraft. Kriitikute sõnul pole mängus ühtegi asja, mis oleks valmis ja mida ei oleks vaja lõpetada ega ümber teha. Selle aasta märtsis täitus viie millioni koopia müük, mis on märkimisväärne saavutus ja põhjus, miks oli aeg teose juurde tagasi naasta.

Rust” paneb mängijad üksteise vastu karmi, avatud maailma, mille põhieesmärgiks on ellu jääda. Loomad, nagu hundid ja karud kujutavad endas ohtu uutele mängijatele, kuid peamine oht tekib teistelt mängijatelt. Mängija vs mängija võitlused peetakse vibudega ja meisterdatud relvadega. Kuulid lendavad ballilistiliste trajektooride kaudu. Iga erineva relva jaoks on mitut tüüpi kuule. Kahju arvutatakse tabavussüsteemi põhjal, mis tähendab, et pähelasud on rohkem kahjutekitavad kui mujale tabatud lasud. Ellujäämiseks peab mängija valmistama tööriistu, ehitama aluseid ja looma meeskondi teiste mängijatega.

Oluline element on ka airdrop (õhust langevad moonakastid). Need ilmuvad juhuslikult, kuid neid saab ka kutsuda kelle iganes poolt, kes kasutab haruldasi tarbekaupu, mida nimetatakse tarbesignaalideks. Airdropid on langevarjuga varustatud kaubaalused, mis toimetatakse kohale lennukiga ja neid on näha väga kauge maa tagant. Järgmine oluline element on ründehelikopterid. Need ilmuvad juhuslikult ja tapavad kõiki mängijad keda näevad. Mehaaniliselt lihtne, päris raske ja väljakutsuv mäng omab kõike, et olla veelgi suurem hitt, kuid mingil põhjusel arendajal ei ole soovi või jaksu asja korralikult lõpule viia.

Mängu graafika ja heli on väga heal tasemel ja keskkonda sulanduvad. Graafiline detailsus on lausa 5+, arvestades veel, et mäng on juba neli aastat vana. On näha kõiki detaile ja saab lasta kohe ka menüüs automaatselt mängul graafika sätteid valida. Nõrgematele arvutitele on mõeldud potato režiim ehk kartuligraafika, mis on kõige halvem. Kokkuvõtteks on lihtne öelda, et “Rust” on kaduma läinud superhitt, mis on kuni tänaseni alfas. Ei oska öelda, et kas keegi sellega enam tegeleb, kuid kui isegi täna hakata edasi arendama, siis viie miljoni müüdud koopia pealt ei oleks keeruline tõusta kõrgemale. Kvaliteet on kõrge, sellel mis töötab ja korralikult valmis, seega julge soovitus.

Hinne: 8/10

+ Väga tegevusrikas mäng.
+ Palju võimalusi surma saamiseks ja läbimängimiseks.
+ Väljakutsuv.
+ Audiovisuaalselt päris võimas.

– 4 aastat ja ikka veel Alpha.
– Algselt oli kopeeritud teiste mängude pealt, üks ühele.

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar