Arvustus: “Save The Ninja Clan” – verine ja frustreeriv 2D ninjade platvormer.

Tootja: Sometimes You, Willz
Lavastaja: Evgeniy Kolpakov
Platvormid: Playstation 4, PC, Xbox One
Ilmumisaeg: 7. juuli 2017 (PS4), 5.mai 2017 (Xbox One), 20. jaanuar 2017 (PC)
Hind: 0.99€ (PC), 2.57€ (PS4), 2.57€ (Xbox One)

Save The Ninja Clan” on seiklus-platvormer, kus kuri ninja röövis protagonisti klanni ja mängija ainsaks ülessandeks on sõbrad päästa. Tegemist on lihtsakoelise 2D märuliga, kus tuleb kasutada nugade loopimist ja kiireid reaktsioone, et pääseda mõnest hullust olukorrast ja et hävitada kõik vaenlased kes takistavad sõprade päästmise üllast missiooni. Mängija kasutada on kolm erinevat ninjat kolmel erineval tasandil, kus igal müstilisel ninjal on üks unikaalne võime. “Save The Ninja Clan” on küll lineaarse üleehitusega, on seda siiski võimalik mängida kahel omapärasel viisi. Esimene on tavaline narratiiv, liikudes vasakult paremale leveli lõppu ning sedasi level leveli haaval kuni lugu on läbi. Teine varinat on fantaasiarikkam, kus iga tase peidab “bugi“ (tehniline viga), mille leidmisel “game master” ehk mängulooja läheb endast välja ja saadab mängija lihtsalt järgmisle levelile.

Mängimiseks on vaja kasutada ainult kolme nuppu ja vasakut analoogikangi liikumiseks. Levelid lähevad iga läbitud tasemega järjest keerulisemaks ja ambitsioonikamaks,kuid alati on olemas võimalus keerulisemaid tasemeid läbida kergemal viisil otsides ülesse “bugi“, et mänguloojat ärritada. Leveleid on 30, kus on kokku kolm bossi – igale ninja tüübile on oma pahalane keda alistada. Mängija eesmärgiks on koguda kõik rullid, mis ootavad iga taseme lõpus (need sisaldavad infot sõprade asukoha kohta).

Varieeruvust pakub peidetud lisateekonnad levelite läbimiseks, olles truu esialgsele ideele – pakkuda mängu speedrunneritele. Iga taseme lõpus saab vaadata, kuidas läks levelit läbides (mis valesti läks, kus pidevalt surma sai jms). Oluline mängumehhanism on võimalus modifitseerida nuge, mida ninjad loobivad. Osavatele näppudele on võimalus muuta mängu kiirust, et teha kogemus väljakutsuvamaks.

Rääkides graafikast ja helist, siis visuaalne pool on hästi välja tulnud ning stiilimuster tekib kiirelt. Esiplaanil toimub kogu mängu põhitegevus, kus iga element on omal kohal ja detailid on selged. Taust on eristatav ja lisab asukoha atmosfäärile, suunad ja kohad kuhu tuleb ja saab minna on korrektselt fikseeritud ja eriefektid on ilusad. Näiteks ventilaatorite valgustuse suund ja välgunooled. Heli pool ei ole midagi erilist, kuna muusika ei sobi leveliga kokku ja tihti häiris kuni lausa meeleolu rikkumiseni. Muusika kiirustab, samal ajal kui tegevustik sunnib kannatusele.

Save The Ninja Clan” on loodud inimestele kellele meeldib mängida aja peale, kuna igal levelil on aktiivne taimer, mille tulemuse põhjal antakse sooritusele hinne, mis kombineerib kiiruse ja osavuse leveli läbimisel. Väikestele lastele kindlasti seda ei soovita olenemata väljanägemisest, kuna selles esineb palju vägivaldseid surmasid ja ohtralt verd (tõmbaks analoogid “Super Meat Boy” mänguga).

Mängu kvaliteet vastab küsitud hinnale igal juhul. Mängus on piisavalt tegevust, omajagu kestvust, väljakutsuv ja graafiliselt rahuldav. Kordus on esiletõusev probleem seda tüüpi mängudel ning ka “Save The Ninja Clan” ei ole sellele immuunne. Väikestuudio Willz ambitsioonid läksid ette reaalsest võimekusest, mille tulemusena on osad levelid segased ning vägisi jääb mulje, et see on rohkem lohakusest või ressurssipuudusest tulenev probleem. Samuti on raske raputada tunnet, et “Super Meat Boy” on olnud enam kui ainult inspiratsiooniks, kus osad sektorid ja mehhanismid on lausa üks-ühele koopiad. Minu arvamus mängust on selline, et see on toreda üldmuljega vägivaldne märul-platvormer , mis vahepeal frustreeib, aga samal ajal motiveerib piisavalt, et kogemus on rahuldav. Enda žanris mitte midagi unikaalselt, kuid piisavalt hea, et meelde jääda.

Hinne: 7/10

+ Tore mängida. Palju sisu.
+ Nõuab osavust.
+ Piisavalt varieeruv, et igav ei hakka.
+ Visuaalselt sobilik. Atmosfäär on tabatud teemasse.

– Halb muusika.
– Kohati segased levelid, mis põhjustab asjatud frustratsiooni.
– Sarnaneb liiga palju teistele tundub žanri esindajatele.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar