Arvustus: “SEGA Mega Drive Classics” ehk kuidas nooremat mänguripõlvkonda nutma panna.

 

Tootja: SEGA
Lavastaja: –
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC
Ilmumisaeg: 29. mai 2018
Toetaja: SEGA

Olen juba varasemalt heietanud oma lapsepõlvest ning erinevatest mängutubadest, kus sai korduvalt 10 krooni eest pool tundi mõne 2D videomängu seltsis aega veedetud – nii need rahad läksid, suvevaheajad kulusid ning keretäied tulid, sest kõiki rahasid ei kasutatud sihtotstarbeliselt. Põhiline huviorbiit oli SEGA Mega Drive. Kui ma ühel heal päeval, aastaid hiljem enda jaoks erinevad emulaatoreid avastasin, olin üsna kindel, et asjad enam paremaks minna ei saa. See siiski juhtus, kui konsoolidele hakkasid sujuvalt ilmuma erinevad retromängude kollektsioonid, nagu näiteks “Capcom Classics Collection Vol 1”. Neid oli võimalik sõpradega koos suurelt ekraanilt juba tuttavate pultidega väikese õlle juurde väga hea toksida. Nüüdseks on SEGA välja tulnud uue kogumikuga, et vanema aja mängurid saaksid uuesti lapsepõlve meenutada ning noorem põlvkond neid vaadates naerda või nutta, siin ta on – “SEGA Mega Drive Classics”.

“SEGA Mega Drive Classics” on nagu eelnevalt juba öeldud, retromängude kogumik, mille sisu jääb peamiselt kaheksakümnendate lõppu ning üheksakümnendate algusesse. Kokku sisaldab see 53 erinevat 16-bittise ajastu suurteost mitmesugustest mängužanridest. Iga mängija leiaks sealt midagi endale. Lisaks retromängudele on aga lisatud ka mõned uuemad omadused, et inimestel oleks rohkem väljakutseid või mõni tüütum osa oluliselt lihtsam. Suurim pluss oleks üle võrgu toimiv mitmikmäng, teeb elu oluliselt lihtsamaks. Lisaks on olemas ka trofeede tugi, üleüldised punktide edetabelid ning erinevad väljakutsed nii kiiruse kui ka oskuse kohapealt. Peale selle on ka olemas aja edasi ja tagasi kerimine ning quicksave ja quickload. Julgematel on võimalik oma oskusi proovile panna tagurpidi mängides, selle asja nimi on mirror mode.

Täpsem nimekiri mängudest:

Alex Kidd in the Enchanted Castle
Alien Soldier
Alien Storm
Altered Beast
Beyond Oasis
Bio-Hazard Battle
Bonanza Bros.
Columns
Columns III: Revenge of Columns
Comix Zone
Crack Down
Decap Attack
Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine
Dynamite Headdy
ESWAT: City Under Siege
Fatal Labyrinth
Flicky
Gain Ground
Galaxy Force II
Golden Axe
Golden Axe II
Golden Axe III
Gunstar Heroes
Kid Chameleon
Landstalker
Light Crusader
Phantasy Star II
Phantasy Star III: Generations of Doom
Phantasy Star IV: The End of the Millennium
Ristar
Shadow Dancer: The Secret of Shinobi
Shining Force
Shining Force II
Shining in the Darkness
Shinobi III: Return of the Ninja Master
Sonic 3D Blast
Sonic Spinball
Sonic the Hedgehog
Sonic the Hedgehog 2
Space Harrier II
Streets of Rage
Streets of Rage 2
Streets of Rage 3
Super Thunder Blade
Sword of Vermilion
The Revenge of Shinobi
ToeJam & Earl in Panic on Funkotron
ToeJam& Earl
Vectorman
VectorMan 2
Virtua Fighter 2
Wonder Boy III: Monster Lair
Wonder Boy in Monster World

“SEGA Mega Drive Classics”, teatud ka kui “SEGA Genesis Classics” alustab lühida kuulsamaid mänge tutvustava videoklipiga, mis juhtumisi oli ka antud teose treileriks üle veebi. Seejärel leiab mängija end keskmise mänguri magamistuba meenutavast keskkonnast. Seinad on loomulikult täidetud erinevate plakatite ja mänguteemaliste meenetega, muide kogumikuga tuleb ka füüsiline poster kaasa. Otse ette jääva teleka ning mängukonsooli juures on võimalik mänge ja nuppe seadistada, soovi korral saab pilti retrolikumaks muuta või panna kõik peegelpilti, isegi tekst on tagurpidine. Parempoolsest mänguriiulist leiab erinevaid kassette ning vasakul on näha trofeed, edetabelid ja üle võrgu mitmikmäng.

Nii mängu ära valimise kui ka vahetamise puhul on kasutusel animatsioon, kus kassett virtuaalsesse konsooli lükatakse või sealt välja tõmmatakse, kõik nostalgia nimel. Olgugi et kogu pilt tundub võimas ja kvaliteetne, muutub see kassetianimatsioon väga kiiresti tüütuks. Siiani olen proovinud umbes pooli mänge ning ei saa kurta, asi toimib nagu kellavärk ja pole ühtegi viga veel kohanud. Üle võrgu mitmikmäng tahab kõigepealt sõbra või mõne juhusliku inimesega ühendamist ning siis siirdutakse koos mängu valima, samamoodi toimiv on kohalik mitmikmäng. Isiklikult olen nimekirjas natuke pettunud, “Aladdin” ja “Eternal Champions” oleks minu jaoks asja veidi magusamaks muutnud, kindlasti oleks ka aidanud “Mortal Kombat 3”, loomulikult oleks ka mõnel lugejal sinna veel üht-teist lisada. Siiski toimib ka praegune variant, “Streets of Rage” ning “Golden Axe”, üsna korralikult, vähemalt minu jaoks.

Retrohõnguline “SEGA Mega Drive Classics” on hea võimalus lapsepõlve uuesti läbi elada või mõnele julgemale suurepärane võimalus esivanemate meelelahutusega tutvuda. Žanri osas on piisavalt valikuvõimalusi, aja kerimise võimalus aitab kasvõi raskeimast tasemest läbi ning üle võrgu toimiv mitmikmäng aitab raskel hetkel uusi mängukaaslasi leida. Positiivseks võib ka lugeda hinda, mis on kusagil 30 – 20 euro vahel. Head puldimurdmist.

[letsreviewunique title=”SEGA Mega Drive Classics – ehk kuidas nooremat mänguripõlvkonda nutma panna.” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Kogumiks on odav.,Tugevalt nostalgiline.,Lai valik – midagi igale maitsele.” cons_title=”Miinused” cons=”Mängude valik ei ole kõige parem.,Pigem mõeldud vanematele mänguritele.,Põhiline rõhk nostalgial.” affiliate=”Koduleht,https://megadriveclassics.sega.com/,PSN,https://store.playstation.com/en-si/product/EP0177-CUSA09771_00-SEGAMEGADRIVECLS” accent=”#09ff00″ final_score=”70″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

 

Jäta kommentaar:

About Priit Kajandi

See "Oppai" särgiga tüüp, kes kaklusmängude turniiridel oma saamatusega silma paistab. Põhihuviks on küll taktikalised rollimängud, kuid alati valmis ka Tekkenis molli saama

Lisa kommentaar