Arvustus: “Semispheres” – korraga vaigistav, rahustav ja väljakutsuvalt raske.

Tootja: Vivid Helix
Lavastaja: –
Platvormid: Nintendo Switch, PC,
Ilmumisaeg: 14. september 2017

Semispheres” on väikene puslemäng, mis sunnib mängijat kasutama mõlemat ajupoolt samal ajal. Kokku on 50 erinevat taset, mitu võimalust probleemide lahendamiseks, väikene taustanarratiiv poisi ja roboti suhtest ning eelkõige elust eemale viiv audiovisaalne mõistust stimuleeriv puslemäng. Paar tundi Switchi peal ‘Poolsfääride‘ arvukaid puslesid lahendada polnud just peadmurdvalt raske. Kuigi mõned tasemed selles meditatiivses puslemängus esitavad väljakutse, siis teised jällegi on liiga lihtsad isegi mängu hilisemas osas. Sellest hoolimata moodustavad mängu intensiivsed väljakutsed ja samas rahustav meloodia sundimatu harmoonia, mille saatel aega veeta.

Mäng sobib suurepäraselt Switch konsoolidele ja selle Joy-Con pultidele, kuna kogu aja vältel kontrollib mängija kahte paralleelset maailma, üks sinistes toonides, teine oranž. Iga pusle on ekraanil jagatud kaheks ning mängija kontrollib tegelasi mõlemal poolel, keda juhitakse analoogi nuppudega. Päästiknuppudega saab kasutada esemeid, mis on tasemete jooksul kogunud ning millega on võimalik nii enda kui ka näiteks vastasmaailma mõjutada. Hilisemad tasemed nõuavad tihti tegelaste samaaegset nobedat juhtimist ning õigeaegset esemete kasutamist, et vältida valvureid, kes mängija progressi peataks.

Tasemete kujunduse tõttu on lihtne sellesse maailma ära kaduda. Lihtsalt puslest pusleni, kuni jooksed vastu seina või jõuad lihtsalt mängu lõppu. See ei ole küll ajaliselt väga pikk mäng, kuid see-eest rahuldust pakkuv. Sügavaim osa mängust on ilmselt selle meeli vaigistav muusika, mis sobib ideaalselt mõtlemismängu taustaks. Sid Barnhoorn (Antichamber, The Stanley Parable, Out There) muusika on kogemuse üks suurimaid plusse ning aspekt, millega mängu hiljem positiivselt meenutada. Vivid Helix väiksestuudio loodud vastanduvate maailmade kontseptsioon pole aga üldse nii rahustav, vaid kergelt frustreeriv ja mõnusalt väjakutsuv, isegi adrenaliini pakkuv. Mida tase edasi, seda ajumurdvamaks ja samas intrigeerivamaks kõik muutus. Mängu lühike kestvus pani rohkemat tahtma ning see on kindlasti miinus – liiga lühikene kogemus.

Sellegipoolest, kui keegi soovib maha istuda ja oma Switchiga puhata, siis ‘Poolsfäärid‘ on nauditav puslemäng, mis on korraga vaigistav, rahustav ning väljakutsuvalt raske. Üldine mängu sisu puudus ja varieeruvus on pisut pettumust valmistav, kuid elamus on seda väärt ning odav hind ei võta tükki küljest ära.

Hinne: 6,5/10

+ Atmosfäär ja rahustav muusika.
+ Nutikas kontseptsioon ja pusled.
+ Mitu “ohooo” momenti, mida pole varem näinud.

– Ei kasuta ära potentsiaali.
– Üpris lühike.
– Ainukt üks viis mängimiseks.
– Korduvaks mängimiseks pole sisu.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar