Arvustus: “Spintires: Mudrunner” – metsaveo mäng Nõukogude Venemaa surematu tehnikaga.

Tootja: Focus Home Interactive, Saber Interactive
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Xbox One, Playstation 4
Hind: PC: 29.99€, Xbox one: 39.99€, PS4: 39.99€
Ilmumisaeg: 31. oktoober 2017

Mudrunner: A Spintires Game“ on Saber Interactive ja Focus Home Interactive eelmise hiti “Spintires“ baasil valminud järg. Pigem nagu ülim versioon üle miljoni koopia müünud indie mängude hitis, rohkem kui otsene järg. “Spintires“ ja “Spintires: Mudrunner“ on põhimõtteliselt sama mäng, kus viimane lisab uut sisu, kombineerib kõik DLC ning parandab esimese versiooni vigu.

Spintires: Mudrunner“ on simulatsiooni mäng, kus sõidetakse vene ja hävitamatu metsaveo rasketehnikaga läbi Siberi keeruliste tingimuste. Mängus on nii vanemaid kui ka uuemaid metsaveo masinaid, kattes iga võimaliku maitse. Mängus on mängija eesmärgiks tassida erinevate masinatega palke metsast saekaatritesse, kus teekonna käigus võib juhtuda peaaegu kõike – näiteks võib veosega ümber kukkuda, autoga kinni jääda ja muud sellist. Lisaks leveli alguses ja leveli läbimise käigus on võimalik veokitel vahetada kasutuses olevaid tarvikuid. Näiteks saab vahetada tagaveetavaid kärusid, saab muuta metsaveo veoki kütust ning on veel palju erinevaid võimalusi kuidas veokeid muuta. Kõike seda saab teha olles garaaži ees ja enne ülesande täitmisele liikumist. Garaaže saab igas levelis juurde saada neid kaardilt avastades või garaaži punktidega lukust lahti tehes. Lisaks garaažidele on igas levelis võimalik lukust lahti teha teisi veokeid, mida saab kasutada kuidas ja kuna tahes. “Spintires: Mudrunner“ sisaldab oma eelkäijaga võrreldes 9 uut kaarti ja 13 uut masinat, millega ringi liikuda.

Mängu käigus õpib mängija erinevate masinatega liikumist erinevates äärmuslikes looduslikes olustikes, saades detailseid teadmiseid metsas töötamisest ja rasketehnikast selle juures. “Mudrunner: A Spintires Game“ saab mängida üksi kui ka mitmekesi läbi interneti, lisaks iga levelit saab läbida kahte viisi – esimene on casual ja teine on hardcore. Lisaks tavalistele levelitele on mängus ka “challange“ ehk väljakutsed, mis on erinevate ülessannete täitmist kohtades üle kaardi erinevate tingimustega. “Spintires: Mudrunner“ on äärmiselt realistlik ja ütleks et kohati isegi liiga realistlik ning sellest tulenevalt absurdne. Tekib küsimus, et kas tõesti need metsatöölised näevad sellist vaeva päevast päeva? Mängus on muidugi veel mõned pisivead, mida võiks parandada näiteks juhitavuses.

Spintires: Mudrunner“ graafiline pool on hästi tehtud ning üks tugevamaid aspekte kogu elamuse juures. Mäng on hästi detailne ja simulaatorile kohaselt sarnane reaalsele elule. Veokite hääled on reaalsete masinate helidega, mis on nauditav igale hobimehaanikule, aga mitte midagi ütlev suvalisele videomängurile, kes ootab ainult head meelelahutust. Muusika on tagasihoidlik ning kohati täiesti olematu. Minu arvamus mängust on lihtne – seda on tore mängida, kuid on soovituslik mängiale, kellel on rohkelt aega ja tõeline huvi selle teema vastu, kuna tegu on pika mänguga – väga väga pika mänguga. Mulle isiklikult meeldis see kogemus väga, kuid ei näe ennast seda tuhandeid tunde “nautimas”.

Hinne: 7/10

+ Hea graafika.
+ Väga detailne.
+ Sarnased veoki hääled.
+ Tõeline simulatsioon.
+ Veider idee, lummav teostus.

– Mitte tõene manööverdamine (realses elus on parem kui mängus).
– Halb kaamera vaade.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar