Arvustus: “Starzine” – frustratsioon kuubis.

Tootja: Intersect Games
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 04. oktoober 2017
Hind: 14,99€

Starzine” on värske 3D indie puslemäng, mis põhineb vanakooli arkanoidil, aga sellel on väike püant ja omale unikaalne lähenemine, mida pole varem olnud. Mängu “narratiiv” räägib ühe drooni SR-19 sattumisest planeedile Xenos, kus tema ülesandeks on lahti saada kõikidest kuubikutest, mis takistavad lõppu jõudmast (mingil põhjusel on sinna vaja saada). Eesmärgiks on palli põrgatades edasi tagasi kõik takistused hävitada. Mäng ilmus 4. oktoobril läbi Steami Green Light programmi ning hetkel saadaval kõikidele huvilistele. Olles pisikene ja vähenõudlik, siis jookseb sujuvalt igas masinas. Graafika on päris hea tänu Unreal Engine 4’le, mis oli väikene üllatus arvestades mängu žanri ja tehnilist nõudlikkust.

Mäng koosneb 72 astmest, mille iga järgmine tase on raskem kui eelmine. Levelid on piisavalt keerukad ja aeganõudvad, et puslemängu žanri väärida. Olenemata kõrgest oskusebarjäärist tasub iga level ennast lõpuks ära, sest saavutuse tunne on päris tugev. Eriti suur on rõõmutunne kui õnnestub edukalt läbida alguses võimatuna tundunud level (sest ei pea seda sama levelit enam uuesti mängima), kuid kohe tuleb järgmine level, mis on veelgi hullem.

Tegevus on jagatud kahte erinevasse maailma ning lisaks on veel kaks keerukat bossi laadset väljakutset. Disainilt lihtne, huvitava värvilahendusega „Starzine” särab heade animatsioonidega, kuigi on ka asju, mis vajaksid natuke lihvimist nagu muusika. Eelkõige vajaks see natukene särtsu, et sobida žanri ja tempoga ning varieeruvus ei teeks liiga, kuna hetkel käib üks ja sama lugu lihtsalt otsast peale ja sedasi igavesti.

Hea oleks kui oleks ka võimalik mängida koos sõbradega läbi interneti, sest üksikmänguna ei saavuta see täispotentsiaali, aga loodame et tulevikus lisandub veel paljugi. Nii et kas see mäng on aega, raha ja mängimist väärt? Kindlasti, kuna mäng suudab sisustada aega mitmeks tunniks ja pole liiga kerge, et mängida seda ühekorraga kiiresti läbi. Mäng sobib kõige paremini sellistele mängijatele, keda köidab väljakutsuv ja närve proovilepanevad mängud, samuti kerge masohhism on nõutav.

Hinne: 6/10

+ Väljakutsuv ja proovilepanev.
+ Hea graafika.
+ Erinev teistest mängudest. kuigi põhineb klassikalisel mudelil.

– Muusika liiga üksluine.
– Puudub mitmekesisus pusledes.
– Hind on natuke liiga kõrge antud sisu ja kestvuse kohta.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar