Arvustus: “Tower 57” – ilma jalgadeta on ka võimalik koletisi tappa.

Tootja: 11 bit studios, Pixwerk
Lavastaja: Karol Zajaczkowsk, Pawel Miechowsk
Platvormid: Playstation 4, PC, Xbox One, Mac
Ilmumisaeg: 16. november 2017
Hind: 11,99€

Tower 57” on eelmise aasta lõpus ilmunud 2D indie mäng, mida on võimalik mängida nii üksi kui ka koos teiste inimestega – nii oma sõpradega kui ka üle maailma teiste mängijatega. „Tower 57” on välja antud stuudio poolt nimega 11 bit Studios (This War of Mine) ja mäng on välja töötatud Pixwerki poolt. Mäng sai alguse Kickstarterist, kus sellel oli massiivne edu, millele järgnes Steam Greenlight positiivne vastus. Mäng on väga edukas ja oli nomineeritud „ worth playingBest of E3 raames. Mäng on saanud palju positiivset kriitikat nii visuaali kui ka muusika poolest.

Mäng on loopõhine tulistamine, mis räägib Tower 57 nimelisest suurest tornist, kuhu tippu tulebki jõuda. Ülesanne on tappa torni 57 juhataja, kes pani tootmisprotsessi kinni, tänu millele tekkis lihtrahva mäss. Mängija ülesandeks on leida juhataja, ta tappa ja peatada mäss, et see ei leviks teistesse tehastesse. Teekonnal ülesmistele korrustele tuleb ette mitmeid erinevaid bosse ja tegelasi, kes üritavad peatada peategelaste jõudmist juhatajani.

Mängija saab sa valida kuue erineva karakteri vahel, kellest kolm korraga saab võtta kaasa oma verisele seiklusele, kus tuleb tappa erinevaid koletisi ja olendeid, kellel igalühel on oma nõrkused, mis tuleb õppida kiiresti ära või maksta oma eluga. Igal tegelasel on oma relvad ja erivõimed. Mäng on küllaltki raske, eelkõige halastamatu, ja kohe esimesel korral on levelit läbida päris raske. Mängus on võimalik hävitada peaaegu kogu oma keskkond, andes juure palju lõbu, mida tekitab suurejooneline kaos keset kuulidemerd. Suureks plussiks on mängumuusika, mis on tempokas ja adrenaliinirohke ning sobib imehästi sellese mängu.

Mäng on väga hästi disainidud oma retro steampunki välimusega ja on huvitav nii loo põhiliselt kui ka visuaalselt. Ajal, mil co-op mängud on kadumas, on hea tervitada midagi värsket, mis julgeb pakkuda elamust mitmele mängijale sama erkaani taga. Lihtne mängida, kus vaja ainult paari nuppu ja kiiret silma, kuid raske läbida, sest kõik levelid on hoolikalt disainitud pakkumaks parimat võimalikku kogemust. „Tower 57” on ilus silmale ja kõrvale, soovitan mängu soojalt kõikidele, nii noortele kui ka vanematele gameritele.

Hinne: 8/10

+ visuaalset ilus
+ huvitav lugu
+ väga verine
+ keskkond ei ole ainult ilu jaoks
+ soundtrack
+ co-op
+ hoolikalt disainitud levelid

– võiks olla mingi tiimi kaaslaste elluäratamise võimalus
– levelid on natuke liiga pikad ning halastamatud

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar