“Astral Chain”- PlatinumGamesi parim.

Astral Chain arvustus
Astral Chain

Tootja: PlatinumGames, Nintendo
Lavastaja: 
Takahisa Taura, Kaori Ando, Makoto Okazaki
Platvormid: 
Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
30. august 2019
Hind: 
49.99€

Nintendo Switch on konsool, mille peale ilmuvad mängud on enamjaolt need, mida oleme juba aastaid tagasi muude masinate peal ammu pilbasteks mänginud. Mõnikord ilmub selle peale aga ka täiesti uus eksklusiivmäng ning üheks selleks on legendaarse mängustuudio PlatinumGamesi värskeim teos. Arvustus uurib, kas “Astral Chain” on parim mäng Nintendo uusima konsooli peal.

“Astral Chain” leiab aset aastal 2078, kus Maa on vallutanud tulnukad ning inimkond on kogunenud superlinna nimega Ark. Linna valitsus on moodustanud politsei eriüksuse nimega Neuron, kelle eesmärgiks on oht peatada, kasutades neid samu tulnukaid nende endi vastu. Korravalvurite poolt üle võetud tulnukaid kutsutakse nimega “Legion” ning maaväliseid olendeid tuntakse kui “Chimerad”. Mängija valib enda tegelaseks ühe Howardi kaksikutest(kas mehe või naise) ja asub tema kingades maailma päästma.

Astral Chain arvustus
Astral Chain

Politseinikele omaselt tuleb täita lisaks tulnukatele kere peale andmisele ka igapäevakohustusi- aidata kadunud lapsi, püüda kinni kaabakaid ning palju muud. Selle koha peal tuleb abiks IRIS- silma sees olev skänner, mis on umbes nagu Batman Arkham seeriast tuntud “Detective Mode”. IRISega näeb läbi seinte, mis aitab leida kõrvalmissioone; saada infot inimeste kohta nimest kuni kaaluni välja; ja saada teada vaenlaste elusid, kasutades seda võitluse ajal.

PlatinumGames oskab teha liikumist ja kontrollimist

Võitlused ise hõlmavad kahe tegelase sama-aegset kontrollimist. Mängija peab lisaks oma karakterile ohjeldama (sõna otseses mõttes) oma Legionit. Enamjaolt on see ülimalt lihtne, kuna abiline võitleb lähima sihtmärgiga automaatselt, kuid PlatinumGamesile omaselt saab kaklemine minna aina sügavamale – viie Legioni ja kolme relva keset võitlust vahetamine; erinevate oskuste kasutamine, nagu vaenlaste kinnisidumine või endale kilbi andmine; õigel ajal põiklemine, mis annab sekundiks aegluubi; Legioni-spetsiifilised võimed nagu hundileegioniga ratsutamine, vibuleegioniga laskmine või käeleegioni kontrollimine nagu Gundam – kõik toimub ülimalt sujuvalt ning kordagi ei tundu, et midagi oleks tüütu või aeganõudev.

Bossivõitlused on fenomenaalsed ning meeldejäävad. Sellele aitavad kaasa sissejuhatavd vaheklipid, fantastiline muusika ning kurjamite totaalne erinevus teineteisest. Suuremaid võitlusi on teoses hulganisti ja paljud neist on peidetud, mistõttu on avastamist palju. Kuna teos on tasemepõhine, mitte avatud maailmaga, on iga peatükk täidetud kõrvalmissioonide, peidetud peldikute ning kassidega(jah, kasside ja tualettide avastamine on eraldi kõrvalmissioonid, sest igas missioonis on üks veeklosett ning kaslane), bossivõitlustega ja on disainitud ülima stiilsusega.

Astral Chain arvustus
Astral Chain

Stiil on “Astral Chaini” üks põhitugevusi. Mäng tõestab, et fotorealism pole nii oluline kui silmale ilus stiil. Masakazu Katsura poolt disainitud animetegelased päästavad maailma pooleldi realistlikus ühiskonnas ja see segu toimib perfektselt. Kõike seda silmailu saadab aga üks parimaid heliribu, mida ma viimaste aastate jooksul kuulnud olen. Politseijaoskonnas mängib ambientne techno, võitluste ajal aga südame kiiremini põksuma panev metal ning viimase peatüki ajal käiv muusika on lihtsalt oivaline. Audiovisuaalne pool on mängus täiesti perfektse tasakaaluga.

Enamasti mängisin “Astral Chaini” Nintendo Switchi pihuversioonis ja teos jooksis ilma mingite muredeta. Dokis olles läks visuaalne kvaliteet ainult paremaks, mistõttu on teos vägagi hästi optimiseeritud.

“Astral Chain” on PlatinumGamesi parim teos ja lisaks sellele ka parim mäng Nintendo Switchil. Tegemist on üllitisega, mis on igale Switchiomanikule kohustuslik ost. Peale 20-tunnise loo läbimist on mängijal teha hulgi: lahendada juhtumeid või minna tagasi ning saada igas peatükis S+ tase. Tean, et see mäng jääb mu konsoolile veel pikaks ajaks ja ma naudin seda veel kümneid tunde.

Hinne: 10/10

+ Tugev narratiiv täidetud tõsise loo ja humoorikate kõrvalepõigetega.
+ Tegelased, kes lähevad päriselt korda.
+ Visuaalne stiil on fantastiline.
+ Muusika, mis paitab kõrvu.
+ Võitlussüsteem, mis ei muutu kunagi üksluiseks.
+ Sisutihe ning rohkete tegevustega.

 

Nintendo

Video:

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar