ARVUSTUS | “Atelier Mysterious Trilogy DX”

Atelier Mysterious Trilogy DX
Atelier Mysterious Trilogy DX arvustus

Tootja: Koei Tecmo, Gust
Platvormid: Playstation 4, PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
22. aprill 2021
Toetaja: 
Koei Tecmo

 

Nagu olen oma eelnevates arvustustes maininud, on “Atelieri” frantsiis minu jaoks alati südamelähedasel kohal. Tegemist on Jaapani rollimängudega, milles ei tümitata sõpruse jõuga jumalat, vaid keskendutakse tavalistele tegelastele elamas oma tavalist maagiat täis elu. Üheks parimaks triloogiaks terves hiigelsuures “Atelieri” seeria pundis on aga “Mysterious” alaseeria. Need kolm mängu on kõik nii erinevad, ent omavahel nii hästi seotud. Hiljuti ilmunud “Atelier Mysterious Trilogy DX” sisaldab endas kolme mängu, mis on endale uue kuue saanud. Jah, tegemist on algselt PlayStation 4 mängudega, mis on nüüd… emm, PlayStation 4 peal? Aga seal on rohkem sisu! “Atelier Mysterious Trilogy DX” arvustus uurib, mida täpsemalt need mängud endale juurde said ning kuidas on nad ajahambale vastu pidanud.

Atelier Mysterious Trilogy DX
Atelier Mysterious Trilogy DX arvustus

Kuna tegemist on suhteliselt värskete mängudega(Atelier Sophie ilmus aastal 2015), siis erilisi graafilisi uuendusi pole. “Atelier Sophiest” rääkides, siis tegemist on esimese osaga triloogias. Selle peategelane Sophie oli oma aja kohta revolutsiooniline sissekanne seerias, olles esimene “mitte-see-vana” Atelier, kus ajalimiit kimbutas mängijaid ning jooksmine ei olnud asi. Eemaldatud on kurjakuulutav kalender ülal vasakus nurgas ning selle asemel saavad mängijad omas tempos Sophie ja Plachta seiklustele kaasa elada. Teose lugu räägib sellest, kuidas meie peategelane avastab oma kodust maagilise alkeemiaraamatu, mida täites saab Sophiest meisteralkeemik. Uuendusteks on üks kostüümimissioon ning võimalus võitlusi kahekordsel kiirusel mängida- kostüümimissioon pole just kõige põnevam, aga kahekordne lahingukiirus on alati teretulnud lisand.

Atelier Mysterious Trilogy DX
Atelier Mysterious Trilogy DX arvustus

Atelier Firis oli huvitav. Mitte ainult ei toonud see tagasi seda jubedat ajalimiiti, vaid see eemaldas ka igasuguse jooksmise. Lisaks oli tegemist avatud maailmaga mänguga. Milles on sõidukid. Jah, Firis on väga veider sissekanne. See aga ei tähenda, et see halb oleks- Firis on paganama lahe tegelane ning tema lugu sellest, kuidas ta oma külast välja kolib, et maailma esimest korda avastada on väga südamlik ning kohati pisarateni viiv nii dramaatiliselt kui ka naerust. DX versioon lisas rohkem sõidukeid ning lisamissioone.

Atelier Mysterious Trilogy DX arvustus

Atelier Lydie & Suelle on kahe tegelasega mäng kahest õest, kes elavad peale oma ema surma koos oma isaga. Teos räägib sellest, kuidas nad saavad minna maalide sees asuvatesse maailmatesse, et sealt tuua koostisosi oma alkeemiatööde jaoks ning kuidas nad oma suurlinna alkeemiakoolis aina arenevad. DX versioon lisas ühe lisaala, milles mängija saab avastada “Nelke & The Legendary Alchemists” mängu.

Atelier Mysterious Trilogy DX” andis tugeva aluse praeguse aja Atelieri-mängudele, nagu Lulua ning Ryza. Gust tegi tol ajal oma seeriaga erinevaid lükkeid ning just tänu nendele kolmele mängule on nad jõudnud sinna, kus nad praegu on- “Atelier Ryza 2” on üks popimaid sissekandeid terves seerias ning paistab, et see hoog ei peatu veel niipea. Ootan huviga veelgi vanemate mängude uusversioone või koguni Ar Tonelico lääneversioone.

Hinne: 8/10

+ Kolm väga head mängu

+ Neli väga head tegelast

+ Kuuskümmend tundi rahulikku seiklemist ja sekeldusi

+ Viieteist tunni jagu muusikat tervest Gusti portfooliost

– Krõbe hind

– Pole piisavalt palju uuendusi, et õigustada uusversiooni nimetust

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar