“Ratchet and Clank: Rift Apart” tutvustab mänguvõimalusi pimedatele, kurtidele ja liikumispuudega inimestele

“Ratchet and Clank: Rift Apart” ilmub küll alles 11. juunil, kuid Insomniac Games andis üpris detailse ülevaate võimalustest, mis on loodud neile inimestele, kes ei kuule, näe ega liigu sellilselt nagu enamus inimesi meie ümber. Michele Zorrilla on Insomniac Games kasutajakogemuse uurija ning tema tegi äärmiselt detailse ülevaate Sony blogisse, kust teeme kokkuvõtliku ülevaate.

Insomniac Games alustas piiratud kasutusvõimega inimeste kaasamist juba “Marvel’s Spiderman” tegemisel, kuid iga järgmise projektiga saadakse eesmärkidele järjest lähemale. Nad alustasid sellistest asjadest nagu kõrge kontrastiga subtiitrid, võimalus hoida nuppe all nende vajutamise asemel ning valik jätta vahele kõik QTE-d (quick time event) ja pusled. Juba need väikesed muudatused andis nii paljudele võimalusi proovida mänge, mida muidu teha ei saaks. Täna on nende süsteem jaotud neljaks – nägemine, kuulmine, füüsiline liikumine ning kognitiivne.

“Ratchet and Clank: Rift Apart” võttis aluseks “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” ning ehitas sinna peale. Esimene on kontrasti valikud. Need valikud lubavad võtmeinformatsiooni keskkonnast tuua esile inimeste jaoks, kellel on puudulik nägemine või totaalne pimedus. Võimalus muuta taustal nähtavate asjade värvi, erksust ning varjude rolli.

Kõrge kontrastiga taust tõstab kõik olulise info esile kasutajale endale sobival moel.

Valikutes on Kangelane, Liitlane ja Vastane, kus igale tüübile on kuni 10 erinevat varjundit, väljaarvatud vaenlased, kes on kõik ühe varjundiga.

Lisaks on loodud kolm täiesti uut valikut – Interactable (element, millega saab keskkonnas suhelda), Hazard ja Collectible. See on selle jaoks, et võtmeesemed tõuseksid esile.

Erinevad võimalused teha asju lühemalt ja mängu kiirus. Mängus on võimalik määrata neljale D-Pad noolele endale sobivad funktsioonid, mis võivad olla alates lemmik relvast kuni vabalt valitud rünnakuni välja. Sinna saab isegi panna eelnimetatud kontrasti valikud, et seda instantselt sisse ja välja lülitada. Täiesti uus lisa on võimalus muuta mängu kiirust, et väiksema kognitiivsusega või piiratud füüsilise võimekusega inimesed suudaksid igas situatsioonis hakkama saada. Mängu on võimalik aeglustada 70%, 50% või 30% peale.

Nuppude vajutamine või hoidmine? Jällegi vajalik funktsiooni muudatus neile, kes ei liiguta sõrmi kiiresti või näpud väsivad. See valik pakub mitu varianti – tavaline (vajutad ja relv tulistab), Hold (hoiad all ja relv tulistab nii kaua) ning Toggle (vajutad korra, jääb tulistama kuniks vajutab uuesti). Muidugi iga erineva relva juures on erinevad funktsioonid vastavalt sellele kuidas relv toimib. Täispika nimekirja kõikidest abistavatest funktsioonidest leiab SIIT.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar