“Band Of Defenders” – imeline idee, kuid lõpuks siiski põrumine.

Tootja: Alda Games
Hind: 13,99€
Platvormid: PC 
Ilmumisaeg: 05. aprill 2018
Toetaja: Alda Games

Band Of Defenders” on tänapäevane online co-op FPS-mäng, kus kuni neli mängijat kaitseb ühte keskset objekti koletiste ja mutantide eest, kes valitsevad maailma, kuid nende võim on nõrgenemas. Mängijad ehitavad, remondivad ja uuendavad seinu ja masinaid, käsitöövahendeid ja püüavad ellu jääda vaenlaste rünnakute eest. Iga mäng koosneb vähestest vaenlaste rünnakutest, kuid need on intentsiivsed. Õnneks on mängijale jäetud piisavalt aega, et ehitada oma kaitsemehhanisme, mis on tõhusaks ja tihti ka ainsuaks abiks rünnakute vastu. Tavalises mängus on keskmiselt üheksa raundi, millest viimane on kõige raskem. Viimast rünnakut juhivad alati vaenlase ülemused, kes on igas mõttes ohtlikud. Need bossid panevad julmalt mängija kaitse ja oskused kõige jõhkramal viisil proovile.

Narratiiv keskmes on mängija, kes on palgasõdurite rühma liige. Antud rühmitus soovib ainult kahte asja – taastada niinimetatud inimtsivilisatsioon holokaustist ja teenida palju raha selle juures. Sellises olukorras on mängija või kuni nelja mängijaga rühm kohustatud võitlema bandiitide, mutandite ja muude takistustega inimarengu halvima sõja puhkemise algusmomentidel. Mäng on sarnane “7 Days to Die” ideega, kus peab elama üle rünnakuid, kuid “Band Of Defenders” on palju kiirema ehitusega ning konkreetsem, mis väljendus juba selles, et mängija ärkab ellu noa ja relvaga. Mida rohkem rünnakuid keegi vastu peab, seda rohkem saab ta raha relvade, uuenduste, kaitsete vms tegemiseks. Relvi mängus saad ise luua. 

Peale iga mängu saab mängija kogemuspunkte, mis garanteerib, et mingisugune areng toimub igal juhul. Peale võitu saab kaasa ka kasti, millest leiab riideid ja skinne nugadele ning kui saavutatakse järgmine level, saadakse veelgi rohkem uuendusi, relvi vms. Ehk mida kõrgem level on mängijal, seda paremaid asju ka saab. Siin muidugi ei lõppe kõik võimalused, sest “Band of Defenders” pakub päris laiahaardelist kogemust.

Mängimist alustades olin pettunud, et ei saanud asju koheselt tugevamaks teha. Samuti hakkas häirima suur kogus relvi, mis on omavahel väga erinevas tugevusastmes. Osad relvad ei tee mitte midagi, kuid osad on justkui tapmiseks loodud (mis peaks iga relva eesmärk olema). Paremad asjad tagavad lihtsama viisi mängu võita, välja arvatud siis, kui valida väljakutsuvam raskusaste. Põhiline asi, mida raskusaste pärsib on resurssid. See tähendab, et padruneid tuleb säästa, kus on peidus ka üks mängus edukas olemise võtmeid. Padrunite varud täidetakse kui rünnakule suudetakse vastu seista ning mängu siseselt saab ise kasutada laskemoona kaste, kuid neil on piirangud. Kõige parem viis laskemoona säästmiseks on muidugi pähe sihtimine. Pähe tulistades on võimalus teha rohkem kahju koletistele või lausa ühe lasuga eemaldada. Osadel on ka kilp, armor vms, mille abil nad mängija kuulide vastu saavad. On ka erinevaid koletisi, osad saavad hüpata üle kaitsebrigaadi, enesetapupommitajad, snaiperid jne. Lisaks on veel eriline vastane nimega Screamer. Kui need karjuvad, siis kaitsetorn enam kahju kellegile teha ei saa. See efekt kestab mõnda aega ning siit hakkab lahti kooruma mängu tuum ja raskus.

Mängus olevad erinevad kaitsetornid ei ole tasakaalus (täpselt nagu ka relvad ja varustus). See tähendab seda, et on mitut tüüpi torne, mida pole kunagi mõtet tehagi, sest näiteks Teslad on niivõrd palju kasulikumad kui miski muu. Kasutades neid umbes kümme tükki ja piisavalt uuendades, jäi tihti mulje, et midagi muud nagu ei olegi vaja. Relvad ei ole ka just võrdsed. Näiteks saades M41, siis ei ole mõtet nõrgemaid relvi enam ostagi, sest sedavõrd domineeriv ja lihtne on M41. Alustades mängu on mõtekas mängida veteranidega, sest neil on rohkem asju ja tugevamad relvad. Nemad saavad mängijale relvi anda ja teha raske töö lihtsalt ära. Nad saavad mängusiseselt osta rohkem relvi, miine, kasutada erinevaid kaitsetorne, leveldada neid rohkem jne. Tunnistan, et mäng tundus natukene liiga kerge.

“Band of Defenders” on ka suurepärase e-spordi potentsiaaliga teos, kuhu on sisse ehitatud erinevaid viise (või potentsiaalseid viise), kuidas sättida ülesse turniire ja muidugi ka siis panuseid teha näiteks bet365 boonuskood taoliste veebilehtedega, kuid täna kahjuks ei ole mängul piisavalt mängijaid, et siin suuremat tulevikku oleks. Jääb ainult loota, et ühel päeval tuleb mõni teine mäng, mis teeb seda sama asja natukene paremini ja suuremalt.

Mängijal on valida nelja tegelase vahel: Bruce, Isabel, Greengo ja Aliyah. Erilist vahet neil ei ole, kuna nendel ei ole eeliseid võrreldes teistega. Mängu skinne saad kehale, peakatetele, näole, armorile ja nugadele. On normal, rare ja epic väärtuse asjad, mis on muutunud nii tavaliseks, et enam ei ole isegi mõtet tähelepanu pöörata. Mängus on üle 200 skinni ning neid eraldi osta ei saa. Samuti on võimalik saada üle 30-ne erineva relva, 65-ne ehitise, 10-ne erineva vastase, 3 bossi, 4 kaarti ja Endless Mode, kus iga rünnak läheb järjest raskemaks. Mängu on hea mängida koos sõpradega ning siin on palju potentsiaali pikaks meelelahutuseks, kuid hetkel veel on tunda, et kohati väga toores oleks pärsib mängijal enda lõdvaks laskmist.

 

Hinne: 6/10

+ Hea mängu idee, mis kutsub mängima.
+ Hea sõpradega mängida.
+ Kergesti mõistetav.
+ Võimalus olla teistest erinev.

– Üksinda on raske (eelkõige igav).
– Vähe mängijaid võrgus.
– Narratiiv jääb samaks ja ei oma tähendust.
– Ei paku väljakutset, vaid pigem frustreerib.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar